1

Temat: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

Witam

Poniżej krótki opis jak dokonać modyfikacji pamięci rutera WNDR3700v2. Opis ten praktycznie nie różni się od tego co jest dostępne pod linkiem wiki.  Modyfikacja oparta na tym co można odszukać  w sieci oraz dzięki pomocy osób które chciały zmodyfikować swój ruter :)

Co potrzebujemy:

1)Tftpd32 dostępny tutaj TFTP32
2)Kości pamięci 2 sztuki, lista poniżej
a)K4H511638D-UCCC- na tych wykonałem pierwsze 2 sztuki Te były do kupienia na Słowacji koszt 1Euro za sztukę. 
b)H5DU5162ETR-E3C- są montowane w WNDR3800 i są bardzo dobre i   
łatwo dostępne. Na nich mój kolega wykonał 2 modyfikacje i też sprawują się bardzo dobrze. Jako że producent je używa to w ramach  możliwości proponuję je stosować.To 100%pewniak ale trochę droższy

c)K4H511638B-TCB3 ,HY5DU121622CTP-J- w/g specyfikacji są zgodne i działają

3)Uboot dostępny tutaj U-boot

4)Dowolny konwerter napięć w logice 3v

5)Dobra stacja lutownicza (hot air), lutownica z cienkim grotem ze stabilizacją temp. oraz co ważne podgrzewacz,bez niego można łatwo uszkodzić pcb.
6)Taśma kaptonowa - bardzo fajna rzecz służy do osłaniania miejsc które mogły by ulec uszkodzeniu od lutowania gorącym powietrzem jak np 2 sw znajdujące się przy jednej z kości pamięci lub dioda smd led przy drugiej kości.

7) Topnik w/g mnie najlepszy RMA-7
8) Plecionka do odsysania cyny

9)Czyszczenie pcb po lutowaniu z topnika za pomocą np. Electrolube FLU Fluxclene ( bardzo dobry) ale może też być KONTAKT PCC/400

MODYFIKACJA

Zaczynamy od dokonania aktualizacji uboota.

1)Instalujemy Tftpd32 wrzucamy na niego u-boot....bin i startujemy serwer

2)Podłączmy do rutera do gniazda J1 kabelek z konwerterem , podłączmy kabel w gniazdo LAN 1-4 i do kompa z serwerem Tftpd32

3)Uruchamiamy putty z parametrami jak tutaj wiki

4)Uruchamiamy ruter czekamy w putty do opcji Hit any key to stop autoboot:, dowolny klawisz i przerywamy bootowanie otrzymując ar7100>

5)wpisujemy instrukcji poniżej
!!!!!!Przestroga przy wgrywaniu uboota jak coś pójdzie nie tak to bieda, uwalimy ruter porządnie lecz do naprawienia ale to inna lektura.  !!!!!

ar7100> set serverip <adres serwera tftpd>
ar7100> tftp 80010000 u-boot-hw29763654p16p128-dni25-V0.1.bin
ar7100> crc32 0x80010000 0x39000
ar7100> erase bf000000 +0x70000
ar7100> cp.b 80010000 bf000000 0x50000
ar7100> crc32 0xbf000000 0x39000
ar7100> reset

Po resecie ponownie  przerywamy bootowanie. Jak w punkcie 4

Po aktualizacji uboota i sprawdzeniu

board_hw_id_show
board_model_id_show

otrzymamy wynik

:....................
:....................

Bez ich nadania ruter nie pozwala na aktualizację. Softu

Ustawiamy to jak poniżej.

ar7100> board_hw_id_set 29763654+16+64
ar7100> board_model_id_set WNDR3700v2

Po dokonaniu aktualizacji uboot-a możemy dopiero przystąpić do wymiany kości pamięci. Ruter po takiej aktualizacja dział bez problemu na starych kościach 64MB

Tak więc jak mamy taśmę kaptonową oklejamy to co może się uszkodzić. Wylutowywujemy kości, pozostałą cynę czyścimy za pomocą plecionki, lecz przed tym proponuję ocynować cyną ołowiową pola bo stara jest PB FREE ciężko się zbiera i można przez to urwać ścieżkę. Oczywiście płyta rutera na podgrzewaczu wtedy wszystko się lutuję perfekcyjnie. Po wyczyszczeniu pól plecionką stawiamy kość na pcb dajemy trochę topnika i lutujemy kość lutownica z cienkim grotem lub cynujemy pola  i lutujemy stacją na gorące powietrze. Ja osobiście uznaję że  poco grzać kość jak można to ładnie wlutować bez grzania.

To wszystko co należy wykonać

"Ostrzegam – wszystkie opisy czynności zamieszczone w poniższym poradniku mają charakter naukowy. Wykonujesz wszystko na własną rękę. Nie ponoszę  odpowiedzialności za ewentualne szkody."

Powodzenia

2

Odp: Modyfikacja WNDR3700v2 krok po kroku

A całość jest wynikiem m.in tego: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=3222

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Witam  jezeli jest ktos zainteresowany wymiana pamieci to zapraszam. Zostalo mi kilka sztuk. Dla ruterkow z jedna koscia 60 zl  , z podwojna 70 wysylka 10 realizowana nastepnego dnia po dostarczeniu.
Kosci pamieci sa nowe nigdy nie uzywane.
Kontakt przez forum lub gg2324477

4

batu napisał/a:

Witam  jezeli jest ktos zainteresowany wymiana pamieci to zapraszam. Zostalo mi kilka sztuk. Dla ruterkow z jedna koscia 60 zl  , z podwojna 70 wysylka 10 realizowana nastepnego dnia po dostarczeniu.
Kosci pamieci sa nowe nigdy nie uzywane.
Kontakt przez forum lub gg2324477

Czy nadal posiada Pan pamięci do modemu WNDR3700v2? Czy jest możliwość kupienia od Pana routera WNDR3700v2 z zainstalowaną pamięcią 128MB? W jakiej cenie? Jeśli odbiór nie w Warszawie, to w jakiej cenie przesyłka?
Mój tel. 505919892

5

Witam na dzień dzisiejszy posiadam jeszcze 26 kości pamieci. Mogę jeszcze wykonać 13 sztuk ilośc powoli spada smile Pozdrawiam.

6

Właśnie jestem po modyfikacji u użytkownika batu, czas akcji 5dni poniedziałek wysłałem w piątek był u mnie na miejscu, z ciekawości rozkręciłem aby zobaczyć kostki, mam samsungi uccc, jakoś lutowania jak fabryka zero różnic, router jak na razie w pełni stabilny, ilość pamięci powoduje że nie dostaje czkawki przy odpalonym pyload i transmission także odłączyłem iconceta i działa sam wndr3700, początkowo chcałem zakupić 3800 ale cena ruterów teraz zabija i zdecydowałem się na moda, jednym słowem polecam

7

sorry za post pod postem ale czy jest jakis odpowiednik memtest dla openwrt aby sprawdzić pamieci komórka po komórce czy sa sprawne, cos czesto mi sie restartuje dzisiaj router

8

W uboocie masz taką opcją. W samym openwrt nie znajdziesz, bo i jak uruchomić test pamięci przy działającym systemie.

9

to co robic Cezary kabel serial i działać??

10

Tak.

11

jeszcze jaka komenda na wywolanie testu

12

mtest

13

Cezary ile czasu to trwa bo u mnie leci juz ze dwie godziny i cały czas smiga ani zadego info ze pass tylko read write i na okragło 16gb w stacjonarce juz dawno bym przetestował

14

To leci z w kółko po prostu. Jak nic nie wypisał to nic nie znalazł.

15

Sprawdziłem pamięci i zero błędów, włączyłem router i tez wszystko ok, zobaczę jak dalej będzie się sprawował

16

Kolego PTYS co do restartów twego rutera mogę tylko powiedzieć że zmiana kości nie mam na to wpływu na 100% . Takie akcje zaobserwowałem już dawno. Restart można wmusić w bardzo prostu sposób. Musisz mieć łącze minimum 30 Mb lub wyższe. Instalujesz transmission podpinasz zewnętrzny dysk, pendrive. Zapuszczasz torrenta i czekasz aż przekroczy prędkość 3mb/s 2-5 min czasem krócej lub dłużej takiej prędkości i ruter robi restart. Sprawdzałem to już na 7 sztukach nowych bez żadnych modyfikacji jedynie ze zmienionym softem.( dziś spr na najnowszym sofcie co jest dostępny i na ruterku który dostał do moda - bez zmian )

Ja jako rozwiązanie zastosowałem ograniczenie w configu by nie przekraczał prędkości powyżej 2,4 mb/s.
Na daną chwilę nie miałem czasu by szukać co jest tego powodem. Chciałem przekazać ruter Cezaremu ale na dany moment nie miał łącza wyższego niż 30 Mb.

17

I nadal nie mam. Na razie tylko 24Mbps.

18

spoko u mnie jest ok, mam łącze 50/4, coś mu sie poprawiło ostatnio, zmniejszyłem w transmission opcje cache z 2mb na 1mb nie obciąża już tak routera i się nie restartuje, aczkolwiek szkodą że  nie wypuszcza jakiejś dwurdzeniowej maszyny z 2gb ramu wszystkie problemy z zasobami by się rozwiązały, tylko kto kupowałby wtedy serwery smile

19

Witam,
Także jestem posiadaczem WNDR3700 V2 ze zmodowanym przez użytkownika batu RAMem. Potwierdzam to co napisał PTYS - lutowanie jak fabryczne, nie idzie odróżnić, że coś było robione. Jak na razie wszystko działa bez problemów.
Z ciekawości także uruchomiłem mtesta w U-bocie i zaskoczyło mnie to, że sprawdzanie jest bardzo wolne, średnio jeden adres na sekundę czyli 1 Bajt/sec. W takim tempie sprawdzenie 128 MB zajmie chyba ponad 4 lata. Czy u was też tak to wygląda?

TL-WR1043ND
WNDR3700 v2 + 128MB RAMMOD

20

Cezary potwierdzam to co napisał batu, powyżej 3mb/s router się wysypuje, i nie musi to być transsmision na payload tez sie tak dzieje, dodam tylko że na starszych obrazach nie było problemu

21

3 czy 30? Bo 3Mbps to bez problemu idzie smile

22

3 megabajty na sekundę, bo mam łącze 50mbps, pójdzie coś z tym zrobić??

23

Bierz trunka i sprawdź.

24

jakbys skompilował to bym sprawdził jakos nie ogarniam tworzenia obrazów

25

Tu masz zawsze aktualne: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/