Temat: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Hello

Witam czy da sie wgrac Gargoyle/OpenWRT na Ubiquiti Airgrid m5hp?

2

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Jeżeli M5HP nie różni się od M5, to tak, możesz wgrać (obrazy z bullet-m w nazwie).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Oczywiście że dziala.
Na tym sprzecie i open wrt link 14 kilometrow w linii prostej na 95% sygnału;)

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

4

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

i zakladamy ze airgrid to to samo co bullet?

datasheet m5HP http://dl.ubnt.com/bm5hp_datasheet.pdf   CPU 400MHz
spec m5 http://wiki.openwrt.org/toh/ubiquiti/airgrid  CPU 390Mhz

przy wyborze nowego firmware na stronie producenta wgrywa sie te same pliki ... http://www.ubnt.com/download#AirGrid:M5

5 (edytowany przez olo321a 2012-08-29 13:41:40)

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

@zdzichu6969  a gdzie znajde do niego obraz? /  opis jak to flashowac?

6

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Wgrywasz od bulleta jak oryginalne oprogramowanie AirOS, to że siedzi tam 400MHz n anic nie wplywa.

Sam widzisz ze bullet i M5 ma ten sam OS, a obrazy mozesz poszukac na glownej eko.one.pl

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

7 (edytowany przez olo321a 2012-08-29 13:55:57)

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

obrazy moga miec wgrane sterowniki do wiekszej ilosci sprzetu i dlatego dzialaja wiec to nie dokonca wyjasnia sprawe.
szukam szukam  tego obrazu z bullet w nazwie i cos nie widze ;/

8

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Angielską wersję. Ja nie testowałem moich obrazów na m2/m5/bullet, więc ich nie udostępniam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

ale to mam sam skompiolowac ze zrodel czy gdzie jest ten obraz jesli moge prosic o konkretnego linka?

10

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Gargoyle? http://www.gargoyle-router.com/download.php OpenWrt? http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

@zdzichu6969 
Moj AirOS to     XM.v5.5.2 przy probie wgrania softy przez WWW:
gargoyle_1.5.6-ar71xx-ubnt-bullet-m-squashfs-factory.bin komunikat:Bad firmware update image.
gargoyle_1.4.7-ar71xx-ubnt-bullet-m-squashfs-factory.bin komunikat:Bad firmware update image.

wiec chyba trzeba wgrac to w trybie awaryjnym TFTP lub jakos przez konsole ?

12

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Witam
Od dłuższego czasu szukam taniego sprzętu do testów OpenWrt.
Okazało się, że to moja antena kliencka internetu AirGrid M5hp spełnia wymagania:)

@olo321a

Jak poradziłeś sobie z tym AirGrid M5hp?
Ja też chcę spróbować sił z OpenWrt, ale boję się uwalić sprzęt, bo nie mam nic do podłożenia na 5GHz.
Moja Wersja oprogramowania: XM.v5.3.5, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Może któryś z szanownych kolegów ma taki sprzęt i chwilę poprowadzi mnie za rękę przez pierwsze próby z Otwartym Światem Oprogramowania?

Pozdrawiam

13

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Ubiquiti trudno uwalić, bo przecież ma swój tryb awaryjny i zawsze możesz wgrać. Trudno żeby prowadzić za rączkę jak w gui masz po prostu wskazać plik i zaktualizować firmware, to zrobić umiesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez syl222kar 2013-09-23 08:37:05)

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Dzięki @Cezary
Na razie mam wielkie OCZY od szukania właściwego oprogramowania do tego modelu, jakiś opisów do tego oraz sposobu przywrócenia oryginalnego softu po uwaleniu.
Pozdrawiam

15

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Wyłącz zasilanie, wciśnij reset, trzymaj go, włącz zasilanie. Po kilku sekundach zacznie wesoło migać ledami, wysyłasz mu wtedy nowy obraz na 192.168.1.20.

Zadanie robi się trudne jak AirGrid zamontowany jest na dachu smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Na strychu, na szczęście big_smile

17

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

5GHz przebija się przez dach? o.O

http://klatka.ovh - CABANA PUBLIC SERVER
http://klatka.ovh/psi/ - phpsysinfo
http://temp.klatka.ovh/ - pogodynka

18

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Bez problemu przechodzi przez dach. Do nadajnika ma 200m.
Już zainstalowałem Gargoyle, oczywiście po pierwszej i po drugiej konfiguracji podnosiłem go przez tftp smile
Zainstalowałem dodatkowe oprogramowanie i kicha - oprogramowanie chodzi, internet chodzi ale mam problem z przerzuceniem portów. WAN mam po stronie wifi (tzw. radiówka) i jak przekieruję porty na LAN routera to oprogramowanie i tak ich nie widzi...? Jeżeli wchodzę do programu od strony LAN nie ma problemu - śmiga, od zewenątrz d#pa.
Może miał już ktoś taki problem i jest cud rozwiązanie ?
Proszę o pomoc i pozdrawiam

19

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

OTWIERA się porty a nie przekierowuje na wan. Albo jedno albo drugie w zależności co chcesz zrobić. Przeczytaj: http://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigurac … estronywan

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Otworzyłem porty na IP komputera i działa.
Otworzyłem porty na IP routera i brak odzewu.

21

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Witam:) Mam pytanko:
Airgrid M5 jest na 5GHz. Na zainstalowanym OpenWrt wyświetla mi połączenie z siecią standart N+G+B,szerokość kanału 20MHz, niemniej jestem przyłączony do anteny 5GHz.
Włączam skanowanie, wybieram ten sam SSID co wcześniej i wyświetla połączenie z siecią standart N+A. Zatwierdzam wybór i.... zwiecha. Przechodzi na WAN z kabla a ja mam WiFi klient. Nie ogarniam dlaczego tak się dzieje, to ustrojstwo przecież nie ma radia na 2,4MHz?
Pozdrawiam

22

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Podstawowe pytanie: GDZIE ci wyświetla to N+G+B?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Przepraszam za nieścisłość.
Wyświetlane jest w: Konfiguracja/Podstawowa/Sieć Bezprzewodowa/Standart:
Wstawiłbym zrzut ale nie umiem smile

24

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Gargoyle miało błąd z wyświetlaniem dla sieci 5GHz, więc tak możesz mieć jak używasz starszej wersji. Mimo że pod spodem w konfigach się dobrze ustawiało.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Ubiquiti Airgrid m5hp?

Diękuję za informację. Posiadam wersję 1.5.10.12 (r37768).
Pozdrawiam