1

Temat: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

Jak w miare bezbolesnie zrobic upgrade do Attitude Adjustment?
Obecnie mam na 160nl Backfire z extroot + samba, transmission i dyski na USB.
Czy ktos moze zweryfikowac moje wymysly ponizej?

Odlaczyc dyski USB i zostawic tylko ten gdzie siedzi extroot, moze byc przez HUBa.

# wget /tmp http://ecco.selfip.net/attitude_adjustm … pgrade.bin
# sysupgrade /tmp/openwrt-ar71xx-wrt160nl-squashfs.bin (czy musi byc z opcja "-n"?)

po restarcie
# echo "Booted from internal flash" >> /etc/banner

# /etc/init.d/fstab overlay_enable
restart
# echo "Booted from EXTERNAL ROOT" >> /etc/banner
i aktualizacja pakietow na extroot przez:
#opkg update
#opkg upgrade
?
Czy co bedzie nieaktualne to trzeba instalowac na nowo bo AA tego nie zobaczy?

na koniec podpiac pozostale dyski USB.

2

Odp: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

Musi być opcja -n. Konfig z backfire nie pasuje do AA. I jak tylko aktywujesz extroota to to też nic nie da - bo na extroocie masz  i pliki konfiguracyjne od starego systemu i stare wersje pakietów, które nie są kompatybilne w większość przypadków z AA (nowe wersje bibliotek są). Więc jak nie chcesz żeby system wyleciał w kosmos i zastanawiać się dlaczego coś nie działa a powinno - nie rób tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

czyli # sysupgrade -n /tmp/squashfs.bin
potem format partycji gdzie byl extroot i nowy extroot w/g http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot
Nastepnie na nowo wszystkie ustawienia i dodatkowe pakiety.
Czy pliki konfiguracyjne sie prawie nie zmienily i mozna zrobic restore w LuCi albo je podrzucic recznie do nowej wersji?

4

Odp: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

Pliki konfiguracyjne zmieniły się. Najlepiej więc zrób sobie backup tego co masz , listę zainstalowanych pakietów,  a później zrób od początku extroota, zainstaluj i skonfiguruj to co chcesz, ale nie przez kopiowanie plików z backupu tylko przez ponowną konfigurację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

Dzieki.

A tak nie w temacie... Na obecnym backfire - wrzucenie kilku plikow na transmission blokuje na jakis czas dostep przez sambe.
Na AA bedzie cos lepiej, albo na AA warto sie przerzucic na inny klient torrentow np rtorrent?
Czy po prostu ten router nie jest w stanie wyrobic takich obciazen?

6

Odp: aktualizacja Backfire do Attitude Adjustment

Po prostu nie skonfigurowałeś sobie transmisison. Po wrzuceniu torrentów on robi sobie te pliki na dysku i zajmuje i dysk i sam proces. Możesz to w konfigu wymienić, wtedy nie będzie robił go od razu, ale będziesz miał większa fragmentację pliku na dysku (i możliwe że jego późniejszy odczyt z dysku).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.