Temat: jak wymusić zmianę IP
Witam
Kiedyś działało mi: zmiana mac z ponownym podniesieniem wan a teraz to nie wystarcza, jednak jak podłączę inny ruter dostaje inny adres od razu a więc nie mam blokady na ONT.
Zacząłem to analizować i mam taką listę poleceń, które biorę pod uwagę:
Czy stosować dalej skrypt do zmiany mac na losowy poleceniem + cron co 24h,
przykładowe polecenia:
uci set network.wan.macaddr='a1:b2:c3:d4:e5:f6'
oraz
ifdown wan
/etc/init.d/network restart
ifup wan
czy dołożyć do tego jeszcze wykonane raz
uci delete network.wan.clientid
uci delete network.wan.vendorid
uci set network.wan.hostname='*' - tu nie rozumiem czemu gwiazdka to znaczy ze wysyła gwiazdkę czy ze nic nie wysyła? wcześniej nie musiałem tego dotykać więc mam zagadkę z tą gwiazdka jak to działa?
a może po bandzie dodać jeszcze:
uci delete system.@system[0].hostname
Bo już nie wiem czy o czymś zapominam czy coś jeszcze powinien ukryć a może lepiej zamiast ukrywania całość zmieniać na losowe za każdym razem?