51 (edytowany przez ZbiG 2024-01-07 19:41:32)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

shevchenko1987 napisał/a:

...
W tle było zapuszczone ściąganie dużego pliku po Wi-Fi. Od razu wyglada to normalniej.

Dzięki Panowie wink

Mógłbyś się podzielić tym skryptem tutaj? Rozumiem, że on działa prawidłowo tylko przy włączonych opcjach IRQbalance i Packet Steering.

Xiaomi Mi Router AX9000 ver. EU + OpenWrt 25.12.0
NETGEAR Nighthawk X4S R7800 + OpenWRT 25.12.0
Netgear Nighthawk R7000 & 6400 v2 + FreshTomato
TP-Link TL-WR842ndv1 + DD-WRT

52

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Proszę, skrypt z tego linku: https://forum.openwrt.org/t/dynalink-dl … 10454/1708

Nie sprawdzałem czy działa bez tych dwóch elementów.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

53

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

shevchenko1987 napisał/a:

Proszę, skrypt z tego linku: https://forum.openwrt.org/t/dynalink-dl … 10454/1708

Nie sprawdzałem czy działa bez tych dwóch elementów.

Dzięki. Potestuję go na Xiaomi AX9000.

Xiaomi Mi Router AX9000 ver. EU + OpenWrt 25.12.0
NETGEAR Nighthawk X4S R7800 + OpenWRT 25.12.0
Netgear Nighthawk R7000 & 6400 v2 + FreshTomato
TP-Link TL-WR842ndv1 + DD-WRT

54

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

https://github.com/openwrt/openwrt/pull/14370

55 (edytowany przez shevchenko1987 2024-01-09 17:32:21)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

@ZbiG, jak twoje testy?

@frutis, cieszy że coś się dzieje w temacie.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

56 (edytowany przez ZbiG 2024-01-09 21:03:32)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

shevchenko1987 napisał/a:

@ZbiG, jak twoje testy?

@frutis, cieszy że coś się dzieje w temacie.

Za cienki jestem, by jakąś różnicę zaobserwować lub ją sztucznie wywołać. Skrypt zainstalowałem i uruchomiłem. Routera w kosmos nie wywaliło, więc jest OK. Przy mojej skromnej sieci domowej, trudno mi od razu powiedzieć, że skrypt zadziałał. Zakładam, że tak, że zadziała, gdy będzie taka potrzeba. Tester ze mnie słaby, uczę się wszystkiego od Was. Po dobie wygląda to tak:

root@Router1:~# cat /proc/interrupts
           CPU0       CPU1       CPU2       CPU3
  9:          0          0          0          0     GIC-0  39 Level     arch_mem_timer
 13:    1306285    1416181    2447408    1568034     GIC-0  20 Level     arch_timer
 16:          2          0          0          0     GIC-0 354 Edge      smp2p
 17:          0          0          0          0     GIC-0 216 Level     4a9000.thermal-sensor
 18:          0          0          0          0     GIC-0 239 Level     bam_dma
 21:          0          0          0          0     GIC-0 270 Level     bam_dma
 22:          6          0          0          0     GIC-0 340 Level     msm_serial0
 23:          0          0          0          0     GIC-0 332 Level     i2c_qup
 24:     107583          0          0          0     GIC-0 178 Level     bam_dma
 25:          0          0          0          0     GIC-0  35 Edge      wdt_bark
 26:          0          0          0          0     GIC-0 357 Edge      q6v5 wdog
 30:          5          0          0          0     GIC-0 348 Edge      ce0
 31:     300407          0          0          0     GIC-0 347 Edge      ce1
 32:     354860          0          0          0     GIC-0 346 Edge      ce2
 33:      22475          0          0          0     GIC-0 343 Edge      ce3
 35:          0          0          0          0     GIC-0 443 Edge      ce5
 37:      37429          0          0          0     GIC-0  72 Edge      ce7
 39:          0          0          0          0     GIC-0 334 Edge      ce9
 40:          0          0          0          0     GIC-0 333 Edge      ce10
 41:          0          0          0          0     GIC-0  69 Edge      ce11
 48:          0          0          0          0     GIC-0 323 Edge      reo2ost-exception
 49:        474          0          0          0     GIC-0 322 Edge      wbm2host-rx-release
 50:          4          0          0          0     GIC-0 321 Edge      reo2host-status
 51:       2207          0          0          0     GIC-0 320 Edge      reo2host-destination-ring4
 52:       3675          0          0          0     GIC-0 271 Edge      reo2host-destination-ring3
 53:       2135          0          0          0     GIC-0 268 Edge      reo2host-destination-ring2
 54:       4486          0          0          0     GIC-0 267 Edge      reo2host-destination-ring1
 58:     502056          0          0          0     GIC-0 263 Edge      ppdu-end-interrupts-mac3
 59:          0          0          0          0     GIC-0 262 Edge      ppdu-end-interrupts-mac2
 60:       2344          0          0          0     GIC-0 261 Edge      ppdu-end-interrupts-mac1
 61:          1          0          0          0     GIC-0 260 Edge      rxdma2host-monitor-status-ring-mac3
 62:          0          0          0          0     GIC-0 256 Edge      rxdma2host-monitor-status-ring-mac2
 63:          1          0          0          0     GIC-0 255 Edge      rxdma2host-monitor-status-ring-mac1
 64:          1          0          0          0     GIC-0 235 Edge      host2rxdma-host-buf-ring-mac3
 65:          0          0          0          0     GIC-0 215 Edge      host2rxdma-host-buf-ring-mac2
 66:          0          0          0          0     GIC-0 212 Edge      host2rxdma-host-buf-ring-mac1
 67:          0          0          0          0     GIC-0 211 Edge      rxdma2host-destination-ring-mac3
 68:          0          0          0          0     GIC-0 210 Edge      rxdma2host-destination-ring-mac2
 69:          0          0          0          0     GIC-0 209 Edge      rxdma2host-destination-ring-mac1
 74:       6788          0          0          0     GIC-0 191 Edge      wbm2host-tx-completions-ring3
 75:       9925          0          0          0     GIC-0 190 Edge      wbm2host-tx-completions-ring2
 76:      17758          0          0          0     GIC-0 189 Edge      wbm2host-tx-completions-ring1
 78:         19          0          0          0     GIC-0  47 Edge      cpr3
 79:   56687167          0          0          0     GIC-0 377 Level     edma_txcmpl
 80:          0          0          0          0     GIC-0 385 Level     edma_rxfill
 81:   40425250          0          0          0     GIC-0 393 Level     edma_rxdesc
 82:          0          0          0          0     GIC-0 376 Level     edma_misc
 83:          0          0          0          0       MSI 134217728 Edge      PCIe PME, aerdrv
 84:          0          0          0          0       MSI   0 Edge      PCIe PME, aerdrv
 85:          0          0          0          0  pmic_arb 51380237 Edge      pm-adc5
 86:          0          0          0          0     smp2p   0 Edge      q6v5 fatal
 87:          1          0          0          0     smp2p   1 Edge      q6v5 ready
 88:          0          0          0          0     smp2p   2 Edge      q6v5 handover
 89:          0          0          0          0     smp2p   3 Edge      q6v5 stop
 90:          0          0          0          0   msmgpio  47 Edge      keys
 91:          0          0          0          0   msmgpio  46 Edge      keys
 92:        144          0          0          0     GIC-0 172 Level     xhci-hcd:usb1
 93:     717389          0          0          0       MSI 134742016 Edge      ath10k_pci
 94:         64          0          0          0     GIC-0 353 Edge      glink-native
 95:          4          0          0          0       MSI 524288 Edge      bhi
 96:          5          0          0          0       MSI 524289 Edge      mhi
 97:         60          0          0          0       MSI 524290 Edge      mhi
 98:          3          0          0          0       MSI 524291 Edge      ce0
 99:    1491701          0          0          0       MSI 524292 Edge      ce1
100:       9286          0          0          0       MSI 524293 Edge      ce2
101:      26837          0          0          0       MSI 524294 Edge      ce3
102:          0          0          0          0       MSI 524295 Edge      ce5
103:     339753          0          0          0       MSI 524296 Edge      DP_EXT_IRQ
104:      11171          0          0          0       MSI 524297 Edge      DP_EXT_IRQ
105:      12816          0          0          0       MSI 524298 Edge      DP_EXT_IRQ
106:       1526          0          0          0       MSI 524299 Edge      DP_EXT_IRQ
107:       9411          0          0          0       MSI 524300 Edge      DP_EXT_IRQ
108:      12058          0          0          0       MSI 524301 Edge      DP_EXT_IRQ
109:     243261          0          0          0       MSI 524302 Edge      DP_EXT_IRQ
110:      13382          0          0          0       MSI 524303 Edge      DP_EXT_IRQ
IPI0:      8757       8898       9759       9555       Rescheduling interrupts
IPI1:   1185500    9591230    8837728   16272418       Function call interrupts
IPI2:         0          0          0          0       CPU stop interrupts
IPI3:         0          0          0          0       CPU stop (for crash dump) interrupts
IPI4:         0          0          0          0       Timer broadcast interrupts
IPI5:      1038       1240       1288       1292       IRQ work interrupts
IPI6:         0          0          0          0       CPU wake-up interrupts
Err:          0

Zatem jeśli w tym powyższym okienku coś widać to super. Jeśli nie za bardzo, to trudno. Router sprawował się do tej pory świetnie, a zainstalowanie w nim skryptu nie spowodowało żadnych problemów technicznych. Pod tym względem jest dla mnie OK.
Jeśli w jakiś sposób mógłbym się przydać, to napiszcie, proszę (w miarę łopatologicznie), co i jak mam testować, by zauważyć efekt. Podzielę się z Wami informacją, lecz chyba musiałbym zmienić wątek. Wszak test nie dotyczy QNAP QHora 301W.

Xiaomi Mi Router AX9000 ver. EU + OpenWrt 25.12.0
NETGEAR Nighthawk X4S R7800 + OpenWRT 25.12.0
Netgear Nighthawk R7000 & 6400 v2 + FreshTomato
TP-Link TL-WR842ndv1 + DD-WRT

57

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Zainstaluj (jeśli nie masz) program „Htop” na routerze. Odpal w konsoli.

Następnie uruchom pobieranie pliku, np. tutaj: http://test.beskidmedia.pl/pliki.html

Obserwuj w programie „Htop” wykresy dotyczące obciążenia CPU0-4. Jeśli obciążenie rozkłada się w miarę równo na wszystkich rdzeniach to znak, że skrypt działa. smile

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

58 (edytowany przez shevchenko1987 2024-01-16 19:35:54)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

[Post informacyjny]

Po ponad 2 tygodniach oczekiwania w końcu odezwał się do mnie support QNAP. Przesłali mi betę testowego oprogramowania. Długo się zastanawiałem czy jest sens instalacji tego oprogramowania skoro jestem zadowolony z tego jak działa OpenWRT od Cezarego.

Ostatecznie ciekawość wygrała. Na szczęście nie było to działanie bezcelowe, gdyż udało im się rozwiązać mój problem ze zrywaniem połaczenia WAN. Trochę potestuję i pewnie wrócę do OpenWRT.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

59

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Niesamowite.Dobrze widziec ze tam ktos zyje :-)

60

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Też byłem zdziwiony, że ogarnęli temat w miarę szybko wink

Gdyby ktoś chciał paczkę z softem to mogę się podzielić.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

61

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Hej
Chętnie przygarnę to beta oprogramowanie...Przez 1 rok się z tym problemem bujałem. Trochę lepiej było jak WAN był na porcie 10-Gbit. Nie miałem czasu ani siły na przepychanie się z suportem. Wcześniej miałęm z nimi trochę do czynienia i miałem wrażenie jak by to było 100 pytań do...Pewnie stąd to zniechęcenie. Oczywiście rozumiem, że chcieli rozwiązać problem ale... Zmieniłem  dostawcę internetu i nie da się teraz skonfigurować połączenia PPPoE z wykorzystaniem portu 10Gbit na Qhora (chyba, że o czymś nie wiem) . Używam teraz innego routera a Qhora 301W leży odłogiem...Mój mail to: jacek.mi01@gmail.com Dzięki... Pozdrawiam

62

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Jutro rano Ci podeślę wink

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

63 (edytowany przez ZbiG 2024-01-17 04:02:21)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

shevchenko1987 napisał/a:

@ZbiG, jak twoje testy?

Chyba skrypt działa wink Dla odmiany test zrobiłem iperfem3 do moich dwóch odległych routerów. Wszystkie 3 routery są spięte WireGuardem, także przy okazji męczyłem ich procesory szyfrowaniem. Poniżej obrazki z htop na routerze Xiaomi AX9000 i z jednej równoległej sesji iperf3 z terminala.
Test

Xiaomi Mi Router AX9000 ver. EU + OpenWrt 25.12.0
NETGEAR Nighthawk X4S R7800 + OpenWRT 25.12.0
Netgear Nighthawk R7000 & 6400 v2 + FreshTomato
TP-Link TL-WR842ndv1 + DD-WRT

64 (edytowany przez shevchenko1987 2024-01-17 08:17:21)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

@jacek.mi01, wysłałem soft (już wczoraj) wink

@ZbiG, na to wygląda, że skrypt działa smile

A ja sprawdziłem logi i OFW (beta) po blisko 12 godzinach dalej stabilny.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

65

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Ja tam softu na razie ichniego nie potrzebuję. To i tak proteza. Tylko openwrt dodaje mu skrzydeł i nie powoduje w nim męczarni. Żeby dodali NSS i byłoby git

66 (edytowany przez shevchenko1987 2024-01-17 11:58:31)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Na tym routerze można mieć 2 systemy operacyjne naraz, więc szkoda nie korzystać wink

Ja póki co testuję OFW, gdyż skoro już im przysłowiowo zawracałem gitarę, a oni się napracowali w pocie czoła to głupio by mi było teraz nie sprawdzić i nie dać im feedbacku.

Wiadomo, że OpenWRT daje o wiele więcej możliwości i zapewne za kilka dni sam do niego wrócę smile

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

67

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Sprawdzić to oni to powinni sami. My możemy im to zweryfikować smile

68

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Oczywiście, ale te czasy już dawno przeminęły i zapewne nie wrócą. Teraz obojętnie czego nie kupisz to niestety, ale konsumenci stali się darmowymi betatesterami urządzeń i ich oprogramowania.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

69

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Informacyjnie: 31 stycznia 2024 r. QNAP wydał stabilną wersję oprogramowania oznaczonego: 2.3.3 i co najśmieszniejsze nie uwzględnili w niej łatki jaką zaimplementowali w wersji beta softu, która rozwiązuje u mnie problem z rozłączaniem połączenia WAN. Wysłałem im logi. Od dwóch dni cisza.

Wróciłem do OpenWRT od Cezarego.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

70

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Ja to posumuje cytatem z znanej komedii: "Zostaw, zostaw. Tamtego świata się nie da uratować." big_smile:D:D

71 (edytowany przez shevchenko1987 2024-02-02 11:49:55)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Na to wygląda. Po zainstalowaniu bety z łatką, którą mi przesłali z ciekawości chciałem sprawdzić jak w dłuższej perspektywie sprawuje się ich oprogramowanie. Było stabilnie i bez problemów, ale skoro oni tak do klienta, który chce pomóc ogółowi to niech spadają na drzewo.

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

72 (edytowany przez smereka 2024-02-02 21:48:53)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Najważniejsze ze bebeszki dobre mu sprawili i na tym ich rola powinna się skończyć. Resztę zrobią entuzjaści z openwrt. A my użytkownicy jako ze deweloperzy robią to za darmo to i za darmo przetestujemy dla swoich i ogółu potrzeb smile

73 (edytowany przez shevchenko1987 2024-09-07 18:35:07)

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Chyba ucegliłem QNAPa. Ostatnie tygodnie siedziałem testowo na ich firmwarze. Dzisiaj chciałem sobie skrócić drogę przy wrzucaniu OpenWRT i po wydaniu polecenia

sudo fw_setenv current_entry 1 

nie zrobiłem zalecanego reboota tylko przeszedłem od razu do wrzucenia softu z OpenWRT.

Router po włączeniu zasilania zapala diodę "Power" oraz "Info", świecą z 10 sekund i gasną. Gniazda ethernet migają po podłączeniu kabla, ale komputer nie pobiera adresu po DHCP. Da się coś z tym zrobić bez bebeszenia?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB

74

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Możliwe że systemu nie potrafi załadować. Nie ma tam żadnego recovery czy czegoś podobnego?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

75

Odp: QNAP QHora 301W - Problem z połączeniem WAN na OFW

Szczerze to nie mam pojęcia. Da się to jakoś sprawdzić?

Internet: JMDI (1000/200 Mbps) | Router: QNAP QHora-301W | NAS: QNAP TS-233 + 2 x WD RED PLUS 2TB