Temat: "16 lat Mój pierwszy raz..." z OpenWRT

Siemka wam.

Wkońcu się przełamałem i rozpoczełem zabawę z OpenWRT. Udało mi się utworzyć sieć wifi. Teraz by probrać repozytorium potrzebuje internetu.

Posiadam statyczne ip i ledwo co zaczełem i już mam problem ze znalezieniem komend do ustawienia ip maski, maski podsieci i dns.

Byłby ktoś łaskaw napisać mi jak to miało by wyglądać ? smile

2

Odp: "16 lat Mój pierwszy raz..." z OpenWRT

w /etc/config/network

    config 'interface' 'wan'
        option 'ifname' 'ethXXXXXXX'
        option 'proto' 'static'
        option 'netmask' '255.255.255.0'
        option 'dns' '8.8.8.8'
        option 'ipaddr' '1.2.3.4'

Do przeczytania: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/network#protocol.static

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: "16 lat Mój pierwszy raz..." z OpenWRT

Cezary napisał/a:

w /etc/config/network

    config 'interface' 'wan'
        option 'ifname' 'ethXXXXXXX'
        option 'proto' 'static'
        option 'netmask' '255.255.255.0'
        option 'dns' '8.8.8.8'0
        option 'ipaddr' '1.2.3.4'

Do przeczytania: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/network#protocol.static

Dzięki wielkie Cezary, wszystko udało się skonfigurować. Muszę powiedzieć że dziwi mnie i cieszy lepsza stabilność i prędkość niż na Gargoyle(toć tak naprawdę bazuje na Openwrt). Nie udało mi się jeszcze uruchomić radia 5Ghz, jest ono domyślnie wyłączone ?

przy config 'interface 'wan' warto dopisać
        option 'gateway' 'xx.xx.xx.xx'

4

Odp: "16 lat Mój pierwszy raz..." z OpenWRT

Radia zawsze są po instalacji wyłączone. Musisz sobie włączyć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.