Temat: Bramka VOIP Linksys PAP2T

Witam
Co prawda problem nie związany z OpenWrt ale wiem że jest tu sporo fachowców od urządzeń sieciowych więc może ktoś pomoże. Kupiłem bramkę i okazało się że jest zablokowana na tlenofon. Nie można wejść w ustawienia admina i zmienić operatora na innego. Czy ktoś ma jakiś nieinwazyjny sposób na odblokowanie tej bramki? Np czy da się zrobić coś takiego, że zgrać firmware z innej odblokowanej bramki i wgrać je do tej? tylko jak nie mam tutaj dostępu do zakładki admina to też raczej nie wgram tego firmware...