26

Odp: MR-3420 v1 K3765

Znaczy to tyle że potrzebujesz jak już hub usb z własnym zasilaniem. Modem musi znaleźć sieć (migać na niebiesko), inaczej się nie połączy. Pisałem to już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27 (edytowany przez rafikvw 2013-08-20 19:45:03)

Odp: MR-3420 v1 K3765

Cezary to jak kupujesz ruter z wyjsciem USB i odrazu jest zle zaprojektowany???
to po co to robia?
jak tak to musze kupic stabilizator 3A i go przerobic aby mial zapas napiecia i pradu ale po mojemu powinien sie polaczyc na chwile a potem np zerwie poloczenie albo cos takiego??czy niemam racji?

28

Odp: MR-3420 v1 K3765

To raczej do producentów modemów pisz że robią sprzęt który bierze więcej prądu niż standard USB przewiduje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: MR-3420 v1 K3765

tak tak jak mowisz Cezary zobaczymy jak przerobie ale jestem na wakacjach i dzisiaj tylko byla zla pogoda to powalczyle jak go przerobie dam znac czy sie poloczylem narazie dziekuje za pomoc wszystkim

30 (edytowany przez jarek7714 2013-08-20 19:53:58)

Odp: MR-3420 v1 K3765

rafikvw napisał/a:

witam Jarek ustawiem wszystko APN teraz wlasnie mam neta z modemu podlaczonego do laptopa i jest net a tylko go podlacze do rutera i jest problem mryga na zielono a powinno jak teraz na niebiesko  i sie nie laczy co to znaczy slaba wydajnosc port usb??

Skoro działa na kompie to tu też powinien (jeżeli ma chociaż średni zasięg), może zrywać ale to już kwestia wydajności USB. P.S Nie musiałeś kupować tego modelu routera-poszedłeś po kosztach tak jak producenci. big_smile

31

Odp: MR-3420 v1 K3765

mam 2 kreski na UMTS to inaczej bedzie na ruterze???

32

Odp: MR-3420 v1 K3765

Dokładnie tak samo powinno być. Podłącz modem do routera w tym samym miejscu gdzie komputer masz i poczekaj jakiś czas. Może modem złapie operatora.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: MR-3420 v1 K3765

mam kolege chorwata i mu to kupile 2lata temu w prezecie to byl wtedy najwyszy model i jka przyjezdzam to nie mowili mu  w vipnet jaki jest apn dopiero teraz udostepnili bo sa w EU w tedy nie bylo nic innego a teraz trzeba mu uruchomic wi-fi z tego modemu

34 (edytowany przez jakson 2013-08-22 05:02:43)

Odp: MR-3420 v1 K3765

rafikvw napisał/a:

mam kolege chorwata i mu to kupile 2lata temu w prezecie to byl wtedy najwyszy model i jka przyjezdzam to nie mowili mu  w vipnet jaki jest apn dopiero teraz udostepnili bo sa w EU w tedy nie bylo nic innego a teraz trzeba mu uruchomic wi-fi z tego modemu

Nie musisz uzywac polskich liter diakrytycznych, ale kropki, przecinki + bardziej elegancki styl
nie powinny stanowic problemu nawet na "niepolskiej" klawiaturze smile.

Odgrzebuje watek - chodzi mi o doprecyzowanie jednej kwestii:
- Napisales, ze modem w routerze nie wbija sie w 3G/UMTS (dioda nie zmienia koloru na niebieski),
ale na laptopie wszystko jest ok.

Czy modem wchodzi w 3G/UMTS jedynie* po wlozeniu w USB laptopa?
*jedynie = bez odpalania aplikacji typu Mobile Partner, bez nawiazywania polaczenia, itp.

Czy modem wchodzi w 3G/UMTS, ale dopiero po odpaleniu aplikacji typu Mobile Partner,
ew. po probie nawiazania polaczenia 3G/UMTS?

IMHO to wcale nie musi byc problem z zasiegiem (mimo, ze szalu nie ma),
tylko problem wynikajacy z niepelnej / niepoprawnej inicjalizacji modemu.

35

Odp: MR-3420 v1 K3765

Witaj Jakson a wiec modem pracuje HSUPA ale tylko poprzez program voodafone Vipnet  ewentualnie jak bys mogl podpowiedziedz co zrobic aby zadzialal oprogramowanie wgrane do tp-linka gargoyle z pierwszej strony co podal kolega Cezary z linka pozdrawiam

36

Odp: MR-3420 v1 K3765

rafikvw napisał/a:

Witaj Jakson a wiec modem pracuje HSUPA ale tylko poprzez program voodafone Vipnet  ewentualnie jak bys mogl podpowiedziedz co zrobic aby zadzialal oprogramowanie wgrane do tp-linka gargoyle z pierwszej strony co podal kolega Cezary z linka pozdrawiam

Czyli jak wlozysz modem do laptopa (bez odpalania zadnych aplikacji),
to ow modem po jakims czasie* sam z siebie nie wchodzi w 3G/UMTS (niebieska dioda)?
*po jakims czasie = minuta, gora dwie

Jesli tak, to nim kupisz huba czy antene nalezy poprawnie "wlaczyc"/"zainicjowac" modem w routerze.
Jak to zrobic?
Najlepiej podsluchac poczatek transmisji (portmon z sysinternals) miedzy Mobile Partnerem a modemem
i sprawdzic (terminal putty), ktory rozkaz jest odpowiedzialny za "zapalenie niebieskiej diody".

Byc moze AT+CFUN=1 zalatwi sprawe (mi to kiedys pomoglo) - jesli nie musisz podsluchac transmisje,
potem recznie wysylac podsluchane komendy i sprawdzic ktora/ktore sa odpowiedzialne za wlacznie 3G/UMTS.

1. Wejdz na router przez WinSCP
2. "Wyedytuj" plik /etc/chatscripts/3g.chat
3. Po linii:
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'
Wstaw lnie:
OK      "AT+CFUN=1"

Twoj plik /etc/chatscripts/3g.chat powinien teraz wygladac tak:
ABORT   BUSY
ABORT   'NO CARRIER'
ABORT   ERROR
REPORT  CONNECT
TIMEOUT 10
""      "AT&F"
OK      "ATE1"
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'
OK      "AT+CFUN=1"
SAY     "Calling UMTS/GPRS"
TIMEOUT 30
OK      "ATD*99***1#"
CONNECT ' '

Zapisz wszystko, zrestartuj router, daj chwile modemowi
a potem napisz czy cos to dalo smile.

PS
Jak bedziesz "zonglowal" modemami w routerze
i nie bedziesz chcial za kazdym razem zmieniac APN w ustawiniach routera,
to mozesz zamienic (wyremowac) linie:
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'
na:
#OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'

Oczywiscie, aby wszystko dzialalo modem musi miec APN zapisany "w sobie".
Sprawdzisz to komenda:
AT+CGDCONT?
a zeby wpisac APN "data.vip.hr" do modemu:
AT+CGDCONT=1,"IP","data.vip.hr"

37 (edytowany przez jarek7714 2013-08-24 13:46:22)

Odp: MR-3420 v1 K3765

jakson napisał/a:

Czyli jak wlozysz modem do laptopa (bez odpalania zadnych aplikacji),
to ow modem po jakims czasie* sam z siebie nie wchodzi w 3G/UMTS (niebieska dioda)?
*po jakims czasie = minuta, gora dwie

Jesli tak, to nim kupisz huba czy antene nalezy poprawnie "wlaczyc"/"zainicjowac" modem w routerze.
Jak to zrobic?
Najlepiej podsluchac poczatek transmisji (portmon z sysinternals) miedzy Mobile Partnerem a modemem
i sprawdzic (terminal putty), ktory rozkaz jest odpowiedzialny za "zapalenie niebieskiej diody".

Byc moze AT+CFUN=1 zalatwi sprawe (mi to kiedys pomoglo) - jesli nie musisz podsluchac transmisje,
potem recznie wysylac podsluchane komendy i sprawdzic ktora/ktore sa odpowiedzialne za wlacznie 3G/UMTS.

1. Wejdz na router przez WinSCP
2. "Wyedytuj" plik /etc/chatscripts/3g.chat
3. Po linii:
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'
Wstaw lnie:
OK      "AT+CFUN=1"

Twoj plik /etc/chatscripts/3g.chat powinien teraz wygladac tak:
ABORT   BUSY
ABORT   'NO CARRIER'
ABORT   ERROR
REPORT  CONNECT
TIMEOUT 10
""      "AT&F"
OK      "ATE1"
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","$USE_APN"'
OK      "AT+CFUN=1"
SAY     "Calling UMTS/GPRS"
TIMEOUT 30
OK      "ATD*99***1#"
CONNECT ' '

Zapisz wszystko, zrestartuj router, daj chwile modemowi
a potem napisz czy cos to dalo smile.

Obstawiam 10/1 że aplikacja na komputerze inicjuje pracę modemu. Ww recepta może być pewna i skuteczna z tym że nie chciałbym stawiać kolegę w złym świetle odnośnie stopnia zaawansowania wiedzy w tym temacie ale moje subiektywne odczucie jest takie że jak ktoś wie jak korzystać z tych narzędzi to nie założy posta z takim pytaniem-sam do tego celu użyłbym Top NetInfo http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557, z tym że po co kombinować skoro jest stworzone oprogramowanie wspierające ten modem dla ww routera http://ofmodemsandmen.com/downloads.html

38

Odp: MR-3420 v1 K3765

Vodafone K3765 został zgłoszony jako działający bez żadnych kombinacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39

Odp: MR-3420 v1 K3765

Witam Panowie po krótkiej przerwie, to teraz już nie wiem co mam zrobić czy wgrać oprogramowanie proponowane przez Jarek7714??? bo proponowana propozycja przez kolegę Jakson WinSCP to dla mnie wyższa szkoła gotowania na gazie , a wiec próbuje wgrać openwrt zobaczymy mam dzisiaj trochę czasu więc pokombinuję ewentualnie za wszelkie podpowiedzi wielkie dzieki

40

Odp: MR-3420 v1 K3765

Wgrywaj, zawsze możesz zmienić przecież.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

41

Odp: MR-3420 v1 K3765

Witam jeszcze raz ,problem rozwiązany wgrane oprogramowanie openwrt do tego w moim przypadku musi być podany APN i PIN następnie przedłużacz USB nie mniej niż  24AWD dziękuję wszystkim za chęci i pomoc pozdrawiam

42

Odp: MR-3420 v1 K3765

rafikvw napisał/a:

problem rozwiązany wgrane oprogramowanie openwrt do tego w moim przypadku musi być podany APN i PIN

To nie dzialalo, bo nie miales ustawionego APN + PIN?
O mamo...

No nic - dobrze, ze w ogole podlaczyles zasilanie do tego routera smile.