26

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Cybe napisał/a:

C7 V4, sysupgrade 24.10, r29092 – po restarcie, z zachowaniem konfiguracji czy nie – wszystko OK.

A skąd masz 24.10, r29092, jak na dl.eko.one.pl/wyszukiwarka_firmware dalej jest r29077 dla wszystkich v1, v2, v4, v5?

27

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Z /test: https://dl.eko.one.pl/test/nbg6716/
V5 też tam jest.

28 (edytowany przez Cezary 2026-01-19 07:08:18)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

@Cybe podmieniłem pliki, sprawdź jeszcze raz C7 proszę.

EDIT: no i włożyli nowe rzeczy do repo. Zignoruj powyższe, muszę skompilować całość jeszcze raz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Cezary napisał/a:

@Cybe podmieniłem pliki, sprawdź jeszcze raz C7 proszę.

EDIT: no i włożyli nowe rzeczy do repo. Zignoruj powyższe, muszę skompilować całość jeszcze raz.

OK – czekam.

30

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Sprawdź teraz jak możesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31 (edytowany przez Cybe 2026-01-20 21:37:48)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Daj mi chwilę – sprawdzę zarówno NBG6716, jak i C7 V4.
Edit: Widzę, że 6716 usunąłeś.

32

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Dodałem smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Dobra, mam oba. Poczekaj.

34

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

C7 V4, 24.10 (r29101) – instalowałem z zachowaniem konfiguracji (specjalnie – żeby była większa szansa, że coś się zwali – downgrade’owałem z 25.12), po resecie wszystko gra. Dotyczyć to będzie z dużym prawdopodobieństwem też V5, bo oprócz anten i USB to one się chyba niczym więcej nie różnią.
NBG6716 – tu akurat upgrade’owałem z r29092, z tym że bez zachowania konfiguracji, bo miałem golasa. Też wszystko OK, więc w C7 V2 powinno być analogicznie.

35

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ok, dzięki za testy. Nowe wersja wleciała więc na dl.eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36 (edytowany przez spamsool 2026-01-20 22:38:40)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ja mam gdzieś w szufladzie zarówno C7 v2 jak i v5 - w okolicy weekendu mogę wgrać i sprawdzić oba-ma.

37

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

C7 v5 bez zachowania konfiguracji działa

 -----------------------------------------------------------------------------
 |                                                                           |
 | OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r29101-8843108ff0                                 |
 |                                                                           |
 | Build time: 2026-01-20 10:16 UTC                                          |
 | Cezary Jackiewicz, https://eko.one.pl                                     |
 |                                                                           |
 -----------------------------------------------------------------------------

38 (edytowany przez spamsool 2026-01-26 00:17:04)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Uprzejmie donoszę, że zbudowałem używając ASU z LuCI (https://sysupgrade.eko.one.pl) nowe wersje 24.10 dla Archer C7 v2 oraz 2x Archer C7 V5, wgrałem je do wszystkich trzech egzemplarzy z zachowaniem konfiguracji - wszystko ładnie wstało i działa.
Od razu zmieniłem testowo kmod-ath10k na kmod-ath10k-smallbuffers bo na forum openwrt pisali że 128MB ram to już teraz za mało i należy używać wersji smallbuffers

Cezary wiesz może co wcześniej uceglało te maszynki?

39

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Nie, nie wiem i nikt mi loga z tego nie pokazał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.