1

Temat: podłączenie aparatu do routera

Marzy mi się użycie taniego aparatu w roli kamerki internetowej (zdjęcia). Można by to wykombinować tak: podłączyć aparat przez USB do routera... ale aparat musiałby mieć funkcję pendrajwa, allbo na routerze program i sterowniki do zgrywania zdjęć. Oczywiście (chyba) nie obyło by się bez odłączania USB (programowo?) i fizycznego podłączenia się pod przyciski aparatu. Można by od biedy przełączać całą kartę SD z aparatu do czytnika podłączonego do ruterka, alle oczywiście komplikuje to elektronikę i psuje elegancję rozwiązania. Jest jeszcze jeden sposób - karty Eye-Fi. Tutaj ze względu na ich cenę trochę mijamy się z celem, ale z kolei użycie już dobrego aparatu (canon) z wgranym CHDK mogłoby całkowicie wyeliminować ingerencję w aparat Tutaj pytanie - czy ktoś się bawił tymi kartami - nie koniecznie pod OpenWrt - pod linuksami albo nawet windowsami - bo nie wiem czy to ma szansę działać tak jak chcę.

2

Odp: podłączenie aparatu do routera

Komplikujesz sprawę chyba. Z większością aparatów cyfrowych da się rozmawiać przez gphoto. Da się zrobić zdjęcie i zgrać do komputera/routera i parę innych spraw (zalezy jak bardzo jest wpierane). Więc -  jest. Podłącz, zainstaluj soft i masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: podłączenie aparatu do routera

A widzisz - tematu gphoto nie znałem - a to prawdopodobnie dlatego, że może i obsługuje większość aparatów, ale jak widzę 0% z tych co mam/miałem sad
Teraz pozostaje poszukać taniego aparaciku (powiedzmy do 300zł), który to w pełni wspiera i zacząć zabawę.

4

Odp: podłączenie aparatu do routera

Tzn najpierw podłącz - Opis nic nie znaczy bo wiele jest kompatybilne ze sobą. Po prostu podłącz i sprawdź.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: podłączenie aparatu do routera

Przy cenie 300zł nie ma sensu aparat, kamera USB będzie lepszym rozwiązaniem (i chyba nawet tańszym).
No, chyba, że zależy ci na dobrej jakości tych zdjęć.

6

Odp: podłączenie aparatu do routera

To jest właśnie argument smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: podłączenie aparatu do routera

Ktoś walczył z OpenWrt i podpięciem aparatu cyfrowego?
Bo tak szczerze jakość obrazu z webcam w porownaniu do zwykłej cyfrówki to niebo a ziemia.

Bylem na stronie:
http://www.gphoto.org/proj/
ale mam w domu 3 canon ale żaden nie jest obsługiwany:(

8

Odp: podłączenie aparatu do routera

Jest gphoto w openwrt. Na spis możesz nie patrzyć, niektóre z apartów są jako jako generic lub jako inne modele rozpoznawane, więc po prostu sprawdź.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: podłączenie aparatu do routera

Jak ktoś ma canon to

All Powershots released after mid 2009 are not capable of remote control anymore.

Statement from Canon SDK: As a reminder: PowerShots A410, A420, A430, A450, A460, A470, A530, A540, A550, A560, A570 IS, A580, A590 IS, A610, A630, A650 IS, A700, A710 IS, A720 IS, A1000 IS, A2000 IS, S10, S20, S330, SD10, SD20, SD30, SD40, SD200, SD300, SD400, SD430, SD450, SD500, SD550, SD600, SD630, SD700 IS, SD750, SD770 IS,SD790 IS,SD800 IS, SD850 IS, SD870 IS, SD880 IS, SD890 IS, SD900, SD950 IS, SD990 IS, SD 1000, SD1100 IS, SX 1 IS, and SX 10IS do not support remote control or video out operation via the SDK.

A najszybciej  jak z CANON z wysuniętym obiektywem  pod windowsem system nic nie wykrywa to znaczy że aparat nie wspiera remote control.

10

Odp: podłączenie aparatu do routera

Witam, a nie taniej kupić kamerkę HD (na alle.... można nabyć już za 40-80zł) - widziałem na necie a nawet youtube że spokojnie w takiej jakości np router MR3220 sobie radzi z streamingiem w jakości 1024x768 lub 1280x1024 smile

11

Odp: podłączenie aparatu do routera

Ja bawię się tym tematem od 2 lat. Kupiłem na Allegro około 10 aparatów Canon modele AX,S1,S2. Większa część miała uszkodzone matryce (efekt fioletowy ekran na LCD). Wyczytałęm że Canon z uwagi na wadę fabryczną dokonuje naprawy tego elementu na swój koszt (łacznie z wysyłką). Serwis z Warszawy odesłał mi naprawione aparaty i od tego momentu miałem duże pole do testów w zakresie timelapse czyli filmów poklatkowych smile Strasznie męczyłem aparaty seriami tysięcy zdjęć co 10-30s i co dziwne .. one nadal działąją. Oczywiscie do tego OpenWrt z pakietem gphoto2+USB + TPLINK 1043ND. Od jakiegoś czasu wykorzystuję z powodzeniem to rozwiązanie w nowej  wersji mojego robota smile

Niestety od jakiegoś czasu (nie pamiętam która to była wersja openwrt) wyskakuję komunikat
gphoto2 --auto-detect
Segmentation fault
i trzeba się cofnąć do jakiejś starszej wersji gphoto2 sad

I tutaj pytanie do Guru Cezarego smile

1. Czy jest Pan w stanie stworzyć paczkę gphoto2 (2.5.2) i adoptować do swojego repozytorium ?
Pakiety do adopcji to : gphoto2,libgphoto2,libgphoto2-drivers

2. Ewentualnie opisać (zainwestować w Nas) jak można samemu taki pakiet skompilować mając gołe zródła gphoto2 z sourceforge.

Bardzo dziękuję smile

12

Odp: podłączenie aparatu do routera

1 tak
2 zmienia się tylko numer wersji w makefile pakietu (o ile nie trzeba nic więcej). Sam proces kompilacji jest opisany na eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: podłączenie aparatu do routera

Rozwiązanie czasowe: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 30#p179130 smile

14

Odp: podłączenie aparatu do routera

@frmn, @kordian: sprawdźcie pakiety z http://ecco.selfip.net/test/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: podłączenie aparatu do routera

Działają smile Może ktoś sprawdzi jak się ma przechwytywanie obrazu, mój aparat tego nie obsługuje. Ale aparat wykrywa poprawnie, błędami nie sypie i zdjęcia na zamontowany dysk ściąga.

16

Odp: podłączenie aparatu do routera

Niesamowite ! W całym internecie nie ma tych nowych pakietów .. tylko tutaj smile Z tego co widzę to działają .. Bardzo dziękuję.
Postaram się przetestować bardziej dokładnie wciągu najbliższych dni. Proszę o info (na priv) na jaki adres mam wysłać router smile