1

Temat: NC10 problemik

Witam, tak patrze na daty zastanawia mnie czy cos tu sie dzieje smile ale warto sprobowac:) dostalem samsunga nc-10
bardzo fajny sprzecik musze przyznac:)
ale mam WIELKI problem poniewaz moj tata dostal go w prezencie w niemczach... i wszystko jest po niemiecki... kompletnie nie wiem co zrobic czy poszukac polskiej nakladki czy zainstalowac nowego xp.... a moze Wy macie jakies pomysly?
nawet nie wiem jak w nim do biosu wejsc;F
pisze na syzbko wiec moze to wygladac dziwnie ten moj post ale bede sledzil temat i w razie pytan bede bardzo dokladnie odpowiadal, tym bardziej ze o laptopach to jestem zielony na maxa:/

pozdrowki

2

Odp: NC10 problemik

F2 na starcie. Przecież nawet na ekranie to wypisuje.

Co do windowsa - nie, w windowsie nie ma wyboru języka całego systemu. Musisz zainstalować od nowa system polski, sterowniki masz na stronie samsunga.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: NC10 problemik

Cezary napisał/a:

F2 na starcie. Przecież nawet na ekranie to wypisuje.

Co do windowsa - nie, w windowsie nie ma wyboru języka całego systemu. Musisz zainstalować od nowa system polski, sterowniki masz na stronie samsunga.






Hmm okej dzieki, ale moj problem dalej trwa...
skopiowalem sobie windowsa xp sp3 na pendrive...
autorun sie nie odpala=/

<bezradny>

mozna podzielic partycje w ogole?

4

Odp: NC10 problemik

A dlaczego nie?

Tak z ciekawości - to xp potrafi się odpalić i zainstalować z pendrive? Bo chyba nie.

Podłącz normalny napęd cd/dvd na interfejsie USB i już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: NC10 problemik

Cezary napisał/a:

A dlaczego nie?

Tak z ciekawości - to xp potrafi się odpalić i zainstalować z pendrive? Bo chyba nie.

Podłącz normalny napęd cd/dvd na interfejsie USB i już.



Okej udało sie zainstalowac...tylko ze sp 1 yikes ale sciagam juz nakladke sp3
tylko ze mam 3 partycje, w sumie zle nie jest
c-6 giga na xp
d-70
e-70

a teraz kolejne moje pytanko ktore, oprogramowian warto zainstalowac? wszystko?:))
ze strony samsunga oczywiscie:)
bo sterowniki zasysam wszysktie:)

6

Odp: NC10 problemik

IMHO pół z tego to śmieci których pewnie nie potrzebujesz. Ale sam się przekonaj, ja windowsa nie używam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez Alcik 2009-09-14 23:31:23)

Odp: NC10 problemik

aha taki myk, no ale sciagne zobacze sprobuje, pewnie niedlugo i tak bedzie kolejny reinstal:)
a Ty uzywasz/uzywales takiego lapa?


noi zainstalowalo mi sie te sp1, teraz chce zainstalowac nakladke sp3 i nie chce mi jej zainstalwoac na systemie:/ o co chodzi;/ jak to zmienic?:/ da rade?

8

Odp: NC10 problemik

Tak, nawet piszę z niego obecnie smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: NC10 problemik

Cezary napisał/a:

Tak, nawet piszę z niego obecnie smile


ehh... kurcze nie znam nikogo kto moglby mi ogarnac teog lapa .... walcze z nim i walcze;/ i ciagle lipa:/ juz mnie to denerwuje ^^

aa kozystasz moze z tych gadzetow? jak tak to z czego jak to sicagnac i jak wrzucic na kompa?:D

10

Odp: NC10 problemik

Po prostu instalujesz smile. Mam zainstalowane to wszystko, ale na codzień bardzo mało z tego dodatkowego softu korzystam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: NC10 problemik

Cezary napisał/a:

Po prostu instalujesz smile. Mam zainstalowane to wszystko, ale na codzień bardzo mało z tego dodatkowego softu korzystam.



kurcze "poprostu" hehe ja mam z banalnymi rzeczami problem big_smile a co mowic z takim czyms w sumie pieknie opisane jest;)

ehh

12

Odp: NC10 problemik

Z czym właściwie masz problem. Przecież to zwykłe instalki są. Instalujesz uruchamiasz, nic więcej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13 (edytowany przez Alcik 2009-09-21 18:46:49)

Odp: NC10 problemik

noi pisze znow... chce skonfigurowac siec nbezprzewodowa i wyskakuje mi komunikat"w zaleznosci od oprogramowania seci bezprzewodowej uruchomionego na tym komputerze, kreator sieci bezprzewodowej moze nie dzialac poprawnie. Aby uzyskac wiecej informacji,zobacz artukul 871122 w bazie wiedzy microsoft Knowledge base w witrynie microsoft.com "

o co chodzi?;/

zrobiłem już

14 (edytowany przez Alcik 2009-09-21 20:24:58)

Odp: NC10 problemik

Hmm a wiec mam problem  znow:D czy moze mi ktos wytlumaczyc
"Konfiguracja
UWAGA Większość opisanych tu problemów została dawno rozwiązana - wystarczy zainstalować odpowiednio nowe wersje pakietów. W szczególności polecam instalacje Ubuntu 9.04.

Należy dodać nowe repozytorium ('System'->'Administration'->'Software Sources' / 'Third-Party Software' ->'Add')


    deb http://ppa.launchpad.net/voria/ppa/ubuntu jaunty main

a następnie na konsoli wykonać polecenia:


    sudo apt-get install voria-ppa-keyring && sudo apt-get update

Dodatkowo można zainstalować kilka dodatkowych pakietów


    sudo apt-get install nc10-scripts linux-backports-modules-jaunty

nc10-scripts dodaje kilka predefiniowanych skrótów klawiszowych
<Shift><Ctrl><Alt> + t: pokazanie temperatury CPU
<Shift><Ctrl><Alt> + b: włączenie/wyłączenie bluetooth
<Shift><Ctrl><Alt> + w: włączenie/wyłączenie kamery
<Shift><Ctrl><Alt> + m: przełączenie menagera compiz<>metacity
Fn+F5: włączenie/wyłączenie ekranu
Fn+F9: włączenie/wyłączenie ekranu karty wlan"



mozecie mi powiedziec co zrobic zebym mial to wszystko co tutaj bo jednak tego nied rozumiem..=/
http://eko.one.pl/index.php?page=samsungnc10

15

Odp: NC10 problemik

Której części słowa pisanego nie rozumiesz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: NC10 problemik

to juz chyba nie aktualne bo... to do tyczy TYLKO linuxa????!?!?!!?!?

17

Odp: NC10 problemik

Przecież cała strona o NC10 jest o linuksie...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: NC10 problemik

dołączam się tutaj bo od dluższego czasu mam problem z odtwarzaniem filmików na stronkach z seri tube. Niewiem co jest nie tak ale cala strona mi sie zawiesza jak chcem to odtworzyc i strasznie muli obraz. Teraz odinstalowalem flasha i mam jakiegos takie dziwnego zainstalowanego ze jak cos jest we flasu to jest oznacozne na szaro i dopiero musze kliknac przycska play zeby to działało. I jeszcze mam problem ze skype niemoge z nikim gadac bo niby cos jest nie tak z mikrofonem;/

19

Odp: NC10 problemik

Co do filmików na youtube - po prostu przestaw skalowanie procesora na max.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: NC10 problemik

hmm az tak to się nie zagłębiałem w konfiguracje stacji roboczej... niewiem gdzie to się ustawia

21

Odp: NC10 problemik

fn+f8 (o ile oczywiście masz zainstalowane dodatki do tego na system, zarówno pod linuksem jak i windowsem)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: NC10 problemik

to chyba nie o to chodzi z ubuntu 9.04 i flashem 10 sa jakies problemy ponoc i na ubuntu.pl tez wiara pisze ze coś się im tam zacina ekran niemiłosiernie.

23

Odp: NC10 problemik

Nie wiem, mi na ubuntu działa. Po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: NC10 problemik

I jeszcze jeden problem który mi od dawna dokucza. Gdy włączam system nie moge się połączyc z asusem wl500gp. Restart komputera dopiero pomaga. Sieć wszystko wydaje się być ok. Dodam ze na winxp nigdy takiego problemu nie było, a na ubuntu jest coraz częściej.

25

Odp: NC10 problemik

j/w - łączy się od razu, bez problemu za każdym razem smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.