576

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Musisz zainstalować ddns-script tak jak jest to podane w poradniku i go skonfigurować. Wtedy odwołujesz się po nazwie z dyndns a nie po adresie ip. Ponieważ bedzie on wskazywać ten "inny" to powinien ftp działać. adres.sh musisz zrobić, nie masz przecież...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

577 (edytowany przez fido 2012-08-05 19:50:06)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Muszę zobaczyć bo się okazało że teraz jak byłem poza domem i chciałem się poprzez telefon połączyć z serwerem podając Ip 89.xxx.xxx to nie dało rady, do tej pory sprawdzałem na komputerze domowym w swojej sieci. No i zauważyłem że jak się połączę przez telefon z siecią wifi to też przez podanie ip nie mogę otworzyć strony ze skryptem wol i serwera ftp.

578

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Witam
Zadzwoniłem do dostawcy i się okazało że moje problemy wynikają z barku adresów IP o teraz dostawca zaczyna tworzyc z adresami IP wykorzystując NAT, pytanie czy ja mogę coś z tym zrobić na moim sprzęcie czy nie bo z informacji uzyskanej u Pana na infolinii mogę sobie wykupić stałe IP i będzie po sprawie szczerze powiem że mi się to nie uśmiecha płacić co miesiąc.

579

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Jak Ci zrobi nat to nie masz jak tego obejść, chyba że dostawca przekieruje Ci kilka portów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

580

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Jak Ci zrobi nat to nie masz jak tego obejść, chyba że dostawca przekieruje Ci kilka portów.

Z tego co wiem to już to zrobił bo nr IP 172.xxx i 176.xxx to już są za natem więc pozostanie wykup stałego IP. Czy jak wykupię stałe IP i podam adres mac karty sieciowej to wówczas w opewrt nie będzie problemu z klonowanie czy też nie będzie działać internet jak wczoraj ?

581

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Klonujesz adres i o ile ile dostawca faktycznie przypisze publiczny do tego - to będzie działać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

582

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Klonujesz adres i o ile ile dostawca faktycznie przypisze publiczny do tego - to będzie działać.

Z tego co otrzymałem informację to przy składaniu zamówienia za stałe IP muszę podać nr mac więc zakładam że będzie przypisane do tego nr mac adres, zastanawiam się czy zaryzykować.

583

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Twoja kasa...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

584

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No tak zgadza się moja kasa ale nie wiem ile się gdzieś indziej płaci ale u mnie by wyszło 10zł miesięcznie nie wiem czy to jest dużo ale zawsze coś szkoda kasy, ale niestety bardzo często potrzebuje się dostać do ftp. lub do mojego kompa. Co do ftp to wiem można założyć gdzieś indziej ale i tak pozostaje dostęp do kompa i tu jest lipa a niestety nie mogę sobie pozwolić żeby cały czas komp. pracował wiec WOL jak najbardziej wskazane.

585

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

U mnie vecrta daje standardowo publiczne ip.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

586

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

U mnie vecrta daje standardowo publiczne ip.

Niestety u mnie do tej pory ok 6lat było też publiczne niby dynamiczne ale bardzo rzadko się zmieniało teraz niby im brakuje adresów i zaczynają kombinować po prostu skurwys.....

587

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Witam
Mam pytanie co do kamery. Podłączyłem pod router kamerę zewnętrzną IP poprzez WIFI, co mam uaktywnić żeby można do kamery się wbić zdalnie z innego komputera, czy wystarczy w firewallu otworzyć port np. 8080 czy muszę coś zrobić jeszcze. Dodam że w kamerzę też mogę ustawić ddns i z tego bym chciał skorzystać także

588

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Jeżeli to kamera ip to raczej przekierować port np. 8080 z routera na ip kamery.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

589

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Jeżeli to kamera ip to raczej przekierować port np. 8080 z routera na ip kamery.

Tak zrobiłem i chyba jest ok.

590

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:
Cezary napisał/a:

Jeżeli to kamera ip to raczej przekierować port np. 8080 z routera na ip kamery.

Tak zrobiłem i chyba jest ok.

Kurcze chyba się pospieszyłem i jednak nie idzie obraz jak się podłącze poprzez telefon i sieć komórkową, jak się telefonem podłączę poprzez sieć wifi to jest ok.

591

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

A w ogóle możesz się dostać zza wanu np. do gui routera?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

592

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

A w ogóle możesz się dostać zza wanu np. do gui routera?

Tak z tym nie ma problemu, ale już jest ok przekierowałem inny nr portu 8989 i jest ok działa bez problemu nie wiem dlaczego na 8080 nie chciało.

593

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Może masz coś co nasłuchuje na 8080.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

594

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Może masz coś co nasłuchuje na 8080.

No nie wiem może jest możliwość jakoś to sprawdzić ? ma szybko i bez poroblemu

595

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

netstat

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

596

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Witam
Czy do routera td-w8950ND można wgrać gargoyle ?

597

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

598

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Nie.

A do jakiego routera z ADSL pod neostradę do radę w grać Gargoyle żeby to ładnie chodziło i nie było problemu z jakimiś zrywaniami połączenia itp.

599

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Obecnie jedyne modemy adsl do których są dostępne sterowniki to te na lantiq: http://wiki.openwrt.org/doc/hardware/soc/soc.lantiq Wszystko jest na etapie rozwojowym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

600

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Witam
Mam problem z moim sprzętem od jakiegoś czasu nie ma w otoczeniu sieciowym mojego dysku podłączonego do routera wówczas nie mogę się z innego kompa dostać do ftp i dlna nie działa, dopiero po reboot zaczyna działać ale nie wiem jak długo działa, co mogło się posypać nic nie kombinowałem.