Temat: Usb do RS232

Wiem na wielu forach było, ale pytam tutaj.

Kabel USB-RS232 bo przydaje się do grzebania przy masie urządzeń w domu, poprostu  nie wypada nie mieć.

Jaki Chpset FTDI FT232R, Prolific PL-2303HX , a może jakiś inny?

Prawie żaden sprzęt tylu laptop nie ma już RS232, szukam czegoś o maksymalnej kompatybilności(masa badziewia, które działa z 1 urządzeniem na 10) jednocześnie budżetowego. Może jakieś pewniaki, że każde urządzenie tym przeprogramuję.

Może jakieś linki na allegro?

Z góry dziękuję za  pomoc!

2

Odp: Usb do RS232

Dowolny, byle by napięcia 5v lub 3v3 miał. Zobacz dział sprzedam, post o kablach, masz tam link do mera projekt która sprzedaje moduły.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Cezary, możesz napisać czy do komunikacji z routerami potrzeba kabla ze standardem RS-232c (stan wysoki to -5V, stan niski to +5), czy może kabla z transmisją szeregową w standardzie TTL (niski 0V, wysoki 5V)? Pytam bo nie mogę się tego doszukać.
Pozdrawiam.

4

Ani tego ani tego. 0V - 3.3V. Nie 5V.

5

Czyli podanie napięcia 5V na nóżkę Rx może uszkodzić układ? Próbowałeś ? smile

6

Próbować próbowałem. Nie, nie uszkodzi. Problem z tym że większość takich kabli ma problem z interpretacją czym jest 3.3v i po prostu nie działa transmisja.

7

Zgodnie ze standardem TTL stan wysoki zaczyna się od 2V, więc istnieje szansa, że się uda. Mam już kabelek USB - RS232, to dolutuję sobie mały układzik z max 232 i powinno śmigać.
Dzięki za odpowiedź

8

Standard standardem, chińczycy swoje smile