26

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Zamień /dev/mtd4 na /dev/mtdblock4

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27 (edytowany przez dzik 2024-11-03 01:57:15)

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Panie Cezary - Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc !!

ale mam jeszcze jedno malutkie pytanie odnośnie zmiany MAC adresu. Zrobiłem zrzut partycji mtd6 (factory), podmieniłem pod adresem F100(HxD) adres mac na porządany - i teraz najwazniejsze - jak wgrać tą partycje do routera?

@edit
probowałem komend na zmianę mac adresu ale komenda

arp -a

zwraca mi inny adres mac dla 192.168.1.1

Wpisałem mac AC:84:C6:XX:XX:XX

a komenda arp -a pokazuje mi adres: ac:84:C9:YY:YY:YY

dodam że oryginalny mac adres routera zaczynał się od 40

28

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Wgrywasz przez

mtd write <plik> <partycja>

lub

dd if=<plik> of=<partycja>

Partycja będzie zabezpieczona przez zapisem, robisz wcześniej odblokowanie jej programem https://github.com/jclehner/mtd-rw (jest on w openwrt).

Najpierw zmień, później restartujesz i czyścisz arp (albo restartujesz komputer). Inaczej nie ma sensu zaglądanie do arpów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Tak więc,
odblokowałem partycje, wgrałem zmofyfikowaną mtd6 z porządanym MAC adresem (dla sprawdzenia zrobiłem ponownie dump i jest tam) następnie zgodnie z zaleceniami

zreserowałem kompa oraz mr3020, wyczyściłem arp

ip neigh flush dev XXX

i nadal arp mi pokazuje inny adres MAC

ale najwazniejsze co potrzebuję osiągnąć to zeby ten MAC pojawił mi się w pliku adress

/sys/class/net/eth0

a w nim pojawia się nadal ten sam oryginalny MAC...

30

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Więc albo adres mac jest jeszcze w innym miejscu albie jest w samym fimware. Szukaj gdzie jest jeszcze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

/etc/config/network

Tutaj podmieniłem i w

/sys/class/net/eth0/adress

osiągnąlem zamierzony efekt smile
dziękuję !!!

32 (edytowany przez ratman_rush 2025-05-17 13:31:23)

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Witam

Czy wiecie może jak zrobić klona tych urządzeń (econet300) na mr3020, bez otwierania ich?

33

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Nie możesz. Nie ma jak jeżeli nie masz dostępu do konsoli systemowej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

A nie da się odpalić obrazu initramfs po tftp? Wtedy można by było zgrać zawartość partycji.

35

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

W mr3020 tftp spod przycisku ładowało obraz i wgrywało od razu do flash, więc nie.
Z bootloadera oczywiście można załadować sam obraz, ale to już wymaga rozebrania urządzenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

a da się z *.bin wyciągnąć hasło, login do konsoli?

37

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Zależy. Login pewnie tak, hasło nie, bo jeżeli jest systemowo zrobione to jest sumą kontrolną. Możesz łamacza haseł użyć jeżeli masz mocy sprzęt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Cezary: możesz polecić jakiś łamacz sprawdzony i czy dalej tego typu programy są dostępne pod kali linux (czy jakoś tak)?
ps. 9800x3D rx9800xt to chyba wystarczy, bo jak pamiętam można było używać grafy do wspomagania się

39

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

W kali linuksie masz standardowo John the Ripper

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Witam serdecznie.
Mam nadzieje ze nie zostanę zlinczowany za mały offtop...

Kupiłem taki nowy sterownik i cały czas mam opcje aktualizacji oprogramowania. Czy istnieje jakiś sposób na przechwycenie tego oprogramowania?

41

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Postaw sobie snifer sieci (np. wiresharka), jeżeli nie jest to zaszyfrowania transmisja to zobaczysz do czego się odwołuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Ale to musiałbym ustawić sobie port mirroring albo TAP adapter bo normalnie to plik poleci do urządzenia bezposrednio z internetu...

43

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

No tak, musisz się wpiąć przed urządzeniem i nasłuchiwać transmisji którą on prowadzi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

44 (edytowany przez ratman_rush 2025-11-14 17:57:38)

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

ja dalej w podobnym chyba temacie:
dlaczego w u-boot widzę szlaczki, a jak już openwrt się ładuje widzę normalnie, czy można to jakoś ogarnąć? pewnie chodzi o prędkość, ale nie wiem

▒J▒▒ (RU▒▒ (CM▒}A▒IORRU▒Bc)▒&▒▒j▒00▒▒▒▒▒Hat     J▒▒9
[▒  ▒I▒▒▒▒9]▒Z
              ▒▒hed]▒Ɂnoop▒▒▒▒▒terYVHh▒.25▒65▒J▒▒scheV▒▒dea▒▒▒regZ.W▒▒d ▒V▒▒▒lt)▒▒[  0▒&▒▒▒] ▒Y▒+▒: 8▒z▒▒550▒ɥٕr, &▒▒▒▒s,▒R▒▒▒▒ɥ▒g dZ▒▒▒▒d
[▒▒r▒71M&▒▒▒ͽle ▒WM▒] d鮉▒▒d
+▒.27S▒▒▒100▒c0rua▒▒ѕ: t▒^*
                           сMSR
                               ▒▒▒00▒c0▒BJ▒▒ = &b▒se_▒Ց▒= 25▒00▒JJ́a 1SS
                                                                       5
                                                                        [    0.283741] console [ttyS0] enabled
[    0.283741] console [ttyS0] enabled
[    0.290731] bootconsole [early0] disabled
[    0.290731] bootconsole [early0] disabled
[    0.299300] cacheinfo: Failed to find cpu0 device node
[    0.304511] cacheinfo: Unable to detect cache hierarchy for CPU 0

45 (edytowany przez ratman_rush 2025-11-14 18:13:43)

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

i jak wejdę do uboota to szlaczki mam i nie mogę nic zrobić sad

dobra szukałem różnych prędkości i 120000 jest prawidłowe

46

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Uboot ma inną prędkość niż zdefiniowana w kernelu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

47

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

a to jakiś random czy jak? bo chyba 120000 to nietypowa

48

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Nie jest typowa. Albo przypadkiem to łapie, normalnie to 115200.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

49 (edytowany przez ratman_rush 2025-11-14 19:09:14)

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

czy można tu prosić o pomoc w ominięciu zabezpieczeń uboota przed zmianą mac i s/n? w celach edukacyjny ofc big_smile

50

Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop

Jakie niby zabezpieczenia uboota tam masz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.