26

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

niby tak ale pewnie wszystkie pakiety do obsługi exrota i innych bajerów trzeba samemu instalowac??

27

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

@PTYS: tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Ehh Cezary wysmażyłbyś byś coś do testów, sprawdziłbym czy wszystko ok i dałabym znać, dla mnie zielonego przygotowanie obrazu to mordercze zadanie.

29 (edytowany przez rzuf 2012-07-21 23:49:46)

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Jak chcesz to możesz mój obraz przetestować, był kompilowany około miesiąc temu, wersja r32492, lista pakietów jakie zawiera firmware jest w pliku txt.

ftp://ftp.andrek.info/openwrt/WNDR3700/

30

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

rzuf stabilna ta wersja ?? testowałeś u siebie, jeśli czytałeś ten topik to wiesz że są problemy w backfire z stabilnością routera przy ściąganiu plików z prędkością powyżej 3mb\s, jeśli masz takie łącze czy mogłbyś sprawdzić czy ten twoje firmware rozwiązuje ten problem??

31

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Nie mam takiego łącza, więc nie sprawdzę tego. Obecnie mój router działa na tym firmware. Odpalone mam sambę, ftp, openvpn, radius, skonfigurowany protokół ipv6 po tunelu i wszystko działa bez zastrzeżeń.

32

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

@PTYS: masz przecież gotowe obrazy, resztę sobie doinstaluj. Trunk zmienia się co chwilę, trzymanie działających obrazów o tyle upierdliwe, że co chwilę coś naprawiają i psują inne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

to daj chociaz liste pakietów które musze zainstalowac aby działał extrot, ext4, wifi i przyciski routera, kompilowac nie bede bo wymagany jest linux a tego mi sie instalowac nie chce

34

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Przecież to masz na eko.one.pl. Naprawdę, piszę te poradniki żeby każdemu nie tłumaczyć z osobna tego wszystkiego po raz któryś tam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

35

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

to jeszcze jedno pytanie czy oprócz sterów do usb extrota bedę musiał instalować wireless-tools wpad-mini kmod-ath i inne czy jest to zawarte juz w trunku??

36

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Te akurat są już domyślnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

37

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

ok zabieram sie do pracy mam nadzieję że do pracy nockę zdążę

38 (edytowany przez PTYS 2012-07-23 16:49:39)

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

nie moge znaleźć fstab w etc jakoś udało mi sie uruchomic extroota, ale swapon /dev/sda1 nie chce działać bo krzyczy że swapon not found, moze jakis pakiecik trzeba doinstalowac??
edyta sytuacja opanowana opkg install swap-utils, hehe

39

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Zainstaluj ponownie block-mount na extroocie po prostu, to będziesz miał plik.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

A muszę bo i tak dział bez tego

41

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

mam juz wszystko poinstalowane ale nie mogę sobie poradzić z vsftpd_3.0.0-1, plik konfiguracyjny wyglada zupełni inaczej i mnie nie działa, poprzednia konfiguracja z wersji 2.3.5, wyglada to tak :
background=YES
listen=YES
anon_root=/overlay/
anonymous_enable=YES
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
check_shell=NO
#dirmessage_enable=YES
ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
session_support=NO
#syslog_enable=YES
#userlist_enable=YES
#userlist_deny=NO
#userlist_file=/etc/vsftpd.users
#xferlog_enable=YES
#xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
#xferlog_std_format=YES

co zrobic żeby działał dostep anonymous do katalogu overlay, oryginalnie w tym configu brakuje wpisu anon_root=/overlay/ który dodałem żeby wskazac ścieżke, ale jak chce sie połaczyć z serwerem to sie pluje 500 OOPS: cannot change directory:/home/ftp a wiec co robić

42

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

W /etc/passwd masz katalog domowy użytkownika ftp, nie zmieniłeś go.

PS. Po co to wszystko konfigurujesz jak miałeś sprawdzić po prostu czy system działa sprawnie na większym łączu?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

43

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Bo jak bedzie działać to zostawię do czasu aż nie wydasz nowgo obrazu opartego na trunku albo "stabilnego" backfire, a wiec tak po testach w transmission i payload przy prędkościach dochodzacych do 4.5mb/s stwierdzam że jest OK, żadnego reboota nie zaliczył, dzieki za pomoc z ftp, teraz moge sie dostać ale nie mogę usuwac i dodawać folderów czy plików, co tam musze znowu w configu pozmieniac aby działało

44

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Nadać użytkownikowi ftp prawa do zapisu danego katalogu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

45

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Poprawka - tu udostępniasz /overlay czyli defacto cały system. Zmiana uprawnień tu jest lekko kiepskim pomysłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

46

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

spoko bez nerwów docelowo bedzie overlay/dysk/dane czyli co zrobić aby anonimowy po lanie mógł grzebać w overlay/dysk/dane jak nadac mu te prawa, najlepeij jakies komendy bo cały dzien juz siedze z tym routerem

47

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

chmod 777 /overlay/dysk/dane

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

48

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

po tej komendzie próbuje się połaczyć z serwerem i dostaje 500 OOPS: vsftpd: refusing to run with writable root inside chroot

49

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

https://security.appspot.com/vsftpd/FAQ.txt

Czwarte pytanie od góry.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

50

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

chown root /overlay/dysk/dane; chmod -w /overlay/dysk/dane tak dałem moge wejśc na serwer ale nadal nie moge usuwać plików i folderów 550 Permission denied. co robic bo zaraz chyba tu zdechne na tym fotelu