Temat: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Witam, mam internet z play'a, podłączony do routera tl-mr3220, niestety co jakiś czas zrywane jest połączenie z internetem i po ssh nie można się dostać pomimo tego że port 22 w routerze jest niby otwarty.

Pomaga dopiero restart routera.
W jaki sposób mogę zrobić restart z automatu po wykryciu że nie ma internetu ?

2

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Nazywa się to to "monitor połączenia" i trzeba włączyć w gui.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez viper_lasser 2013-10-25 13:43:42)

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Rzeczywiście jest, a co będzie lepsze, restart wan'u czy restart urządzenia i gdzie to w plikach mogę zmienić poza przeglądarką ?

4

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Dodaj to odpowiedni wpis w cronie. A co lepsze? To już Twoja decyzja.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Czy restart wanu w przypadku modemu na usb robi najpierw restart samego urządzenia ?

6

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Zależy od urządzenia - jeżeli wyłączane jest zasilanie usb a nie masz huba i to siłą rzeczy zresetuje się i modem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

Jakie są skrypty na chwilowe wyłączenie portu usb dla ar71xx a konkretnie dla tl-mr3220 v2 ?

8

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

8 gpio

echo 0 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio8/value

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Gargoyle, mobilny internet i wymagany restart co jakiś czas

viper_lasser napisał/a:

Pomaga dopiero restart routera.
W jaki sposób mogę zrobić restart z automatu po wykryciu że nie ma internetu ?

Nie wiem z jakich usług korzystasz na Gargoyle (firmware ma bardzo bogaty zestaw dodatków których np. brakuje Huntsman), jednakże http://ofmodemsandmen.com/downloads.html dysponuje bdb zestawem narzędzi wbudowanym w GUI do kontroli połączenia 3-4G z sterowaniem zasilaniem włącznie. Co prawda oparte jest na trunku z Luci ale u mnie na razie działa 20 dzień bez wpadek (cały czas faza można powiedzieć testowa-korzystam ze względu na skopany firewall w Gargoyle-blokuje mi połączenia VoIP z zewnątrz). Firmware często aktualizowany także można testować. smile