1

Temat: Podłączenie R6220 po wifi.

Chcę podłączyć Netgeara R6220 po wifi do istniejącej sieci wifi jako klient ap
Czytałem poradnik na głównej i generalnie kumam o co chodzi.
Mój "problem" to fakt,że r6220 ma dwa interfejsy radiowe.
Pytanie laika....czy radio 2.4GHz może być klientem sieci tryb sta, a radio 5GHz jako access point?

Xiaomi AX3000T - OpenWrt 25.12 (ubootmod) by Cezary
Cudy WR3000S - OpenWrt 25.12 by Cezary
I use Arch btw

2

Odp: Podłączenie R6220 po wifi.

Tak może. Tylko teraz sie zastanów które chcesz które. Bo 2.4 ma większy zasięg odległościowy i mniejszą przepustowość, zaś 5GHz ma mniejszy zasięg ale większą przepstowość. Więc pytanie które radio ma służyć w której funkcji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Podłączenie R6220 po wifi.

Dzięki Cezary. W moim przypadku chodzi o brak zasięgu wifi routera nadrzędnego na odległości kilku metrów w głąb pomieszczenia.
R6220 ma stać na parapecie okna gdzie zasięg jest i pokryć resztę pomieszczenia. Czyli ustawię 5GHz w tryb sta, a 2.4Ghz jako ap.

Xiaomi AX3000T - OpenWrt 25.12 (ubootmod) by Cezary
Cudy WR3000S - OpenWrt 25.12 by Cezary
I use Arch btw