1

Temat: Jaki router wybrać ?

Muszę zakupić do znajomego router i chciałbym żeby miał dobry zasięg i pracował bez problemu obsługując przynajmniej 3 laptopy po WIFI. Nie koniecznie wgrywać alternatywne oprogramowanie ale dobrze by było jakby można zastosować Gargoyle jak będzie lepiej pracować niż orginalne oprogramowanie i cena do ok 180zł. Dostawca to kablówka Promax. Zastanawiałem się na Tp-linkiem ale nie wiem jaki nr wybrać ja osobiście używam 1043ND z alternatywnym oprogramowaniem.

2

Odp: Jaki router wybrać ?

Więc to znajomy będzie Ci suszył głowę. Bierz tplinka bo już go masz i znasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Jaki router wybrać ?

Cezary napisał/a:

Więc to znajomy będzie Ci suszył głowę. Bierz tplinka bo już go masz i znasz.

No niby ta ale jak będzie wszystko śmigać to nie będzie suszył a może wybrać coś nowszego z tp-linka czy kolega może coś doradzić czy brać tego 1043ND czy może coś wybrać z http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=212

4

Odp: Jaki router wybrać ?

Z tych co pokazałeś to co najwyżej 842.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Jaki router wybrać ?

Cezary napisał/a:

Z tych co pokazałeś to co najwyżej 842.

To muszę się zastanowić czy brać 1043ND czy 842ND, czy sprzętowo są podobne czy któryś jest lepszy ?

6

Odp: Jaki router wybrać ?

1043, ma switch gigabitowy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Jaki router wybrać ?

Cezary napisał/a:

1043, ma switch gigabitowy.

Więc chyba zostanę przy 1043ND, a czy zasięg WIFI ma któryś lepszy bo wszystkie kompy podłączone będą przez WIFI ale jeden jest piętro wyżej bo to jest domek jednorodzinny

8

Odp: Jaki router wybrać ?

1043nd najlepszy wg mnie smile

http://klatka.ovh - CABANA PUBLIC SERVER
http://klatka.ovh/psi/ - phpsysinfo
http://temp.klatka.ovh/ - pogodynka

9

Odp: Jaki router wybrać ?

LiO może np komuś switch gigabitowy nie potrzebny i zdecyduje sie na 15pln tanszy bo tanszy bedzie lepszy.

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

10 (edytowany przez fido 2012-11-04 20:13:30)

Odp: Jaki router wybrać ?

No nie wiem 842ND ok 130zł a 1043ND 180zł switch 1gb chyba nie będzie potrzebny ale czy nie będzie jakieś różnicy w wifi bo nie wiem czy ma znaczenie że jeden na 2 anteny a drugi 3 a tu potrzebne wifi żeby dobrze chodziło. No i czy do 642ND będzie można bez problemu wgrać Gargoyle jeśli tak to jaki plik pobrać bo nie wiem co w nie w środku siedzi

11

Odp: Jaki router wybrać ?

Ja u siebie do kablówki używam sprzętu Linksysa (E 2500, dwupasmowy) i za takim radziłbym się rozglądać, bo naprawdę jest za co zapłacić. Ten mój tak w granicach 200 zł kosztuje, a lepszego dwupasmowego to chyba w takiej cenie bym nie znalazł. wink

12 (edytowany przez pasza 2012-11-17 23:57:06)

Odp: Jaki router wybrać ?

jarekwawa napisał/a:

Ja u siebie do kablówki używam sprzętu Linksysa (E 2500, dwupasmowy) i za takim radziłbym się rozglądać, bo naprawdę jest za co zapłacić. Ten mój tak w granicach 200 zł kosztuje, a lepszego dwupasmowego to chyba w takiej cenie bym nie znalazł. wink

WDR3600 kosztuje podobnie a przy nim E2500 wygląda jak sprzęt z innej epoki ,tego nawet nie ma jak porównać.

13 (edytowany przez lechwos 2012-11-18 10:26:53)

Odp: Jaki router wybrać ?

witam podepnę sie mam taki problem potrzebuje router do tv kablowej mam łącze 50 mb i chciałbym uzyskać taka prędkość po wifi router musi mieć jedna antenę odkręcana ponieważ udostępniam sobie do altany oddalonej około 100 metrów antenka typu yagi .

14

Odp: Jaki router wybrać ?

Cześć,

Na początku chciałbym się przywitać smile
Mam dylemat przy wyborze routera. Mam zamiar zamówić ofertę z UPC FB 60 (60Mbits) wraz z modemem Cisco (wiem, że jest z tym trochę zachodu). Początkowo zastanawiałem się na 1043ND ale po uświadomieniu sobie ile urządzeń będzie podłączonych to lekko zwątpiłem czy on da radę.
Do routera będzie podłączonych:
- 5 laptopów ( na każdym zapewne torrent, youtube z filmami hd)
- mini pc po kablu (serwer apache, jakaś sesja irc, może jako NAS)
- zapewne jakieś telefony
- drukarka (albo do routera albo do mini pc)
Na pewno będę konfigurował QoS a oprogramowanie na routerze zapewne w pierwszej wolnej chwili zostanie zmienione na OpenWRT.
I tak się zastanawiam czy Tp-Link nie złapie zadyszki w stresie? Wiem, że powyższa konfiguracja nie jest jakaś ogromna ale z drugiej strony nie chcę wydać 180zł i potem szukać nowego routera bo ten nie będzie dawał rady a z doświadczenia wiem, że torrenty ładnie wysilają sprzęt.
Dodam, że router będzie działał na 2 piętrze z 10 więc pewnie będzie tłok w sieci więc może opłaca się dołożyć do dual-band (5GHz)?
Może ktoś już ma tego Tp-Linka o podobnym łączu i podobnej ilości podłączonego sprzętu i mógłby się wypowiedzieć?
Jeżeli 1043ND nie będzie dawał rady to co innego polecacie? Wstępnie już rozważałem Negear'a WNDR3700v2 ale nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy smile

15

Odp: Jaki router wybrać ?

paciks napisał/a:

  Wstępnie już rozważałem Negear'a WNDR3700v2 ale nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy smile

Jak zależy Ci na kasie to bierz TL WDR3600-masz tani i wydajny sprzęt z dual-band, chyba że znajdziesz ofertę innych sprzedawców gotowych zejść z ceny Netgeara D-Linka, Buffalo... smile

16 (edytowany przez paciks 2012-11-18 14:37:56)

Odp: Jaki router wybrać ?

jarek7714 napisał/a:
paciks napisał/a:

  Wstępnie już rozważałem Negear'a WNDR3700v2 ale nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy smile

Jak zależy Ci na kasie to bierz TL WDR3600-masz tani i wydajny sprzęt z dual-band, chyba że znajdziesz ofertę innych sprzedawców gotowych zejść z ceny Netgeara D-Linka, Buffalo... smile

Wiadomo, że im mniej tym lepiej ale z drugiej strony nie chcę teraz zaoszczędzić 50zł a potem tego żałować. 1040ND już chyba w ogóle odpuszczam bo to w sumie już dość stara konstrukcja. Ale doszły wymieniony przez Ciebie TL-WDR3600 czy TL-WDR4300.
WNDR3700v2 jest dobrze rozpracowany ale ma wewnętrzne anteny co jakoś do mnie nie przemawia (może się mylę?) no i przy zakupie trzeba będzie sprawdzać czy aby na pewno jest v2 a nie np. v3.
TL-WDR-3600 i TL-WDR-4300 też ciekawe ale mają gorsze wsparcie od OpenWRT z tego co się zdążyłem zorientować.

EDIT:
A odnośnie wymienionych D-Link, Buffalo to jakie modele masz na myśli?

17

Odp: Jaki router wybrać ?

Gorsze w jakim sensie? Normalnie jest, są obrazy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Jaki router wybrać ?

Do TL-WDR-4300 pasuje wersja z trunk'a czy to nie oznacza, że jest to wersja testowa, nie stabilna? Przynajmniej ja tak kojarzę trunk'a z projektów smile

19

Odp: Jaki router wybrać ?

Na TL-WDR3600/4300/4310 pasuje wersja stabilna (przynajmniej rc które mamy), rozwojowa i gargoyle. Obecnie panuje nam Attitude Adjustment, wspierające całą masę routerów.

Backfire zostało dawno porzucone i nic tam nie jest już zmieniane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Jaki router wybrać ?

Dobrze wiedzieć, dzięki za informację smile
BTW. Ty jaki byś router polecał do tego co opisałem kilka postów wyżej smile

21

Odp: Jaki router wybrać ?

Najsilniejszy na jaki Cię stać. Jeżeli te komputery są nieobliczalne to musisz qos postawić, a tu się kłania moc obliczeniowa. Dużo ramu, silny procek.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Jaki router wybrać ?

Zdecyduję się chyba na TP-Link TL-WDR3600 mam nadzieję, że da radę.