1

Temat: Plugin Webcam do Gagroyle

https://lh5.googleusercontent.com/--c7yGGlcCqg/Uc6mceSM9VI/AAAAAAAABeA/Yb5x5avT_Kw/w594-h631-no/Gargoyle+Router+Management+Utility.png

Popełniłem nowy plugin do Gargoyle, do obsługi kamer USB. Żeby działał, wymagane są sterowniki do kamery, całość opisana jest  w poradniku Webcam. Fizycznie kamera obsługiwana jest przez aktualną wersję mjpg-streamer, więc jeżeli ten program nie będzie chciał obsługiwać danej kamery to i plugin nie będzie z nią działał.

Testowane z webcamami Logitecha (sterownik kmod-video-gspca-zc3xx) oraz PS3 Eye (sterownik kmod-video-gspca-ov534). Powinny też działać inne np. uvc. Rozdzielczość i nazwa kamery brana jest z systemu.

1. Nie wszystkie kamery będą działać.
2. Nie wszystkie kamery chcą działać przez hub usb
3. Niektóre kamery (zwłaszcza uvc) mogą wymagać całej przepustowości USB, więc mogą nie chcieć działać z extrootem na jednym złączu USB
4. Niektóre sterowniki/kamery wywalają się jak dostaną za jasny obraz (tak jest z moim logitechem)
5. mjpg-streamer potrafi przerwać działanie jak dostanie błędną ramkę obrazu z kamery

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

2

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Mała aktualizacja: dodałem "Zdalny dostęp", czyli odblokowanie danego portu na firewallu od strony wan oraz możliwość włączenia trybu YUYV (domyślnie jest MJPEG) -  to dla kamer które mjpeg nie obsługują.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Fajny plugin i rodzi się pytanie a jak wygląda sytuacja z zapisem w mjpg-streamer jpg'ów w momencie wykrycia ruchu jak w np. w motion. Da się dodać opcję w gui ? Jeśli jeszcze nie jak to uruchomić z poziomu konsoli ?

4

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Nie ma. Akurat ten plugin został wykastrowany ze wszystkiego co się dało, łączenie ze stronami html.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

A rozwiązanie typu "program rejestrator obrazu" na Garym jeśli takowy jest jego instalacja i dodanie kamery

6

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Po prostu zainstaluj motion.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

różnica w obrazie dość znaczna na kamerce UVC motion vs mjpg

8

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

zaleta motion - rejestracja obrazu, wada motion - mocno obciąża router + obraz z dużym opóźnieniem (mocno się tnie). mjpg-streamer u mnie działa ładnie i nie tnie obrazu smile rozwiązałem problem w ten sposób że mam przycisk do uruchamiania i wyłączania rejestracji zdjęć. Po uruchomieniu włącza się motion, a kiluje mjpg-steramer i odwrotnie. Jednocześnie te programy nie chcą działać z jedną kamerką.

9

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

@kamillo
Da się mieć działające jednocześnie motion i mjpg-streamer - ja tak miałem i działało.
Motion może pobierać obraz przez sieć z serwera, a mjpg-streamer to właśnie serwer http.
W konfiguracji motion wyłączamy videodevice i ustawiamy (oczywiście wpisujemy port na jakim mamy uruchomiony mjpg-streamer):
netcam_url http://localhost:8080/?action=stream

10

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

a widzisz w ten sposób nie próbowałem. Ja miałem z podaniem videodevice i sie programy kłóciły o obraz z jednej kamerki smile

11

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Cezary znowu spoko robota.

Tzn do tej pory miałem mjpg-streamer wdr3600+ Logitech C270, mr3020+ Tracer Rock.
Czasami Tracer się zacina.

Ale na nowym systemie z pluginem Webcam  odpalanie kamerek + przekierowanie na zewnatrz- chwila moment
(no tylko instalacja sterowników pod dana kamerkę).

Jeszcze jak byś miał wenę zrobić plugin pod n2n

12

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

zaspany napisał/a:

mr3020+ Tracer Rock.
Czasami Tracer się zacina.

Taką http://images.okazje.info.pl/p/komputer … rocket.jpg ? Na jakiej maksymalnej rozdzielczości pracujesz? Mi notorycznie resetuje router na Gargoyle r36810 (1043 + extroot + 512MB SWAP) przy 1280x720

13

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Za bardzo go obciążasz, zmniejsz rozdzielczosc

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

14 (edytowany przez frmn 2013-06-30 23:03:43)

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Próbowałem - rozmywa krawędzie.

Generalnie chodzi mi o to, żeby zrobić jedno zdjęcie na godzinę ze stemplem daty. Chwilowo używam do tego skryptu, który uruchamia motion i je ubija po 100 sekundach. Konfigurowane zgodnie z http://eko.one.pl/?p=openwrt-webcam. Średnio co drugi raz resetuje router. Ktoś ma sensowniejszy pomysł ? Ewentualnie libgd z wkompilowanym FreeType ?

15

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

fswebcam od tego jest żeby zdjęcie zrobić. Po co ci motion do tego?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Do stempla daty właśnie. Nie mam libgd z wkompilowanymi czcionkami.

17

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

A to inna sprawa smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18 (edytowany przez frmn 2013-07-01 15:27:05)

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

WDR3600 przez większy RAM i szybszy procesor ma szansę być bardziej stabilny ? Ew. Zyxel NSA310 ?

19

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

U mnie na WDR4300 jak testowałem kamerke noname też potrafiło przy mjpg-streamer zwiesić router a na fswebcam chodziła ok.

20

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Na HD Webcam C910 nie działa niestety (ma własne zasilanie i jest działająca pod linuchem tak w ogóle jako uvc)

21

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Kernel 3.3.8 ma jakiś błąd dla sterownika uvc, pisali o tym ma mailliście kernela smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Witam.Czy majac tl wr1043nd z gargoyle 1.5.10.3 (r36817) wystarczy mi miejsca aby dograc sterowniki do kamerki i bedzie to działc ,czy musze miec pena z exrootem i jakis hyb i podlaczona do niego kamerke

23

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Na 1043 bez extroota mieści się plugin + sterowniki do kamery. O ile nie zapchałeś go czymś innym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

DAMIO2009 napisał/a:

Witam.Czy majac tl wr1043nd z gargoyle 1.5.10.3 (r36817) wystarczy mi miejsca aby dograc sterowniki do kamerki i bedzie to działc ,czy musze miec pena z exrootem i jakis hyb i podlaczona do niego kamerke

Jak zabraknie miejsca, to można wymienić FLASH na większy (16 MB) smile

25

Odp: Plugin Webcam do Gagroyle

Witam,
To mój pierwszy post i drugi już router. Tym razem napotkałem na problem dotyczący plugina webcam. Po całym dniu walki z sterownikami, kamerami itd. wczoraj w nocy udało mi się uruchomić kamerkę. Dziś rano działało. Wyjechałem, wróciłem i ku mojemu zdziwieniu nie działa. Reinstalacja wszystkiego. Dalej nie działa. Walka przez godziny nie pomogła. Wszystko zainstalowane poprawnie. Widać, że kamera pracuje. I teraz najlepsze. W akcie rozpaczy sprawdzam na tablecie - działa, na drugim komputerze - działa. Nie dział tylko na moim kompie, pod Chrome oraz IE.

Czy macie jakiś pomysł co sprawdzić i jakie wykonać testy?