Odp: Netgear LBR20 Orbi
MiG25 napisał/a:W międzyczasie porty RJ45 już działają , żółty oznaczony WAN/LAN1 jest przypięty jako "wan" , drugi oznaczony jako LAN2 na oznaczenie "lan" , dokładnie tak jak w mf289f czy mf18a...
I faktycznie da się fizycznie cały switch ( zarówno port LAN2 ( lan) jak i jednocześnie WAN/LAN1 (wan) wyłączyć przez gpio31:
echo 453 >/sys/class/gpio/export echo "0" > /sys/class/gpio/gpio453/valuetylko czy taka wiedza coś daje (czy można to do czegoś wykorzystać)....
IMO to gpio trzeba ustawić w DTS na stałe, żeby zawsze wstawały interfejsy włączone. Bo ustawianie tego w userlandzie to chyba trochę za późno.
Takie gaszenie to na siłę można robić , nic nie trzeba ustawiać ,żeby normalnie działało ( w przeciwieństwie do modemu) , więc ani w dtsie ani w userlandzie tego gpio nie ma , a działa. Próbowałem to ustawić przez gpios , ale nic to nie dawało (nie udało ni się zgasić domyślnie portów po starcie ani przez HiGH ani przez LOW )