1

Temat: Wysyłanie poczty z msmtp

Mam problem z wysłaniem poczty z msmtp. Po wpisaniu polecenia

cat /etc/plik.txt | sendmail -t

wykonuje się prawie 10 minut po czym w konsoli otrzymuję taki błąd:

sendmail: the server sent an empty reply
sendmail: could not send mail (account default from /etc/msmtprc)

W pliku /etc/msmtprc mam takie parametry:

account default
host smtp.gmail.com
port 465
auth on
user adres@gmail.com
password haslo
auto_from off
from adres@gmail.com
tls on
tls_starttls on
tls_certcheck off
logfile /var/log/msmtp.log
syslog LOG_MAIL

W pliku logu mam taki wpis:

Jul 15 20:51:51 host=smtp.gmail.com tls=on auth=on user=adres@gmail.com from=adres@gmail.com recipients=test errormsg='the server sent an empty reply'  exitcode=EX_PROTOCOL

2

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Wersję z sslem zainstalowałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Jeśli

opkg install msmtp

jest z ssl to tak. Chyba, że jeszcze coś trzeba doinstalować a ja nie wiem co. Generalnie zainstalowałem tylko msptp.

4

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

A tak w ogóle to na jakim wydaniu to robisz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Robię to na wydaniu:

OpenWrt Chaos Calmer (r46163)
Build time: 2015-07-04 08:45 CEST

6 (edytowany przez Cezary 2015-07-16 07:18:45)

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Zrobiłem teraz zgodnie z http://eko.one.pl/?p=openwrt-email - wszystko działa. Problem więc jest u ciebie.

Masz: recipients=test , podałeś w pliku jako pierwszą linię z "To: adres@odbiorcy"?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Czy istnieje możliwość automatycznego wysłania maila z opóźnieniem np. 20 sekund? Pytam bo chciałbym wykorzystać tą metodę na simplefailover przy przełączeniu internetu z sieci podstawowej (interfejs wan) na sieć zapasową (interfejs wan2).

8

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

(sleep 20; wyślij mieja) &

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Ok dzięki

10

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Coś nie bardzo chce działać z gmaila na gmaila hmm

root@OpenWrt:/etc# cat /tmp/mail.txt | sendmail -t
sendmail: authentication failed (method PLAIN)
sendmail: server message: 534-5.7.14 <https://accounts.google.com/ContinueSignIn?sarp=1&scc=1&plt=AKgnsbtUb
sendmail: server message: 534-5.7.14 s-dwrPZyqHzJYIjjiuEzjnKxNOtP7H-Qe6UUJtKfkoUDV37AYpT8JCnc-DkupGYwVaArtL
sendmail: server message: 534-5.7.14 HbGGPk1rfLkY--_j3ME2b8d5Za4OuQjvqQvEq_AvZ2Yq_vCPPJ3uewJEHVQdGoHirth0jl
sendmail: server message: 534-5.7.14 cboRh3lcVlHC9EuMU8nkoi6k1UoDdJmBU2sZWxhObWtzTVuRz5E2bfcujq7MWpzV4U70-X
sendmail: server message: 534-5.7.14 Vx9EqhXQkJzF_leEjsxL_Tu93d0s> Please log in via your web browser and
sendmail: server message: 534-5.7.14 then try again.
sendmail: server message: 534-5.7.14  Learn more at
sendmail: server message: 534 5.7.14  https://support.google.com/mail/answer/78754 z9sm7404210wiv.9 - gsmtp
sendmail: could not send mail (account default from /etc/msmtprc)

w logread:

Sun Jul 19 17:24:26 2015 mail.err msmtp: host=smtp.gmail.com tls=on auth=on user=xxx@gmail.com from=xxx@gmail.com recipients=xxx@gmail.com smtpstatus=534 smtpmsg='534-5.7.14 <https://accounts.google.com/ContinueSignIn?sarp=1&scc=1&plt=AKgnsbtUb\n534-5.7.14 s-dwrPZyqHzJYIjjiuEzjnKxNOtP7H-Qe6UUJtKfkoUDV37AYpT8JCnc-DkupGYwVaArtL\n534-5.7.14 HbGGPk1rfLkY--_j3ME2b8d5Za4OuQjvqQvEq_AvZ2Yq_vCPPJ3uewJEHVQdGoHirth0jl\n534-5.7.14 cboRh3lcVlHC9EuMU8nkoi6k1UoDdJmBU2sZWxhObWtzTVuRz5E2bfcujq7MSun Jul 19 17:26:28 2015 daemon.info hostapd: wlan1: STA 5c:a3:9d:01:bf:73 WPA: group key handshake completed (RSN)

a na maila otrzymuję informację:

Witaj Rafał, 

Niedawno zablokowaliśmy próbę zalogowania się na Twoje konto Google [xxx@gmail.com]. 

Szczegóły próby zalogowania się
Data i godzina: niedziela, 19 lipca, 5:24 PM CEST 
Lokalizacja: Warszawa, Polska 

Jeśli to nie było Twoje działanie
Przejrzyj stronę Aktywność na koncie – https://security.google.com/settings/security/activity – by sprawdzić, czy coś nie wygląda podejrzanie. Ktokolwiek próbował zalogować się na Twoje konto, zna do niego hasło, dlatego zalecamy jak najszybciej je zmienić. 

Jeśli to było Twoje działanie
Możesz zacząć korzystać ze swojego konta przez aplikację Google taką jak Gmail (zalecamy to rozwiązanie) lub zmienić ustawienia na https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps, by Twoje konto nie było dłużej chronione zgodnie z nowoczesnymi standardami. 

Więcej informacji: https://support.google.com/accounts/answer/6010255 

Pozdrawiamy,
Zespół kont Google

11

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Masz przecież w logach informację i linka ze musisz się zalogować żeby coś tam dokończyć na koncie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

mam konfigurację:

account default
    host smtp.wp.pl
    port 465
    auth on
    user zzzzzzzzzzzzzz@wp.pl
    password wwwwwwwwwwwwwwww
    auto_from off
    from zzzzzzzzzz@wp.pl
    tls on
    tls_starttls on
    tls_certcheck off
    logfile
    syslog LOG_MAIL


po wpisaniu

root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t


nic się nie dzieje

Co może być nie tak?

13

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Zrób

telnet smtp.wp.pl 465

I zobacz czy wp się zgłosi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

w putty niby coś tam idzie jakieś rd.wp.pl

a w routerze

root@OpenWrt:~# telnet smtp.wp.pl 465
-ash: telnet: not found
root@OpenWrt:~#

15

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Dobra próbowałem z gmaila i teraz mam takie coś:

root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t
msmtp: the server sent an empty reply
msmtp: could not send mail (account default from /etc/msmtprc)

16

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Do gmail'a to pewnie teraz musisz zezwolić na niebezpieczne aplikacje i sobie wygenerować hasła do niej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Wysyłanie poczty z msmtp

Dobra naprawiłem tą pocztę wp. Okazuje się, ze trzeba dać port 587 a nie 465 jak to podają na swojej stronie. Kto tego pilnuje ech...