Temat: NETGEAR WNDR3700v2 problem z wifi i sprzętem samsunga

Witam, potrzebuję pomocy z moim routerem NETGEAR WNDR3700v2
Mam wgrany do niego Gargoyle 1.5.10.3 (r36817), by obsy

Problem to sprzęt od samsunga w połączeniu z tym routerem.
Mianowicie, po pewnym czasie jak wybudzę tel. sgs2 lub tablet note10 lub tel. note2
połączenie wifi niby jest, lecz brak internetu. Jedyne wyjście to wył. i wł. ponownie wifi.

Tak samo się dzieje jak wyjdę z zasięgu mojego wifi, po powrocie niby jest połączony lecz brak transferu.
Podł. stary router wrt54g v3.1 i działa cały czas znakomicie, jest tylko problem z netgear.
inne sprzęty nie mają tego problemu (np htc wildfire, wildfire s, nexus7) tylko sprzęt samsunga.

Zmiana kanałów nic nie daje, szyfrowanie mam wpa2 psk, zmiana szyfrowania to mam problem z drukarką bezprzewodową samunga, która chce się łączyć tylko z wpa psk2

co można zmienić w ustawieniach wndr3700 by nie było opisywanego problemu.

http://img12.imageshack.us/img12/8339/sn98.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img854.imageshack.us/img854/576/z0b2.png

http://img837.imageshack.us/img837/2309/lile.png

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

2

Odp: NETGEAR WNDR3700v2 problem z wifi i sprzętem samsunga

Potwierdzam bo również mam opisywany problem na dwóch SGS2 w połączeniu z WNDR3700v2 oraz czasem z WR1043ND(z tym 1043 nie wiem czy to czasem nie wina Aero, które rozłącza co 60min). Wydaje się, że problem dotyczy tylko urządzeń Samsunga. Obecnie testuję zaawansowane opcje wi-fi w androidzie (Ustawienia->wi-fi->zaawansowane->Podtrzymanie połączenia wi-fi) i ustawienie podtrzymania na "Tylko gdy podłączony" w jakimś stopniu zmniejsza częstotliwość występowania problemu ale napewno go nie eliminuje.
Gdzieś na tym forum czy innym czytałem info odnośnie zmian wartości Beacon Interval, że to ma pomóc ogólnie dla wszystkich urządzeń z Androidem. Nie wiem jaka jest domyślna wartość w AA i Gargoyle (podejrzewam, że 100 ms) ale można zmniejszyć ten czas i potestować czy całkowicie wyeliminuje to problem.

TL-WR1043ND
WNDR3700 v2 + 128MB RAMMOD

3

_Marcin_ napisał/a:

Gdzieś na tym forum czy innym czytałem info odnośnie zmian wartości Beacon Interval, że to ma pomóc ogólnie dla wszystkich urządzeń z Androidem. Nie wiem jaka jest domyślna wartość w AA i Gargoyle (podejrzewam, że 100 ms) ale można zmniejszyć ten czas i potestować czy całkowicie wyeliminuje to problem.

To nie pomoże, nawet tutaj na forum ktoś już miał podobny problem i próbował zmieniać Beacon Interval. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić jedno - kilka wersji Androida na niektórych urządzeniach ma problemy z Wi-Fi po wybudzeniu urządzenia. Na telefonie mam Androida 2.3.5 i tego problemu nigdy tam nie miałem. Na kilku tabletach z Androidem serii 4 miałem podobne problemy... olałem sprawę.

Istnieje jedno pewne rozwiązanie - powrót do oryginalnego firmware na routerze.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!
Modyfikacja U-Boot dla routerów (obrazy)

Naprawię routery, wymienię RAM i FLASH na większy

4

pepe2k napisał/a:

Na telefonie mam Androida 2.3.5 i tego problemu nigdy tam nie miałem. Na kilku tabletach z Androidem serii 4 miałem podobne problemy... olałem sprawę.

Obecnie na swoim SGS2 mam stockowego andka 4.1.2 ale wcześniej na innych wersjach nawet 4.0.4 jakoś nie kojarzę żebym miał taki problem.

pepe2k napisał/a:

Istnieje jedno pewne rozwiązanie - powrót do oryginalnego firmware na routerze.

Jak dla mnie nie ma mowy. Już wolę męczyć się z ręcznym restartem wi-fi w telefonie.

TL-WR1043ND
WNDR3700 v2 + 128MB RAMMOD

5

Na SGS3 i ruterze 1043ND problem nie występuje, również Android 4.1.2

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M