26

Odp: ZyXEL NBG6716

Cezary napisał/a:

Wgrałeś to zostaw tak jak masz teraz.

a na przyszlosc nowe wersje wgrywac zwykle czy to 4M?
2. factory-bin zawsze wgram sobie tym tftp tak?

dzieki i na razie nie grzebie, bo chce ustawic wi-free...

27

Odp: ZyXEL NBG6716

Nie ruszaj tego 4M. On jest wykorzystywany przy przejściu ze starych obrazów na nowsze, bo w nowszych został powiększony obszar na kernel.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: ZyXEL NBG6716

Cezary napisał/a:

Nie ruszaj tego 4M. On jest wykorzystywany przy przejściu ze starych obrazów na nowsze, bo w nowszych został powiększony obszar na kernel.

dziekuje Cezary!

29

Odp: ZyXEL NBG6716

ma do zrobienia zdalny upgrade NBG6716, więc nie mogę sobie pozwolić na bricka.
aktualnie staroć:
OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47060)
Build time: 2015-09-27 21:17 CEST

4M wgrywać czy normalny sysupgrade?

30

Odp: ZyXEL NBG6716

Ale nie możesz zrobić zachowania konfiguracji, wiele rzeczy się zmieniło łącznie z definicją interfejsów. Masz tam na miejscu kogoś kto jest w stanie go skonfigurować?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31 (edytowany przez areq 2024-09-13 16:29:50)

Odp: ZyXEL NBG6716

wan bierze ip z dhcp, w LAN mam linuxa  z dhcp z openvpn co się do mnie podłączy i tak się dostanę do niego po LAN z czystą konfiguracją, tylko nie wiem co i jak wgrać by nie wybuchło


hm,
# zcat luci-23.05-snapshot-r24041-a07a531329-ath79-nand-zyxel_nbg6716-squashfs-sysupgrade-4M-Kernel.bin  | mtd -r -e ubi write - firmware; reboot -f
Could not open mtd device: firmware

32

Odp: ZyXEL NBG6716

To sobie zobacz jakie masz partycje w tym wydaniu. Ponad to - dlaczego nie robisz po prostu sysupgrade?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: ZyXEL NBG6716

robiłem wg https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … 07df7f598, mykałem ze tak trzeba

Wgrałem ostatni ar71xx z https://archive.openwrt.org/releases/19 … pgrade.tar I teraz chciałem mtf 4m wgrać

34

Odp: ZyXEL NBG6716

Ok, o tą zmianę chodziło. Już nie pamiętam tam starych zmian.

Zobacz jak ci się partycje nazywają.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

35

Odp: ZyXEL NBG6716

restart I nie wstał - w sumie to nie wiem po czym. Ale revovery po tftp banalne, więc nawet non IT remote hands wystarczyły by włączyć z wciśniętym WPS. Operacja zakończona sukcesem. Co prawda nie wiem, co poszło nie tak.

BTW: generalnie jak już mamy wgrane openwrt i można robić sysupgrade, to można ponownie wgrać factory mtd jeśli ma się taki kaprys?

36

Odp: ZyXEL NBG6716

To pierwsze było wymagane bo zmienił sie rozmiar partycji. Teraz już normalnie sysupgrade jedziesz, możesz to przetestować póki za dużo zmian nie zrobiłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

37

Odp: ZyXEL NBG6716

już nie mogę go psuć;( więc nie sprawdzę, next time

38

Odp: ZyXEL NBG6716

miałem chwilkę to przetestowałem na swojej sztuce co kiedyś ucegliłem, flash factory,  sysupgrade 4M, sysupgrade normalny i śmiga.

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .