Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)
No to pięknie uziemiło mi zerotier ;-(
PS. Po zainstalowaniu wydania oficjalnego zerotier się zainstalował.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Inne → Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
No to pięknie uziemiło mi zerotier ;-(
PS. Po zainstalowaniu wydania oficjalnego zerotier się zainstalował.
Możesz (mogłeś) po prostu nadpisać plik tym z pakietu.
Masz rację zadziałało napisanie.
Na chwilę obecną, z punktu widzenia użytkownika, brakuje tylko jednego elementu - zawartości archiwalnej bazy danych. Dane się zbierają ponownie, muszę odtworzyć skrypt robiącego html ze statystykami a tak po za tym to dla Was wszystko powinno być bez zmian.
Potraciłem kupę różnych skryptów narzędziowych i trzeba będzie nad nimi posiedzieć, ale to są moje usprawnienia codziennej pracy, więc i tak je zrobić.
Wygląda, że wszystko działa. Repo, update, download i nawet statystyka.
Statystyka jest stara, nie aktualizuje się jeszcze. Jak pozbierają się dane z kilku dni to zacznę generować plik, więc może tak za tydzień.
Generowałem z 2 nowych routerów i pokazywało statystykę dlatego stwierdziłem, że działa.
Strona nie działa z całością statystyk. Dla konkretnego tokenu tak, działa.
EDIT: wczoraj zrobiłem też skrypt do generacji HTML ze statystyki, więc to będzie całość niezbędnych rzeczy. Oczywiście statystyka nie będzie pełna jak nie uzbierają się dane z tych 30dni, ale puszczę to jutro żeby już się robiło.
Spokojnie do tego podszedłeś, przedstawiłeś. Niektórych by to zabiło, zniechęciło.
Cegiełka ode mnie poszła.
Dziękuję. Dziękuję też innym którzy przyczynili się do zakupu kawy (tak, serio, była kawka bo nie było spania w nocy).
Zostaje w sumie zrobienie zrobienie jakieś systemu backupów, takiego na stałe a nie jak mi się przypomni że powinno się zrobić backup. Ideałem był by jakiś nas, ale zastanawiam się po prostu nad zewnętrznym dyskiem do routera i nocny job przy pomocy rdiff-backupu. W sumie najprostsze rozwiązanie.
I do tego sposób jaki gdzieś przeczytałem w internecie - spakować backup, zaszyfrować, nazwać to jako "XXX-gorące-laski-18yo" i wrzuć do internetu jako torrent. Będzie krążyło w sieci po wsze czasy, ludzie sami będą to mirrorować, zawsze będzie pod ręką i będzie można pobrać ![]()
Na czym trzymasz serwis / download ?
Właśnie jestem w trakcie kończenia składania NASa z 2x4TB z RAID1 całość wyniesie mnie ok. 700-800zł.
i5 4gen, 8-16GB RAM.
Na czym trzymasz serwis / download ?
Minipc na Celeronie n3160 czy coś podobnego.
@Cezary jeśli nie potrzebujesz dużo miejsca a chcesz mieć szybko i z RAID 1 to można kupić coś takiego: https://allegro.pl/oferta/b1666-podwojn … 3896293011
Można obecnie kupić tanio różne NAS'y na arm'ie od WD czy Netgear'a. Ale nie są one super wydajne. Da się tam zainstalować np OpenMediaVault.
EDIT:
QNAP też robi taki adapter: https://www.qnap.com/pl-pl/product/qda-a2mar
Ile tego masz?
Moze najwazniejsze rzeczy, typu skrypty i dane wrzuc na dysk google.
Ile tego masz?
Moze najwazniejsze rzeczy, typu skrypty i dane wrzuc na dysk google.
Łącznie pod 200GB podchodzi. I nie, nie chcę tego wrzucać na dysk google i inne takie.
Chętnie poznam/poznamy jakie ostatecznie rozwiązanie wybrałeś Cezary, może to być przydatne.
Do buckupów może przyda się użycie czegoś Open Sourcowego, np.: https://github.com/kopia/kopia
Chętnie poznam/poznamy jakie ostatecznie rozwiązanie wybrałeś Cezary, może to być przydatne.
Do buckupów może przyda się użycie czegoś Open Sourcowego, np.: https://github.com/kopia/kopia
Tzn na razie do ja używam rsynca do robienia backupów, tyle że nie mam stałego harmonogramu - ot jak mi sie przypomni że trzeba by było zrobić to robię.
Ja do backupów używam nextclouda. Obecnie właśnie wrzuca mi się automatycznie na NASa w domu, a wcześniej szło do VPSa kolegi.
Bazę danych backuppuje co 12 godzin, a pełny backup plików co 3 dni. Jeszcze mam kilka innych folderów z różną częstotliwością ale o tej samej porze, tak żeby mi się dysk nie wybudzał za często bo mnie to irytuje.
Na szybko przerobiłem mój skrypt (u mnie jest o wiele większy bo ma różne konfiguracje itd.)
#!/bin/bash
command=$1;
NEXT_CLOUD_URL_HOME="https://address.nextcloud.eu:port/nextcloud/remote.php/webdav/nazwa_folderu/"
NEXT_CLOUD_USER_HOME="user"
NEXT_CLOUD_PASS_HOME="haslo"
dbpasswd="haslodb"
storagefolder="/home/user/backupper/storedbackups/"
DatabaseFilename="db_backup_${date}.sql";
ArchiveDatabase="db_backup_${date}.tar.gz";
ArchvieFull="full_backup_${date}.tar.gz";
FilesToUploadArray=()
cd /
if [[ ! -e $storagefolder ]]; then
mkdir $storagefolder
fi
rm -r $storagefolder*
function_upload () {
ToUploadNow=$1;
echo "!!! Uploading: $ToUploadNow";
curl --http1.1 -u ${NEXT_CLOUD_USER_HOME}:${NEXT_CLOUD_PASS_HOME} -T $ToUploadNow ${NEXT_CLOUD_URL_HOME}
}
if [[ $command == *"BackupFullOnly"* ]] ; then
BackupFull=false
elif [[ $command == *"BackupDBOnly"* ]] ; then
BackupDatabase=false
elif [[ $command == *"BackupDBAndFull"* ]] ; then
BackupDatabase=false
BackupFull=false
fi
if [ "$BackupDatabase" = true ] ; then
mysqldump -u root -p${dbpasswd} --single-transaction --skip-lock-tables --routines --databases Database1 Database2 > $storagefolder$DatabaseFilename
tar -zcf $storagefolder$ArchiveDatabase $storagefolder$DatabaseFilename
rm $storagefolder$DatabaseFilename
FilesToUploadArray+=($storagefolder$ArchiveDatabase)
fi
if [ "$BackupFull" = true ] ; then
tar --exclude='/home/user/Desktop/Wine' --exclude='/var/www/html/folder1' --exclude='/var/www/html/folder2' --exclude='/home/user/backupper/storedbackups' --exclude='/var/www/html/folder3' -zcf $storagefolder$ArchvieFull "/etc" "/home/user" "/var/www"
FilesToUploadArray+=($storagefolder$ArchvieFull)
fi
if [ ${#FilesToUploadArray[@]} -gt 0 ]; then
for value in "${FilesToUploadArray[@]}"
do
echo "Uploading file: "$value
function_upload $value
echo "!!! File uploaded !!!"
done
fiA potem po prostu odpala się przez skrypt przez crona, np. "backup.sh BackupFullOnly".
Może się przyda
U mnie już od kilku ładnych lat działa i nie raz uratował mój mały serwer przed katastrofą (zdarza mi się usuwać pliki przez przypadek).
Bieżące info o stanie serwisu: generalnie co było do postawienia i odzyskania zostało zrobione. Z serwisów brakuje tylko rsynca, ale to z premedytacją jeszcze nie zrobiłem - popularność synchronizacji obrazów przez rsynca była znikoma, a patrząc na logi to widziałem albo masę botów próbujących swoich sił albo próby ściągania czegoś co nie było lub nie powinno być ściągane. Więc nie wiem czy będę go uruchamiał ponownie.
Daj numer tematu. Bo może tam jest obrazek załączony z zewnątrznego serwisu po http.
są obrazki speedtesta.... strona 2 oraz strona 3 tego tematu
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11749&p=3
Tak, nawet konsola js przeglądarki mówi że jest mixed security bo leci to po http.
czyli teraz ta konkretna strona powinna mieć wykrzyknik "nieszyfrowania" ?
w linku jest https..... i kłódka jest OK
EDIT1: teraz widzę że tamte linki są po http
EDIT2: jak tu u siebie zmienię na http to tu też jest wykrzyknik.
myślałem, że to po tej awarii coś się źle wczytało.
Trochę dziwnie to wygląda, bo jak ktoś nie wie, to może mieć obawy że wyciekną hasła itd
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Inne → Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc