26

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

3ginfo działa z każdym który chce podać swoje dane przy pomocy standardowych poleceń AT smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Czyli temu właśnie służy port/złącze diagnostyczne ? (być może między innymi)

28

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

+ do wydawania poleceń modemowi. Jak nawiążesz połączenie na interfejsie "komunikacyjnym" to już nie pogadasz z nim na tym interfejsie. Potrzebujesz inny po to żeby np. odczytać siłę sygnału.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Czy aktualizacja poziomu sygnału dla Gargoyle będzie też dostępna w pluginie 3ginfo ? Czy tylko w osobnej aplikacji 3ginfo ?

30

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Przecież aktualizuje się samodzielnie poziom sygnału tak samo jak inne parametry w pluginie. Od początku tak było.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Jak zainstalowałem plugin 3ginfo to miałem na overview inny poziom sygnału a inny w pluginie 3ginfo.

32

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Piszesz o pluginie  a mówisz o zakładce. Zdecyduj się.

Na poprzedniej stronie zostało to o co pytasz. Przeczytaj najpierw wątek.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Czytałem... Bo zrozumiałem to tak że ta siła sygnału która pojawia się w zakładce od pluginu-gargoyle-3ginfo będzie synchronizowana z siłą sygnału na stronie overview.

34 (edytowany przez Przmus 2013-08-21 01:10:33)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Cezary, mógłbyś w kolejnych wersjach pluginu dodać przycisk "Rozłącz" / "Połącz"? Wtedy to w ogóle nie byłoby już potrzeby używania 192.168.1.1:81 smile

35

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Pytanie tylko po co, bo to samo będzie jak zrobisz "zapisz" na zakładce konfiguracja/podstawowa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Po to ze wygodniej niz czekac dluzszy czas na zapisanie w konfiguracja podstawowa...trwaloby to o wiele krocej.

37

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Aktualizacja pluginu - wybór urządzenia jednak z tego poziomu (bo nie zawsze modem używany jest do połączenia, co więcej -  zdarza się że ktoś może mieć kilka modemów), oraz prostego wskaźnika sygnału.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

no i odświeża się co 30 sekund,
dla mnie OK

39

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Całkiem fajne. To może już pójść za ciosem i dodać możliwość identyfikacji BTS'a (oczywiście jak sobie ktoś wcześniej załaduje pliki z BTSearch)? Osobiście chętnie z tej funkcji korzystałem.

TP-Link TL-WDR3600  z Gargoyle oraz 3x Mikrotik (RB3011, RB2011, hAP)

40

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Że tak spytam, coś się zmieniło we wskaźniku sygnału ?
Bo jakoś nie zauważyłem zmian w tym barze,  chyba że o jakimś innym wskaźniku mowa.

41

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Zmieniło się to że go poprzednio nie było smile Zobacz screenshot w pierwszym poście.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Dziękować za odpowiedź.
Swoją drogą to ciekawe, że po aktualizacji 3ginfo plugin nie posiadał owego bar'a (/plugin_root/www/3ginfo.sh nie został zmodyfikowany). Pomogło usunięcie pluginu i jego ponowna instalacja. A może ja po prostu czegoś nie wiem i istnieje prostszy sposób na update pluginu bez jego wywalaia ?

43

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Głupie gpkg panicznie odmawia zainstalowania pakietu jeżeli są już w systemie pliki o takim samych nazwach jak chce nadpisać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

44

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

ja mam jeszcze 1.5.9.6 z opkg i wystarczyło w menu Dodatki odświeżyć listę dodatków, odinstalować i ponownie zainstalować dodatek, wszystko się uaktualniło

tak na marginesie to po co to gpkg jak są takie problemy z instalacjami, co jak obserwuję na forum, kończy się instalowaniem opkg - jak to opisałeś w poradniku

45

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

gpkg daje informacje o łącznej przestrzeni zajmowanej przez pakiet z zależnościami. gpkg także samodzielnie potrafi instalować na nośniku i robić linki dynamiczne do plików. opkg tego nie robiło. A dlaczego autor wpadł na genialny pomysł napisania od nowa zamiast dodać to do opkg - tego nikt nie wie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

46 (edytowany przez Przmus 2013-08-23 21:22:27)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Po aktualizacji pluginu, zepsuła się stronka: http://192.168.1.1:81/
[spoiler]https://dl.dropboxusercontent.com/u/94050562/Screenshots/hmmm.PNG[/spoiler]

Reinstalowałem plugin i sam pakiet 3ginfo, ale nie pomaga.
Co dziwne, 3ginfo bez pluginu w ogóle nie działa, po otworzeniu w/w adresu pojawia się komunikat:
File missing: /usr/share/3ginfo/msg.dat.automat

W czym może być problem?

EDIT:
Nie wiem jakim cudem, ale samo się naprawiło... Dziwne, bo restartowałem router kilka razy i dalej nie działało, a teraz znów działa.

47

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Z jakiegoś powodu szablon Ci się podmienił.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

48

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Czy ktoś może potwierdzić moją obserwację.
A mianowicie, na stronie pluginu/3ginfo "Czas połączenia:" jest tak de'fakto uptime'em. Twierdzę tak, ponieważ mam skonfigurowane połączenie via aero2 i rozłącza mnie regularnie. Zresztą zweryfikowałem to w logach. A na stronie 3ginfo/pluginu mam napisane " Czas połączenia: 5d, 08:04:21"

49

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Nie, to czas połącza z interfejsu, czytany z systemu. I teraz tak - jak ppp działa i samo nawiąże połączenie do czas idzie dalej. Jak połączenie całkowicie padnie, interfejs zrobi down i system przemieli go od początku - wyzeruje. To możesz zobaczyć robiąc  ifdown wan; sleep 5; ifup wan z konsoli

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

50

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Zrobiłem małą aktualizację pluignu, teraz tak wygląda:

https://lh5.googleusercontent.com/-ZY0081X2vF0/Uhyb-STrcDI/AAAAAAAABik/TEVooVdyyfA/w832-h604-no/Gargoyle+Router+Management+Utility%252834%2529.png

+ jeszcze kilka małych fixów które w praniu wyszły.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.