Temat: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Witam,

Czy istnieje jakieś nieorginalne oprogramowanie do routera z tematu?

2

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Openwrt? prawie jest gotowe.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez galusxx 2013-01-05 11:40:25)

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Jest jakiś temat do tego Openwrt który mógłbym śledzić, żeby być na bieżąco? Aha jeszcze jedna sprawa, wiadomo jak bardzo różni się V2 od V1? Tzn, czy ma więcej pamięci albo coś w tym stylu?

4

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Zastosowanym procesorem. Pamięci ma tyle samo. https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=41326

Łatki są, bardzo brzydkie ale są.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Oprogramowanie sprawne i działające z adu-890w z Orange net podzielony i zasuwa na 3-ciej nośnej

6

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Masz i moje buildy dla mr3420v2

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

OK Panowie zwróciłem sie do producenta z tym problemem i specjalnie dla mnie napisali nowy firmware do tego routerka smile

Naprawiono:

DDNS
DMZ
Funkce PING
niestety nadal nie pokazuje siły sygnału.

link do pobrania: http://speedy.sh/TMN5S/mr3420v2-en-3-13 … 5-Beta.bin

8

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Witam ponownie, zainstalowałem na swoim routerze oprogramowanie openwrt i wszystko zaczęło śmigać jak szalone smile. Chciałbym jeszcze dograć obsługę sms. W zakładce System software znalazłem możliwe do zainstalowania łatki, wydaje mi się, że pasowałaby mi łatka "openser-mod-sms" ale nie mam miejsca. Pytanie jest następujące, CO mogę usunąć z aktualnie zainstalowanych łatek, żebym nie zepsuł routera i zwolnił wystarczająco dużo miejsca na obsługe sms?

9

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Tylko to co sam instalowałeś inaczej miejsce wcale się nie zwolni.  Extroota potrzebujesz jak już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Ale ja nic sam nie instalowałem a mam tylko 104 KB wolnego miejsca ;/. Mógłbyś oświecić ciemną masę tongue co to jest i z czym się je tego extroota?

11

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot

Tak, tylko tyle zostaje wolnego miejsca w standardowym obrazie z gargoyle. Choć mogę powiedzieć że AŻ tylko, bo naprawdę sporo się namęczyłem żeby aż tyle wolnego uzyskać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12 (edytowany przez galusxx 2013-01-27 19:41:00)

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Pewnie dla Ciebie jest to głupie pytanie big_smile, ale gdzie się wpisuje te wszystkie komendy?

ok Chyba już wiem skąd wziąć loga, ale powiedz mi czy ten zapis odpowiada kryteriom extroota:

Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.750000] scsi 1:0:0:0: CD-ROM            L_T_E     USB SCSI CD-ROM  USB PQ: 0 ANSI: 0
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.760000] scsi 1:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 5
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.770000] scsi 1:0:0:1: Direct-Access     ZTE      MMC Storage      2.31 PQ: 0 ANSI: 0
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.770000] sd 1:0:0:1: Attached scsi generic sg1 type 0
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.790000] sd 1:0:0:1: [sda] 3911680 512-byte logical blocks: (2.00 GB/1.86 GiB)
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.790000] sd 1:0:0:1: [sda] Write Protect is off
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.debug kernel: [   49.800000] sd 1:0:0:1: [sda] Mode Sense: 0f 0e 00 00
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.820000] sd 1:0:0:1: [sda] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.info kernel: [   49.840000]  sda: sda1
Sep  8 22:44:18 OpenWrt kern.notice kernel: [   49.840000] sd 1:0:0:1: [sda] Attached SCSI removable disk

13

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Pytanie żywcem wyjęte z faq na górze strony smile Przeczytaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Jeżeli extroota chcesz zrobić na karcie modemu LTE to najpierw znajdź sposób na stałe przełączenie tego modemu i wyłączenie  wbudowanego cdromu wirtualnego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Czy jeśli wyłącze tego cdroma to jak podłącze modem pod kompa, to wykryje mi go jako modem?

16

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Tak, od razu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez galusxx 2013-01-27 20:58:20)

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Szukam po necie sposobu na wyłączenie tego cdromu i nie mogę nic znaleźć ;/

Jeszcze jedno pytanko, czy po wyłączeniu cdromu będzie możliwość zainstalowania z niego sterowników na kompie?

18

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Nie będzie. Nie ma cdromu, nie ma sterowników.

Napisał być chociaż o jakim modemie piszesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Myślałem, że kojarzysz mnie z poprzedniego tematu,

Modem USB ZTE MF821 LTE

Czy w razie jakbym wyłączył tego cdrom'a i chciał później sprzedać modem, to czy będę mógł go spowrotem włączyć?

20

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Dlaczego mi nie świeci dioda od USB? Skoro mam podłączony modem.

21

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Bo nie jest obsługiwana jeszcze. Jak dorwę się do sprzętu na dłużej to dorobię obsługę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Bardzo proszę kolego Cezary, zajrzyj Tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 4#11999874

23

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Failsafe działa?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24 (edytowany przez galusxx 2013-02-28 21:55:08)

Odp: TL-MR3420 V2 oprogramowanie.

Ok problem już został rozwiązany smile failsafe zadziałał wink