1 (edytowany przez kamil4772 2013-09-05 18:58:44)

Temat: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

mam wszystko ustawione jak opisano tu:
http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne … rgoyle-pl/

Internet działa tylko jeśli połączę się z głównym ap uzyskam adres i dopiero przełączę na router w trybie mostu i wtedy wszystko działa prawidłowo.

Nie mam możliwości uzyskania IP bezpośrednio od mostu, tzn łączy, ale jest z ograniczone.

Po kablu internetu nie ma, tylko mogę wejść na router główny 192.168.1.1 i na most 192.168.1.9

Wszystko ustwione przez gui tak jak jest w poradniku z linku, a poniżej logi:

Router co robi za most ma połączenie z Internetem:
root@Gargoyle:~# ping www.wp.pl
PING www.wp.pl (212.77.100.101): 56 data bytes
64 bytes from 212.77.100.101: seq=0 ttl=246 time=19.741 ms

root@Gargoyle:~# ifconfig
br-lan    Link encap:Ethernet  HWaddr
          inet addr:192.168.1.9  Bcast:192.168.3.255  Mask:255.255.252.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:2483 errors:0 dropped:158 overruns:0 frame:0
          TX packets:2102 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:432569 (422.4 KiB)  TX bytes:604970 (590.7 KiB)

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1846 errors:0 dropped:1 overruns:0 frame:0
          TX packets:1813 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:347318 (339.1 KiB)  TX bytes:587825 (574.0 KiB)
          Interrupt:5

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:30 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:30 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:2607 (2.5 KiB)  TX bytes:2607 (2.5 KiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1209 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:1268 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:207679 (202.8 KiB)  TX bytes:480538 (469.2 KiB)

wlan0-1   Link encap:Ethernet  HWaddr
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1168 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:1545 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:452854 (442.2 KiB)  TX bytes:315814 (308.4 KiB)

| Machine: TP-Link TL-WDR3500 v1                               |
| Uptime: 0d, 00:05:41                                         |
| Load: 0.45 0.36 0.19                                         |
| Flash: total: 1.6M, free: 1.4M, used: 16%                    |
| Memory: total: 126620K, free: 110408K, used: 12%             |
| WAN:                                                         |
| LAN: 192.168.1.9                                             |
| WLAN: mode: sta, ssid: tajne, channel: 2, conn: 1         |
| WLAN: mode: ap, ssid: tajne, channel: 2, conn: 1

2

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

Podstawowa sprawa: czy łączy się jako zwykły klient?

ssid sta i ap masz takie samo?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

ssid sta i ap mam takie samo wszystko zrobione tak jak w tym linku

Jak sprawdzić czy łączy się jako zwykły klient?
most do ap się łączy pod 192.168.1.4,

pole z nazwą na głównym routerze jest puste, jak dołączę klienta, to mac jest mostu i nazwa komputera klienta

4

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

Przestaw jako gateway i wan wybierz jako dhcp (bezprzewodowo). Ustaw resztę jak powinno.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

W trybie klienta łączy się.

Co może być nie tak?

6

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

To w trybie mostu też musi. Wyjścia nie ma. Ustaw jeszcze raz i zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez kamil4772 2013-09-16 21:55:23)

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

Sprawdziłem dalej to samo.

W trybie mostu internet działa tylko jeśli najpierw połączę laptopa z głównym ap uzyskam adres i dopiero podłącze się do routera który jest w trybie mostu, wtedy wszystko działa prawidłowo.

Nie mam możliwości uzyskania IP bezpośrednio od mostu, tzn PC łączy, ale połączenie jest ograniczone.

A np. tablet z androidem podłącza się i znika i tak w nieskończoność nie może uzyskać adresu ip.


Tego posta pisze z miejsca w którym główny router nie ma pokrycia, a mam pełny zasięg, także działa tylko nie może przydzielić adresu.

Męczę się już z tym kawał czasu, proszę o sugestie.

8

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

Wydaje mi się, że coś jest skopane bo u mnie powyższy problem także się pojawia objawy identyczne jak u kolegi Kamila. Nie pisałem tego wcześniej bo myślałem, że to wina po mojej stronie ale jak widzę po tym temacie i po innych postach problem może leżeć zupełnie gdzie indziej.

9

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

SOA#1: u mnie działa...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10 (edytowany przez kamil4772 2013-09-24 12:50:12)

Odp: Tryb Most bezprzewodowy - raz działa raz nie

Na innym routerze, działa internet ale tylko jeśli podłącze się po kablu.

laptop na kablu dostaje dhcp, wszystko działa
laptop na wifi nie dostaje dhcp, po jakims czasie ustawia sie 'losowy' IP windowsowy z ktorym oczywiscie łączność nie działa.

Po wifi nie da się połączyć, wariuje i łączy/ rozłącza.

Tak wygląda z poziomu routera:
(nieznane)    nieznany    xx:xx:xx:xx:xx:xx    1.0 Mbit/s    -32 dBm - połączenie wariuje  łączy/ rozłącza, a laptop jest oczywiste obok routera

Tutaj też podobny problem z DHCP:
http://openrouter.info/forum/viewtopic. … amp;t=1047

Ciekawe mają rozwiązania:
Post1:
Wysyczenie konfiguracji pomogło. Więc jak ktoś ma podobne problemy to chyba najprościej wgrać firmware na nowo
Post2
Dzieki! z najnowszym softem po prostu zadzialalo od razu