1

Temat: Urządzenie wielkofunkcyjne

Witam,

Aktualnie posiadam podłączoną przez USB drukarkę do TP-Linka 1043 i wszystko działa ok.

Zastanawiam się teraz nad kupnem urządzenia wielofunkcyjnego i stąd moje pytanie:

Jest jakaś paczka/skrypt, który obsługiwałby skaner ?
Tzn. nacikam na urządzeniu sckanuj i plik ląduje na dysk podłączonym przez usb.

Czy takie rzeczy to tylko w erze ?

2 (edytowany przez wabikboy 2011-08-26 16:48:21)

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Szukaj nie boli smile
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=687
dla ułatwienia:
http://openrouter.info/index.php?option … ;Itemid=61

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

3

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Dzieki smile przyznaje, że nie wyśliłem się zbytnio w szukaniu, bo temat wydawał mi się jeszcze "świeży" wink

4

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Próbował skonfigurować skaner z Samsung SCX-3400 zgodnie z
http://rpc.one.pl/index.php/lista-artyk … canera-usb

Ale niestety bez skutecznie, jedyny problem to:

root@ruter:/tmp$ lsusb
-ash: lsusb: not found

później dostałem:

root@ruter:/$ usbip_bind_driver --usbip 1-1.1.2
** (process:16027): DEBUG:  1-1.1.2:1.0 -> none
** (process:16027): DEBUG:  1-1.1.2:1.1 -> usblp
** (process:16027): DEBUG: unbinding interface
** (process:16027): DEBUG: write "add 1-1.1.2" to /sys/bus/usb/drivers/usbip/match_busid
** Message: bind 1-1.1.2 to usbip, complete!

Ale nigdzie skaner nie widze (windows 7) czy ktos sobie z tym poradził ?

5

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Abyś miał lsusb to musisz usbutils zainstalować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

ok, dzieki lsusb juz dziala i to upewnilo mnie ze dobry usbip podalem, dalej jakieś sugestie ? moze to juz dziala tylko jakies magiczne rzeczy na windowsie musze zrobic ?

7

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Z windowsem Ci nie pomogę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

Dzieki wielkie, będę komninował. Drukarkę odpaliłem na p910nd

9 (edytowany przez rybirek 2012-08-16 10:53:57)

Odp: Urządzenie wielkofunkcyjne

siudyk napisał/a:

ok, dzieki lsusb juz dziala i to upewnilo mnie ze dobry usbip podalem, dalej jakieś sugestie ? moze to juz dziala tylko jakies magiczne rzeczy na windowsie musze zrobic ?

Jak rozumiem drivery (do usbip) pod windows zainstalowałeś ?
W managerze urządzeń widzisz "Virtual USB Bus Enumerator" ?