Temat: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Witam.
Czy mam uceglony C7  v2?

Wgrałem  openwrt 24.10 pobrany z eko.one. wyglądało że jest ok, zalogowałem się przez Luci ustawiłem hasło zacząłem konfigurować sieć wifi 2,4 . Zapisałem. 
Chciałem skonfigurować repeatera poprzez radio 5ghz ale musiałem przenieść się w inne miejsce. Wyłączyłem przyciskiem odpiąłem zasilacz.
Po podłączeniu do zasilania zaczęło się - brak połączenia po kablu. Święci się tylko dioda LED power oraz kolejna dioda obok (symbol gwiazdki) i jedna od wifi.
Postanowiłem zresetować ustawienia no ale po SSH mogiła , brak łączności , brak ping z 192.168.1.1  /x.x.0.1.

To przechodzę do opcji powrotu do stocka po tftp. Pobrałem plik zamieszczony w innym temacie przez Cezarego.
Router pobrał plik przy zastosowaniu adresacji 192.168.1.66 (na x.x.0.66 cisza była) .
Po restarcie świeci się tylko dioda LED power.  Brak jednak dostępu do 192.168.0.1 , brak dalej  pingu .

Powtórzyłem wgrywanie stocka, pobrałem go jeszcze raz, ale bez zmian.

Coś przegapiłem? Można coś jeszcze zdziałać czy do elektrosmieci?

2

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Jak działał to wgranie ponowne powinno do podnieść. Chyba że masz pecha i mu własnie flash strzelił. Masz kabel szeregowy żeby połączyć do tego staruszka i sprawdzić czy jeszcze żyje?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez spamsool 2026-01-10 13:00:31)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Nie ma co wgrywać factory, chyba że bardzo chcesz. Od razu spróbuj jeszcze raz wgrać przez recovery OpenWRT 25.12, najpierw obraz OpenWRT factory przez TFTP a potem zrób aktualizację/syupgrade obrazem sysupgrade z poziomu OpenWRT/Luci nawet na tą samą wersję co factory z zachowaniem ustawień.

W razie czego sprobuj jeszcze ten obraz factory: https://ofmodemsandmen.com/download/Fac … erC7v2.bin

Tu jest info że najnowszy build 24.10 od Cezarego  (r29077) ucegla Archer c7 v5 więc może z v2 jest to samo?
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=25086
Spróbuj wgrać wersję OpenWRT 25.12

4 (edytowany przez tictac1720 2026-01-10 13:49:07)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ufff...Właśnie udało mi się wrócić do stocka i router ożył.

Ale zadziałał dopiero plik w wersji, który znalazłem na tej stronce :

https://tplinkforum.pl/t/recovery-dla-r … erplexity.

Wgrałem też wcześniej openwrt 24 , 23 i 21 factory ale powstawała za każdym razem pętla  resetów.

Dzięki za sugestie. Zobaczę co będzie dalej ...


Edit. Wgrałem 25.12 , ale efektem była pętla restartów.
Wróciłem do stocka ponownie.

Co w takim razie wgrać co na bank działało ok na C7 v2?

5

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

24.10 chodzi?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6 (edytowany przez tictac1720 2026-01-10 14:01:24)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Cezary napisał/a:

24.10 chodzi?

No na tym właśnie wczoraj się wyłożył po skutecznym niby  wygraniu ..

Jeszcze mam zagwostkę:
Wersja V2 nie ma na naklejce żadnego dopisku typu  EU   a w GUI status pokazuje :
fw 3.13.34 build 131217 rel 60903n. 
HW C7 v2 000000)

Czy wgrałac  się powinno obrazy factory czy factory EU ?  Wygrywałem "factory" dotąd ...

7

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Jak byś próbował wgrać zły przez gui to by nie przeszło i powiedział że nie ten model.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Wgrałem 24.10.

Wyglądało wszystko ok ..do momentu kiedy znowu wyłączyłem router przyciskiem.  Znowu stocka trzeba było wgrywać ...

Wgrałem potem 25.12 i takiej  podatności na psucie wgranego softu  przyciskiem power on/off nie ma .

9

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

tictac1720 napisał/a:

Wgrałem 24.10.

Wyglądało wszystko ok ..do momentu kiedy znowu wyłączyłem router przyciskiem.  Znowu stocka trzeba było wgrywać ...

Wgrałem potem 25.12 i takiej  podatności na psucie wgranego softu  przyciskiem power on/off nie ma .

Ale 24.10 od Cezarego z dl.eko, czy z OpenWrt?
Bo jak to pierwsze to było już pisane, że coś jest zwalone.

10

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ale 24.10 od Cezarego z dl.eko, czy z OpenWrt?
Bo jak to pierwsze to było już pisane, że coś jest zwalone.

Pobierane z eko.one

11

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Nie mam już co prawda C7 V2 na stanie, ale z podłączyłem NBG6716 i dzieje się to samo co w postach: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 59#p327459 i https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=25086
Czyli najświeższa aktualizacja 24.10 (r29077) z Eko brickuje router, a wszystkie inne (w tym 25.12) działają OK.

12

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

I wątku obok wspomniany jest MF286A, zakładam że też na 24.10. Czyli coś a ath79 strzeliło. Jak masz pod ręką tego NBG6716 to poczekaj chwilkę, przekompiluję z bieżących źródeł i zobaczymy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Wszystko to 9558/9563. A innych architektur nikt nie zgłaszał?

14

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

6716 mam w tej chwili obok siebie, więc kompiluj.

16 (edytowany przez Cezary 2026-01-20 22:39:08)

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Sprawdź: ...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Działa. Po restarcie też.
Jak chcesz, mogę jeszcze sprawdzić C7 V4, bo jego też mam na razie na stanie z tej architektury. Ale to już raczej jutro.

18

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ok, to skompiluję teżi włożę do tego samego katalogu. Sprawdź na spokojnie jutro.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

W C7 V5 ten działa bez problemu

 -----------------------------------------------------------------------------
 |                                                                           |
 | OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28816-a65ca44cb7                                 |
 |                                                                           |
 | Build time: 2025-08-30 05:59 UTC                                          |
 | Cezary Jackiewicz, https://eko.one.pl                                     |
 |                                                                           |
 -----------------------------------------------------------------------------

a ten już nie

 -----------------------------------------------------------------------------
 |                                                                           |
 | OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r29077-f415748ba8                                 |
 |                                                                           |
 | Build time: 2025-12-13 05:56 UTC                                          |
 | Cezary Jackiewicz, https://eko.one.pl                                     |
 |                                                                           |
 -----------------------------------------------------------------------------

20

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Skompilowane, wrzucone, sprawdźcie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

C7 V4, sysupgrade 24.10, r29092 – po restarcie, z zachowaniem konfiguracji czy nie – wszystko OK.

22

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Ani kernel się nie zmienił, ani konfigi się nie zmieniły, tylko kilka pomniejszych zmian w openwrt. Chyba że jakieś zabłąkane neutrino  przeleciało przez procesor i jakiś elektron skręcił w złą stronę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Czyli standard.
To może korzystając z okazji i dobrej passy: Czarek, bądź kumplem – skompiluj WDR4900 V1 ;-)

24

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

Poczekaj, przekompiluję po prostu 24.10, bo i tak nie wiadomo kiedy tam jakieś zmiany będą robione.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Uceglony tp-link c7 V2 ?

To 29077 chyba na wszelki wypadek lepiej w ogóle wywalić z ath79.