Temat: zmiana standardowych ustawienień
czy mogę tak zmienić standardowe ustawienia urządzeń?
echo "net.ipv4.conf.default.secure_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf tu nie wiem czy w razie czego nie zotawić na 1
echo "net.ipv4.conf.all.secure_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf i tak samo tu na 1 w razie gdyby się coś włączyło?
echo "net.ipv4.conf.default.accept_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.all.accept_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.default.accept_source_route=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.all.accept_source_route=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.all.send_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.default.send_redirects=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.all.drop_gratuitous_arp=1" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.conf.default.drop_gratuitous_arp=1" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.igmp_max_memberships=0" >> /etc/sysctl.conf
echo "net.ipv4.igmp_max_msf=0" >> /etc/sysctl.conf
i czy cała reszta to będzie poprawne oraz lepsze dla bezpieczeństwa od standardowych ustawień? Czy warto ustawienia standardowe zmieniać jak wyżej pokazałem? Czy lepiej nic nie ruszać?