Temat: WRT54GL nie łyka obrazu

Mam wgrane Openwrt i chcę poprzez www wgrać obrazek ten http://downloads.openwrt.org/kamikaze/8 … uashfs.bin

Krzyczał że nie ta platforma więc zrobiłem po ściągnięciu obrazu:

mtd -r write openwrt-wrt54g-2.4-squashfs.bin linux

tez coś marudził o trx więc dołożyłem opcją -f

i wgrał, napisał rebooting ale teraz diodka power miga już z 10 minut.
Co dalej?
Help...

2

Odp: WRT54GL nie łyka obrazu

No i go uwaliłeś smile

Jak już miałeś openwrt to trzeba było go sluchać i wgrać trx. To jest obraz dla broadcomów, zresztą kamikaze innego nie akceptuje, a Ty to wymusiłeś. Teraz: standardowo przez tftp sprawdź. Jeżeli miałeś ustawiony boot_wait w nvram to powinien przyjąć obraz. Jak nie miałeś to jtag Cię czeka.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: WRT54GL nie łyka obrazu

To ja już nic nir rozumiem. Ten bin przecież jest dla tego routera WRT54GL. I ja go wgrałem.
Dlaczego on nie może być próbowałem też tomato i też go ni łykał.
To jaki teraz powinienem wgrać jeśli mi się uda ? sad

4

Odp: WRT54GL nie łyka obrazu

bin jest po to, żebyś mógł z oryginalnego wgrać.

Ja bym sugerował teraz oryginalny firmware, żeby w ogóle ruszył. Później reset jeszcze raz do wartości domyślnych i wgrasz co chcesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez Tytan69 2010-01-31 13:47:18)

Odp: WRT54GL nie łyka obrazu

Router uratowany!!!

Wgrałem przez tftp z linuksa.
Okazało się że ten samoistny stan migania diody power to tryb failsafe.
Tak że nie robiłem wcale restaru po tym chybionym wgraniu .bin.
Dzięki za wskazówki.

Teraz mam oryginalny soft.
Już wolę nie ryzykować wiec zapytam dla siebie i społeczności:
Czy gdy mam wgrane openwrt to aby wgrać obraz musi być .trx czy można też .bin np. przez tftp?

No i od razu do czego w ogóle zmierzam jaki wgrać obraz aby było Luci i aby była szansa odpalenia zainstalowanej karty microSD SDHC 4GB?

6

Odp: WRT54GL nie łyka obrazu

To już lepiej gargoyle zainstaluj smile

Karta może odpalić, tyle że musisz trunka używać, żebyś miał nowy  driver (sdhc).

Przez tftp mozesz bin dać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.