626

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Też zauważyłem brak Transmission na 23.05, jeżeli mogę polecić to fajnie w to miejsce wpisuje się Aria2.

Asus TUF-AX4200 | AX3000T | NSA310b | PiHole

627

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

szwagier44 napisał/a:

Też zauważyłem brak Transmission na 23.05, jeżeli mogę polecić to fajnie w to miejsce wpisuje się Aria2.

Zbanowany na stronach z których korzystam, później jak czas znajdę to powalczę z najlepszym klientem jaki jest czyli rtorrent + rutorrent. P.s jakie prędkości na 310 uzyskujesz? Btrfs czy ext4?

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .

628

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

NSA310b na ext4, na najnowszym OpenWrt Aria2 wyciąga ok. 12MB/s

Asus TUF-AX4200 | AX3000T | NSA310b | PiHole

629

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

ZTE MF286D, po aktualizacji do najnowszej wersji nie mogę wejść na zewnętrznych urządzeniach w podpięty do ZTE dysk USB (tj. pojawia się jako folder, ale po wejściu jest pusto), po powrocie do starego softu wraca wszystko do poprzedniego stanu, czyli mogę sobie na telefonie lub Windowsie wejść w dysk sieciowy. W czym może być problem? Dodam, że przez konsolę widzę dyski i foldery, dysk zamontowany i widoczny z poziomu konsoli.
Przepraszam za naiwne pytanie, jeśli takim jest, ale nie jestem jakoś specjalnie zaawansowany.

A jeszcze jedno: dwa razy przy aktualizacji router miał problemy ze wstaniem, musiałem wgrywać soft przez TFTP i serial - czy przyczyną może być update przez wifi?

630

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Patrz w logi co się dzieje z ksmbd.

I drugie - nie, obecnie aktualizacja dzieje się w "tle".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

631

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Tylko to jest związane z ksmbd:

Sat Feb 17 18:04:50 2024 daemon.info ksmbd: Legacy Protocols allowed, don't use this option for secure environments!
Sat Feb 17 18:04:50 2024 user.notice nlbwmon: Reloading nlbwmon due to ifup of loopback (lo)
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.warn kernel: [   54.234332] ath10k_ahb a000000.wifi: 10.4 wmi init: vdevs: 16  peers: 48  tid: 96
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.warn kernel: [   54.234404] ath10k_ahb a000000.wifi: msdu-desc: 2500  skid: 32
Sat Feb 17 18:04:50 2024 daemon.notice ksmbd: Stopping Ksmbd userspace service.
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.282717] ath10k_ahb a000000.wifi: wmi print 'P 48/48 V 16 K 144 PH 176 T 186  msdu-desc: 2500  sw-crypt: 0 ct-sta: 0'
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.283865] ath10k_ahb a000000.wifi: wmi print 'free: 53252 iram: 13432 sram: 35752'
Sat Feb 17 18:04:50 2024 daemon.notice netifd: qmi_lte (2660): Failed to parse message data
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.640974] ath10k_ahb a000000.wifi: rts threshold -1
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.warn kernel: [   54.641442] ath10k_ahb a000000.wifi: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.647320] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered blocking state
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.656013] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered disabled state
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.661777] device phy0-ap0 entered promiscuous mode
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.667229] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered blocking state
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.672210] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered forwarding state
Sat Feb 17 18:04:50 2024 kern.info kernel: [   54.677675] br-lan: port 3(lan4) entered blocking state
Sat Feb 17 18:04:50 2024 daemon.warn hostapd: nl80211: Failed to add interface phy0-ap0 into bridge br-lan: Resource busy
Sat Feb 17 18:04:50 2024 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: interface state UNINITIALIZED->COUNTRY_UPDATE
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.683407] br-lan: port 3(lan4) entered forwarding state
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.688831] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered disabled state
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.694325] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): br-lan: link becomes ready
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.notice netifd: Network device 'lan4' link is up
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.notice netifd: bridge 'br-lan' link is up
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.notice netifd: Interface 'lan' has link connectivity
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: started, version 2.89 cachesize 1000
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: DNS service limited to local subnets
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: compile time options: IPv6 GNU-getopt no-DBus UBus no-i18n no-IDN DHCP no-DHCPv6 no-Lua TFTP no-conntrack no-ipset no-nftset no-auth no-cryptohash no-DNSSEC no-ID loop-detect inotify dumpfile
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: UBus support enabled: connected to system bus
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: DHCP, IP range 192.168.1.100 -- 192.168.1.249, lease time 12h
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for test
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for onion
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for localhost
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for local
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for invalid
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for bind
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: using only locally-known addresses for lan
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.warn dnsmasq[1]: no servers found in /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto, will retry
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: read /etc/hosts - 12 names
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq[1]: read /tmp/hosts/dhcp.cfg01411c - 4 names
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: read /etc/ethers - 0 addresses
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.notice netifd: qmi_lte (2660): PIN verification is disabled
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.795346] ath10k_ahb a000000.wifi: NOTE:  Firmware DBGLOG output disabled in debug_mask: 0x10000000
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.995420] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): phy0-ap0: link becomes ready
Sat Feb 17 18:04:51 2024 kern.info kernel: [   54.995783] br-lan: port 4(phy0-ap0) entered blocking state
Sat Feb 17 18:04:51 2024 daemon.notice ksmbd: Starting Ksmbd userspace service.

Z poziomu konsoli, normalnie przeglądam katalogi na podłączonym dysku USB, komendą: ls -l /mnt/sda1

632

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Załóż nowy wątek, zrób ponownie to samo, jeżeli nic nie będzie się wyświetlało, pokaż wyniki poleceń: mount, uci show fstab i uci show ksmbd

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

633

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Hejka.
Pytanie. Dodałeś może obsługę Asus TUF Ax6000?
Bo w router database go nie widzę ale w wyszukiwarce plików jest.

634

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Ten asus jest standardowo, a router database uzupełnię.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

635

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Zaktualizowałem ostatnio do 23.05 Netgear WNDR4300 i TP-Link Archer C5 v1. TP-Link działa tylko jako AP, bez problemu jak wcześniej. WNDR4300 po sysupgrade nie włączył się, po wgraniu factory przez tftp ożył (z tego co widziałem w internecie to się czasem zdarza) ale zauważyłem, że popsuta została dioda WAN; świeci na pomarańczowo mimo połączenia gigabitowego. Mały detal ale jednak przeszkadza a poza tym było dobrze wcześniej.

636

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Zgłoś na https://github.com/openwrt/openwrt/issues Ja u siebie mogę poprawić/zmienić jak bym wiedział co, ale to powinno być zmienione w samym projekcie.

PS. O jakiej wersji "poprzednio" piszesz? Bo od 21.02 jest amber:wan wykorzystywana.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

637

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Witam!
Podczas aktualizacji pakietów dostaje taki błąd:

//usr/lib/opkg/info/luci-i18n-ddns-pl.postinst: .: line 2: can't open '/etc/uci-defaults/luci-i18n-ddns-pl': No such file or directory

638

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Nie przejmuj się tym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

639

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Router Netgear R6220  testowo wgrałem luci-23.05-snapshot-r23743-b79583c975-ramips-mt7621-netgear_r6220  . Po wifi ciężko się połączyć mimo prawidłowego wpisania klucza . Jest jakaś blokada w Firewall ?

640

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Nie, domyślnie nie ma.

Nie ustawiłeś czasami sobie autoryzacji po wpa3?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

641

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Właśnie nie pamiętałem o tym. Sprawdziłem dysk sieciowy ku mojemu zdziwieniu jest widoczny tylko cos pomieszałem ze ścieżką. Ale najpierw muszę rozwiązać problem wifi.

642

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

To nie ustawiaj wpa3.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

643

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Źle mnie zrozumiałeś  mam ustawione  wpa2 . Może robię coś nie w tej kolejności.
Po zalogowaniu do rutra zmieniłem ip na swoje z standardowego 192.168.1.1 .
Następnie wybrałem szyfrowanie sieci wifi ,zapisałem zmiany i załączyłem 1 radio zapisałem zmiany.
Restart rutera . Odłączyłem lan. Wyświetla się sieć wifi . Próbuję się połączyć wpisując klucz szyfrowania ,a tu zonk nie można się połączyć. Sprawdzałem na kilku urządzeniach jest to samo.
Może szyfrowanie trzeba ustawiać przy załączonym radiu ?

644

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Nie ma kompletnie znaczenie czy robisz to na włączonym radiu czy nie.

Podłącz się po kablu do routera, sprawdź w logach informacje jak się łączysz klientem. Zwykle jest dość gadatliwy i pokaże jakieś informacje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

645

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

- dla routerów z większą ilością pamięci flash dodałem standardowo dwie aplikacje: luci-app-nlbwmon (można znaleźć go w menu Usługi -> Monitor przepustowości), jest to system zliczający transfer użytkowników o którym już pisałem na eko.one.pl oraz luci-app-statistics

Robiłeś to dla sprzętów od 32 MB flash czy ma to też może któraś szesnastka?

646

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Dla każdych routerów o ile buduję luci dla niego. A co?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

647

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Bo chyba w Archerze C7 V4 tego nie było. Mam jeszcze kilka innych szesnastek, ale są teraz odłączone i już nie pamiętam.
W C2600, z którego teraz piszę, pakiety są normalnie dodane.

648

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

A to nie, dla ath79 to się nie mieści, jest oddzielnie w pakietach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

649

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

A dla Ramips nie pamiętasz? WNDR3700 V5.

650

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Nie ma domyślnie w obrazach dla ath79/generic, ramips/mt7620, ramips/mt7621 i ramips/mt76x8, jest tylko w pakietach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.