1

Temat: Zdalny dostęp

Witam. Czy jest jakiś sposób by na Gargoyle mieć zdalny do dostęp do routera (na Gargoyle), który jest podłączony przez blueconnect. Normalnie się nie dobiję nawet jak znam wewnętrzny adres i łącze  się z blueconnect. T-M blokuję ruch przychodzący, ale za to VoIP działa, bo tam urządzenie zestawia połączenie i czy byłaby taka możliwość, że router ten zestawia połączenie do mnie i je sobie utrzymuję - ja mam stałe IP on oczywiście zmienne. Chodzi mi o zdalną konfigurację i zdlany dostęp do komputera przez VNC.

2

Odp: Zdalny dostęp

Albo w T-mobile wykupujesz usługę (publiczne ip) albo gdzieś stawiasz serwer vpn i gargoyle łączysz się do niego. Przez serwer możesz wtedy dostać się znów do routera.

Kwestie tunelowania masz częściowo na eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Zdalny dostęp

Dzięki za rady - bezpośrednio z routera nie odpalę openvpn, bo brak mu pamięci, ale na laptopie już poszło.