26

Odp: Plugin DLNA

Zależy czego. Jeżeli planujesz zrobienie zachowania plików konfiguracyjnych to nie, nie rób tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Plugin DLNA

Chodzi raczej o konfigi minidlna, transmission. Jeszcze jedno pytanie , czy powinienem robić swap'a , jeśli mam zrobionego rammoda na 64 mb??

28

Odp: Plugin DLNA

minidlna i transmission nie zmieniły się. Obecność swap zależy od tego co masz uruchomione na routerze. Sama obecność 64MB nie mówi nic kompletnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: Plugin DLNA

Mam tylko transmission , sambe i minidlna. minidlna od czasu do czasu używany, transmission cały czas. Czy ten SWAP aż tak bardzo pomaga?

30

Odp: Plugin DLNA

To jest w faq smile tak/nie zależy od tego czego używasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: Plugin DLNA

Aktualizacja pluginu:
- możliwość wyboru pamięci wewnętrznej jako źródła danych, tym samym obecność nośników montowana przez plugin usb-storage jest opcjonalna. Dzięki temu można wskazać materiały na extroocie.
- możliwość wyboru typu materiału przy wybieranym folderze (Zdjęcia, Filmy, Muzyka lub bez określenia).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Plugin DLNA

Mam problem przy instalacji minidlna:
taki błąd:


root@gargoyle:~# opkg install minidlna
ERROR: Dependency kernel (= 3.3.8-1-d6597ebf6203328d3519ea3c3371a493) of package minidlna is installed,
                but has incompatible version 3.3.8-1-3b70fc7d412617eb97c6bdc7d8fb7844 and is marked as 'hold'

33

Odp: Plugin DLNA

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=73553#p73553

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Plugin DLNA

dalej problem z tym minidlna. Nie chce skanować. Minidlna odpaliło ale żadnych plików nie widzi.

35

Odp: Plugin DLNA

Dodawaj pliki po jednym. Jak pisałem - skaner minidlna czasami nie akceptuje niektórych plików.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Plugin DLNA

ale wcześniej było ok, poprzednie wersje Minidlna. Spróbuje pojedynczo, ale mysle ze to w ogole nie pomoże.

37

Odp: Plugin DLNA

Panowie a co z obsługa napisów będzie coś w tym temacie ?

38

Odp: Plugin DLNA

Obsługa napisów zależy od klienta. Samo minidlna obsługuje i ładuje do bazy napisy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39

Odp: Plugin DLNA

U mnie niestety po pewnym czasie, lub po np. awarii prądu "gubi bazę". Czyli nie ma żadnego pliku. Wystarczy wtedy użyć "przeskanuj ponownie" i wszystko wraca. Jest na to jakaś rada?

40

Odp: Plugin DLNA

Jeżeli bazę masz na dysku i jest niszczona w momencie jak jest używana a prąd się wyłączy to nie ma co z tym zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

41

Odp: Plugin DLNA

Zmieniłem lokalizację files.db na pamięć wew. Zobaczymy, co to da.

42

Odp: Plugin DLNA

A gdzie miałeś? W /tmp?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

43 (edytowany przez sebastan 2013-07-16 08:24:41)

Odp: Plugin DLNA

Miałem na dysku zewnętrznym, tam gdzie udostępniane pliki, czyli w /tmp/usb_mount...

PS. Nic to nie dało, wyłączyłem przyciskiem i włączyłem i nie odświeżył z automatu.

44

Odp: Plugin DLNA

Ja zauwazylem ze po przejsciu na AA film co jakis czas dostaje drobnych pojedyczych zaciec. Czy tez to obserwujecie? Czy mozna jakos podmienic czesc bibliotek w celu sprawdzenia poprawnosci dzialania?

Pozdrawiam

45

Odp: Plugin DLNA

U mnie filmy odtwarzają się normalnie, jedynie przy zatrzymaniu filmu na dłuższy czas i następnie uruchomienie go dalej przez chwilę przycina. Ogólnie mogę powiedzieć, że wtyczka działa bardzo dobrze w moim przypadku.

46

Odp: Plugin DLNA

Wtyczka nie robi nic. Jest tylko bezmyślnym interfejsem uci dla minidlna, więc samo odtwarzanie zależy od minidlna po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

47

Odp: Plugin DLNA

Cezary napisał/a:

Obsługa napisów zależy od klienta. Samo minidlna obsługuje i ładuje do bazy napisy.

OK - ja swojego czasu długo z tematem napisów walczyłem z zerowym skutkiem. Skoro minidlna ładuje napisy to może ktoś napisać mi jaki klient dla PC pod windows lub linuxa potrafi je odczytać? Jaki format napisów minidlna obsluguje? Uważam, że minidlna działa bardzo dobrze, mimo problemów ze skanowaniem - ale mam pewien niedosyt związany z napisami. Być może wynika to używania  przeze mnie niewłaściwych klientów lub formatu napisów - może ktoś, komu to działa  wrzuci na jakiś serwer z plikami fragment filmu z plikiem napisów do testów lub sam plik z napisami?

48

Odp: Plugin DLNA

Nie wiem. Nie używam dlna na co dzień bo to dla mnie zbędna technologia. Może kiedyś dorobię się bardziej zaawansowanego TV to wrócę do tego...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

49

Odp: Plugin DLNA

bartekww napisał/a:

Napisy pod vlc spokojnie powinny iść

A możesz sprawdzić? Jak pisałem wcześniej używałem wielu klientów (vlc jest moim standardowym) i napisów nie uzyskałem.

50

Odp: Plugin DLNA

Co do napisów - minidlna srt skanuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.