Temat: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

witam, chciałbym zapytać jak poprawnie (o ile te ustawienia nie są indywidualne) zmienić ustawienia w tej ukrytej zakładce. dodam, że mój dysk dziwnie pracuje, regularnie tyka ale nie są to parkowania(ich odgłos jest inny). chciałbym również odpowiednio ustawić sprzęt pod ubuntu. obecnie mam zainstalowaną wersję i386 wydanie 9.10.

2

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

W praktyce chyba nic się nie przestawia. Tym bardziej że dostęp znika wraz z upgrade na nowe firmware.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez GregLee 2010-02-09 16:35:54)

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

ja mam bios 04cd. a model nc10 to hap2pl.  sprawdzałem na stronie samsunga ale w wynikach wyszukiwania "brak wyników", więc zostawiłem to w spokoju a chciałem się pozbyć żenującego logo iplusa, włączyłem więc w biosie pokazywanie informacji o sprzęcie i w sumie w jakis sposób zadowalało to moje oczekiwania estetyczne. no lae od kiedy mam ubuntu nie mam z tym problemu smile więc w biosie raczej niczego nie dostosuje aby praca była bardziej przyjazna i komfortowa chodzi mi o to tykanie?

4

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Wg mnie pytanie to kwestia właśnie parkowania głowicy. Wyłącz i tyle smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

czasem mam ochotę rozwalic tego netbooka nie tylka wyłączyć głowice smile wydaje mi się ze też może mieć to związek z miejscem systemu na dysku, pierwsza jest partycja recovery visty, pozniej usuniety system xp i nowy system xp dopiero ubuntu. cos mi sie wydaje ze trzeba bedzie to poprawić. usunąć wszystko z dysku mogę?? tzn czy ze sterownikami nie bedzie problemu. nie chce windowsa na oczy widzieć, na zewnętrznym dysku zawsze mogę xp postawić od biedy, na laptopie chce ubuntu ale nie ze wszystkimi bajerami, nie wiem jak sie za to zabrać, pomógł by mi Pan? chodzi o to że z tego co czytałem to wiedzy ma pan nie mało no i laptopa tego samego smile

6

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Więc w czym problem - uruchomić ubuntu z pendrive, wyciąć wszystkie partycje i zainstalować ubuntu. W ubuntu wszystkie sterowniki są, więc...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

wiec problemu zbytnio nie ma ale jesli chodzi o póżniejszą aktualizację no to pobiera mi wszystko co popadnie, nie mam np drukarki a instaluje mi usługi i otwiera porty. za pewne połowe rzeczy nie potrzebuje a w monitorze systemu lista usług dłuższa niż w xp hmm ...czas uruchamiania 90 sekund ...

8 (edytowany przez GregLee 2010-02-09 21:03:14)

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

...acha najważniejsze instalować tą wersje i386 czy tą remix ??

EDIT: dobra zobaczymy tą i386 a remix sie sciąga jak nie bedzie grać to zładuje remixa i  sie zobaczy. bo tak jak nie sprawdze to sie nie dowiem, troche głupio ze z takimi bzdurami zawracam gitare, mam nadzieję ze przy aktualizacji to mi pomoże Pan wybrać to co istotne ewentualnie odrzucić co totalnie zbędne?

9

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Ja  mam i386. Chociaż lpa powinna działać chyba szybciej, jako ze jest na atomy zoptymalizowana.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

nie wiem czy to ma sens skoro na wstępie po instalacji wywala mi crash report dłuższy niż papier toaletowy

11

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

smile. lpa czy i386?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12 (edytowany przez GregLee 2010-02-09 23:23:43)

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

i386. robie aktualizacje, odznaczyłem drukarki, gimpa i cos tam jeszcze smile

co tam jeszcze mogę odznaczyć ?
a no i czy pierwszo aktualizować z repo z tej włoskiej strony i wgrać patche czy najpierw od ubuntu?

13

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Najpierw ubuntu, bo nowszy kernel jest potrzebny.

To zależy co się używa. Ja mam wywalone całe mono, drukarki, kilka fontów japońskich, gry i inne programy których nie używam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez GregLee 2010-02-10 00:43:01)

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

chce wywalić te które obciążają procesor tworząc jakiejś nie pewnej maści procesy typu własnie 'drukarki'...
sprawdziłem skąd mi sciąga nowy kernel smile:) aktualizacje pobieram z serwera w leningradzie smile:) leningradskaya.cannonical big_smile:D

15 (edytowany przez GregLee 2010-02-10 00:50:20)

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

a propos tego crash raportu, to znajde go gdzies czy bez zapisywania został wysłany?? zniknął gdy się podpiąłem do sieci a chciałem chociaż zrzut ekranu zrobić

Edit :
wpisałem crash i znalazł jakieś dokumenty ale nie z dzisiejszą datą

16

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

jak zezwoliłeś na wysyłanie to poszedł do ubuntu. A tak to chyba go nie znajdziesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

powinienem blokować??  ...w sumie komu można dziś zaufać...

18

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

I tak wszystko wiedzą o Tobie. Wystarczy że google używasz smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Cezary napisał/a:

I tak wszystko wiedzą o Tobie. Wystarczy że google używasz smile


chyba se to wkleje na opis do profilu smile
  a myślałem, że trauma związana z bezpieczeństwem pod xp a zanikająca pod ubuntu przekształci się w radość bezpiecznego netu. a tu masz "i tak wszystko wiedzą o Tobie" to jak zderzenie z ciężarówką wink

wiedziałem, ze musi być gdzieś jakiś hak.

zostawiając dewagacje teorii spiskowych na póżniej, chcę zapytać,bo  ubuntu zaktualizowany, które paczki teraz dla nc10?

20

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

samsung-backlight samsung-scripts

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

a ten patch do nm to gdzie go wkleić? bo mam pin na karcie, nie chce zdejmować i nie chce też co raz wpisywać w terminalu at+cpin=xxxxxx ? da rade tak zrobić ??

22

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Jaki patch? Juz nic nie jest potrzebne. Wszystko od ręki działa. A sam ping umieszcza się w konfiguracji networkmanagera, przy edycji danego połączenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

witam, moze warto wydzielic posty zwiazane z tematem a z reszty zalozyc nowy temat, jakis taki gdzies na marginesie? a tak w ogole to usunalem z panelu network managera i nie moge uruchomic netu, dostep mam bo jestem na live cd. nie wiem jak uruchomic nm a najlepiej zeby ponownie wstawic na panel. w programach jest jako zainstalowany ale nie umiem jego uruchomic. pomoze pan?

24

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

Uruchomić nm-applet  ...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: bios w nc10 i ukryta zakładka "intel"

ja wiem , że takie kwestie mogą wkurzać, bo i sam na siebie jestem zły, że taki nie kumaty... wink
no ale ikony przywrórciłem już poprostu dodałem w opcjach panelu element powiadamiania i to wszystko smile
a zanim to zrobiłem wpisywałem własnie w terminal nm-applet ale odpowiedz miałem ze już uruchomiony, no ale już po sprawie smile może nie do końca bo pytań to ja mam milion big_smile dziękuję ze mnie pan jak na razie stąd nie pogonił wink