Temat: [Początkujący] MMnet1002 + OpenWrt, Serwer HTTP
Witam.
Na wstępie chciałem powiedzieć, że jestem bardzo początkujący jeśli chodzi o Linuxa. Zawodowo zajmuje się elektroniką i dotychczas nie musiałem korzystać z niego. Obecnie za zadanie mam rozkminić ewentualne użycie Embedded Linuxa na platformie MMnet1002. Czytałem trochę o Linuxie, ale taki zastrzyk wiedzy jaki dostałem w 2 tygodnie tak mi namieszał w głowie, że już nic nie wiem.
Przejdę może do rzeczy. Na początek chciałbym stworzyć prosty serwerek WWW. MMnet1002 ma wgranego OpenWrt, z uruchomieniem serwera przez usługę httpd nie mam problemu. Jednak chciałbym, żeby system po restarcie od razu skonfigurował sobie taki serwer. Ogólnie wszędzie zaleca się korzystanie z wpisów w pliku rc.local, ale ja takiego nie mam. Mam pliki w katalogu /etc/rc.d i jak mniemam one służą do inicjacji przy starcie. Jest tam np. plik S50httpd i zawiera "jakąś tam" konfigurację i widocznie jest to już wywoływane (jeśli będzie potrzeba to go zamieszczę). Podsumowując chciałbym żeby po starcie systemu uruchamiany był httpd z moimi parametrami, a nie wiem czy w ogóle dobry kierunek poszukiwań obrałem. Przepraszam wszystkich czytających ten post. Wiem, że najpierw powinienem przeczytać kilka książek i poczekać aż wiedza się ułoży, ale nie mam na to niestety czasu...