51

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Can't overwrite "ethaddr"
MT7628 # help
?       - alias for 'help'
base    - print or set address offset
bdinfo  - print Board Info structure
bootm   - boot application image from memory
bootp   - boot image via network using BootP/TFTP protocol
coninfo - print console devices and information
cp      - memory copy
crc32   - checksum calculation
erase   - erase SPI FLASH memory
go      - start application at address 'addr'
help    - print online help
loadb   - load binary file over serial line (kermit mode)
loop    - infinite loop on address range
md      - memory display
mdio   - Ralink PHY register R/W command !!
mm      - memory modify (auto-incrementing)
mtest   - simple RAM test
nm      - memory modify (constant address)
printenv- print environment variables
rarpboot- boot image via network using RARP/TFTP protocol
reset   - Perform RESET of the CPU
rf      - read/write rf register
saveenv - save environment variables to persistent storage
setenv  - set environment variables
sleep   - delay execution for some time
spi     - spi command
tftpboot- boot image via network using TFTP protocol
version - print monitor version

no ochrona przed zapisem? chyba bo jestem noobkiem i się uczę

52

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

- a dowolną inną zmienną możesz ustawić?
- uruchom w initramfs obraz openwrt, ew załaduj moduł mtd-rw z odpowiednią opcją i możesz sobie zgrywać i nagrywać ponownie partycje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

mogę inne zmieniać:

MT7628 # setenv baudrate 115200
## Switch baudrate to 115200 bps and press ENTER ...
MT7628 # saveenv
Saving Environment to SPI Flash...

54

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Cezary napisał/a:

- a dowolną inną zmienną możesz ustawić?
- uruchom w initramfs obraz openwrt, ew załaduj moduł mtd-rw z odpowiednią opcją i możesz sobie zgrywać i nagrywać ponownie partycje.

Cezary wiesz może gdzie znajdę jakieś dokładniejsze kroki jak to wykonać?

55

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Wykonaj tftpboot, powie ci gdzie masz mieć serwer tftp i z jakim plikiem, później bootm. Dokładne polecenia to zależą jak ten U-Boot będzie reagował. Jak się openwrt uruchomi to przez zwykle dd sobie możesz zgrać partycje a przez  mtd zapisać je ponownie. Jak pisalem - jeżeli dotykasz partycji systemowych to musisz użyć mtd-rw do odblokowania ich do zapisu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

56

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

ratman_rush napisał/a:

mogę inne zmieniać:

MT7628 # setenv baudrate 115200
## Switch baudrate to 115200 bps and press ENTER ...
MT7628 # saveenv
Saving Environment to SPI Flash...

Sprawdź skasowanie zmiennej i jej ponowne ustawienie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

hmm uwalił się nie chce przyjąć do pamięci openwrt-ramips-mt76x8-tplink_tl-mr3020-v3-initramfs-kernel.bin  wywala:  Ralink UBoot Version: 4.3.0.0
--------------------------------------------
ASIC 7628_MP (Port5<->None)
DRAM component: 512 Mbits DDR, width 16
DRAM bus: 16 bit
Total memory: 64 MBytes
Flash component: SPI Flash
Date:Jun 28 2023  Time:16:53:12
============================================
icache: sets:512, ways:4, linesz:32 ,total:65536
dcache: sets:256, ways:4, linesz:32 ,total:32768

##### The CPU freq = 580 MHZ ####
estimate memory size =64 Mbytes
RESET MT7628 PHY!!!!!!
continue to starting system.                                                  0
disable switch phyport...

3: System Boot system code via Flash.(0xbc020000)
do_bootm:argc=2, addr=0xbc020000
## Booting image at bc020000 ...
   Uncompressing Kernel Image ... LZMA ERROR 1 - must RESET board to recover
[05000C09][05000C0B]
DDR Calibration DQS reg = 00008988


U-Boot 1.1.3 (Jun 28 2023 - 16:53:12)

Board: Ralink APSoC DRAM:  64 MB
relocate_code Pointer at: 83fb4000
******************************
Software System Reset Occurred
******************************
gpiomode1 54050404.
gpiomode1 54150404.
gpiomode2 05540554.
gpiomode2 00000000.
gpiomode2 05550555.
######GPIO CTRL 0 for GPIO 0~32 OUTPUT tmp(0x0000000c)#####
##########Led gpio info: power(37),wps(2),lan(3),wan_green(43),wlan(44)#########
flash manufacture id: ef, device id 40 17
spi device id: ef 40 17 83 25 (40178325)
find flash: W25Q64BV
============================================
Ralink UBoot Version: 4.3.0.0
--------------------------------------------
ASIC 7628_MP (Port5<->None)
DRAM component: 512 Mbits DDR, width 16
DRAM bus: 16 bit
Total memory: 64 MBytes
Flash component: SPI Flash
Date:Jun 28 2023  Time:16:53:12
============================================
icache: sets:512, ways:4, linesz:32 ,total:65536
dcache: sets:256, ways:4, linesz:32 ,total:32768

##### The CPU freq = 580 MHZ ####
estimate memory size =64 Mbytes
RESET MT7628 PHY!!!!!!
continue to starting system.                                                  0
disable switch phyport...

3: System Boot system code via Flash.(0xbc020000)
do_bootm:argc=2, addr=0xbc020000
## Booting image at bc020000 ...
   Uncompressing Kernel Image ... LZMA ERROR 1 - must RESET board to recover
[05000C09][05000C0B]
DDR Calibration DQS reg = 00008988
czy to możliwe że binarka jest walnięta? 3razy pobierałem

58

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Przecież ty nie uruchamiasz obrazu w pamięci tylko próbujesz uruchomić system z flash - nie widzisz tego? Co tam wgrałeś, ten initramfs? Po co? Miałeś go tylko załadować do ramu i uruchomić a nie wgrać go do flash.

Nadpisałeś sobie w takim razie cały system we flash. Mam nadzieję że backup wcześniej zrobiłeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

hihi nie big_smile to go ucegliłem?

60

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Ucegliłeś - nie, bo możesz wgrać od nowa soft. Tylko że jak nie masz backupu to co najwyżej możesz wgrać openwrt, np. tak: https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-mr30 … r_recovery lub poleceniami uboota.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

61

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

hmm nie wiem czemu u-boot nie chciał pobrać firmware z TFTPD64 ale jak odpaliłem recovery mode czy jakoś tam to zadziałało big_smile i się naprawiło, więc nauka od nowa big_smile w sumie do póki u-boot jest to można odzyskać kontrolę? big_smile zaczynam teraz od backupa big_smile

62

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

sorki że jak zwykle z pierdołami wyskakuję sad

63

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Dopóki uboot działa i masz do niego dostęp to możesz wgrać soft od nowa. Jak rozwalisz uboota to zostaje tylko wylutowanie chipu i na programatorze (przynajmniej dla tego modelu)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

64

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

czy możliwe że s/n to tylko naklejka? bo jako serial znalazłem tylko s/n który jest mac adresem

65

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Albo jest w takiej postaci że go nie widzisz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

66

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

czyli oprócz tego root@ecolink:~# strings /dev/mtdblock5 | grep SerialNumber <SerialNumber val=XXXXXXXXXXXX />

gdzie xxxxxx to mac gdzie jeszcze może być zapisany?

67

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Dziwne pytanie zadajesz. Gdziekolwiek. Z jakiegoś powodu zakładasz że musi być jawnym tekstem. Wystarczy że serial zwykłym xor'em lub base64  przepuszczą i już nie będziesz tego widział jawnym tekstem, a można to programowo w każdej chwili przywrócić i odczytać w normalnej postaci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.