Odp: MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop
Zamień /dev/mtd4 na /dev/mtdblock4
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Zamień /dev/mtd4 na /dev/mtdblock4
Panie Cezary - Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc !!
ale mam jeszcze jedno malutkie pytanie odnośnie zmiany MAC adresu. Zrobiłem zrzut partycji mtd6 (factory), podmieniłem pod adresem F100(HxD) adres mac na porządany - i teraz najwazniejsze - jak wgrać tą partycje do routera?
@edit
probowałem komend na zmianę mac adresu ale komenda
arp -azwraca mi inny adres mac dla 192.168.1.1
Wpisałem mac AC:84:C6:XX:XX:XX
a komenda arp -a pokazuje mi adres: ac:84:C9:YY:YY:YY
dodam że oryginalny mac adres routera zaczynał się od 40
Wgrywasz przez
mtd write <plik> <partycja>
lub
dd if=<plik> of=<partycja>
Partycja będzie zabezpieczona przez zapisem, robisz wcześniej odblokowanie jej programem https://github.com/jclehner/mtd-rw (jest on w openwrt).
Najpierw zmień, później restartujesz i czyścisz arp (albo restartujesz komputer). Inaczej nie ma sensu zaglądanie do arpów.
Tak więc,
odblokowałem partycje, wgrałem zmofyfikowaną mtd6 z porządanym MAC adresem (dla sprawdzenia zrobiłem ponownie dump i jest tam) następnie zgodnie z zaleceniami
zreserowałem kompa oraz mr3020, wyczyściłem arp
ip neigh flush dev XXXi nadal arp mi pokazuje inny adres MAC
ale najwazniejsze co potrzebuję osiągnąć to zeby ten MAC pojawił mi się w pliku adress
/sys/class/net/eth0a w nim pojawia się nadal ten sam oryginalny MAC...
Więc albo adres mac jest jeszcze w innym miejscu albie jest w samym fimware. Szukaj gdzie jest jeszcze.
/etc/config/networkTutaj podmieniłem i w
/sys/class/net/eth0/adress osiągnąlem zamierzony efekt
dziękuję !!!
Witam
Czy wiecie może jak zrobić klona tych urządzeń (econet300) na mr3020, bez otwierania ich?
Nie możesz. Nie ma jak jeżeli nie masz dostępu do konsoli systemowej.
A nie da się odpalić obrazu initramfs po tftp? Wtedy można by było zgrać zawartość partycji.
W mr3020 tftp spod przycisku ładowało obraz i wgrywało od razu do flash, więc nie.
Z bootloadera oczywiście można załadować sam obraz, ale to już wymaga rozebrania urządzenia.
a da się z *.bin wyciągnąć hasło, login do konsoli?
Zależy. Login pewnie tak, hasło nie, bo jeżeli jest systemowo zrobione to jest sumą kontrolną. Możesz łamacza haseł użyć jeżeli masz mocy sprzęt.
Cezary: możesz polecić jakiś łamacz sprawdzony i czy dalej tego typu programy są dostępne pod kali linux (czy jakoś tak)?
ps. 9800x3D rx9800xt to chyba wystarczy, bo jak pamiętam można było używać grafy do wspomagania się
W kali linuksie masz standardowo John the Ripper
Witam serdecznie.
Mam nadzieje ze nie zostanę zlinczowany za mały offtop...
Kupiłem taki nowy sterownik i cały czas mam opcje aktualizacji oprogramowania. Czy istnieje jakiś sposób na przechwycenie tego oprogramowania?
Postaw sobie snifer sieci (np. wiresharka), jeżeli nie jest to zaszyfrowania transmisja to zobaczysz do czego się odwołuje.
Ale to musiałbym ustawić sobie port mirroring albo TAP adapter bo normalnie to plik poleci do urządzenia bezposrednio z internetu...
No tak, musisz się wpiąć przed urządzeniem i nasłuchiwać transmisji którą on prowadzi.
ja dalej w podobnym chyba temacie:
dlaczego w u-boot widzę szlaczki, a jak już openwrt się ładuje widzę normalnie, czy można to jakoś ogarnąć? pewnie chodzi o prędkość, ale nie wiem
▒J▒▒ (RU▒▒ (CM▒}A▒IORRU▒Bc)▒&▒▒j▒00▒▒▒▒▒Hat J▒▒9
[▒ ▒I▒▒▒▒9]▒Z
▒▒hed]▒Ɂnoop▒▒▒▒▒terYVHh▒.25▒65▒J▒▒scheV▒▒dea▒▒▒regZ.W▒▒d ▒V▒▒▒lt)▒▒[ 0▒&▒▒▒] ▒Y▒+▒: 8▒z▒▒550▒ɥٕr, &▒▒▒▒s,▒R▒▒▒▒ɥ▒g dZ▒▒▒▒d
[▒▒r▒71M&▒▒▒ͽle ▒WM▒] d鮉▒▒d
+▒.27S▒▒▒100▒c0rua▒▒ѕ: t▒^*
сMSR
▒▒▒00▒c0▒BJ▒▒ = &b▒se_▒Ց▒= 25▒00▒JJ́a 1SS
5
[ 0.283741] console [ttyS0] enabled
[ 0.283741] console [ttyS0] enabled
[ 0.290731] bootconsole [early0] disabled
[ 0.290731] bootconsole [early0] disabled
[ 0.299300] cacheinfo: Failed to find cpu0 device node
[ 0.304511] cacheinfo: Unable to detect cache hierarchy for CPU 0
i jak wejdę do uboota to szlaczki mam i nie mogę nic zrobić ![]()
dobra szukałem różnych prędkości i 120000 jest prawidłowe
Uboot ma inną prędkość niż zdefiniowana w kernelu.
a to jakiś random czy jak? bo chyba 120000 to nietypowa
Nie jest typowa. Albo przypadkiem to łapie, normalnie to 115200.
czy można tu prosić o pomoc w ominięciu zabezpieczeń uboota przed zmianą mac i s/n? w celach edukacyjny ofc ![]()
Jakie niby zabezpieczenia uboota tam masz?
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR3020 & ecoNET 300 Lazar - bootloop
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc