26 (edytowany przez artur_n 2023-07-17 21:05:31)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

No to pięknie uziemiło mi zerotier ;-(

PS. Po zainstalowaniu wydania oficjalnego zerotier się zainstalował.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

27 (edytowany przez Cezary 2023-07-17 21:10:41)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Możesz (mogłeś) po prostu nadpisać plik tym z pakietu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Masz rację zadziałało napisanie.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

29

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Na chwilę obecną, z punktu widzenia użytkownika, brakuje tylko jednego elementu - zawartości archiwalnej bazy danych. Dane się zbierają ponownie, muszę odtworzyć skrypt robiącego html ze statystykami a tak po za tym to dla Was wszystko powinno być bez zmian.
Potraciłem kupę różnych skryptów narzędziowych i trzeba będzie nad nimi posiedzieć, ale to są moje usprawnienia codziennej pracy, więc i tak je zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Wygląda, że wszystko działa. Repo, update, download i nawet statystyka.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

31

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Statystyka jest stara, nie aktualizuje się jeszcze. Jak pozbierają się dane z kilku dni to zacznę generować plik, więc może tak za tydzień.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Generowałem z 2 nowych routerów i pokazywało statystykę dlatego stwierdziłem, że działa.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

33 (edytowany przez Cezary 2023-07-19 13:59:53)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Strona nie działa z całością statystyk. Dla konkretnego tokenu tak, działa.

EDIT: wczoraj zrobiłem też skrypt do generacji HTML ze statystyki, więc to będzie całość niezbędnych rzeczy. Oczywiście statystyka nie będzie pełna jak nie uzbierają się dane z tych 30dni, ale puszczę to jutro żeby już się robiło.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Spokojnie do tego podszedłeś, przedstawiłeś. Niektórych by to zabiło, zniechęciło.
Cegiełka ode mnie poszła.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

35

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Dziękuję. Dziękuję też innym którzy przyczynili się do zakupu kawy (tak, serio, była kawka bo nie było spania w nocy).

Zostaje w sumie zrobienie zrobienie jakieś systemu backupów, takiego na stałe a nie jak mi się przypomni że powinno się zrobić backup. Ideałem był by jakiś nas, ale zastanawiam się po prostu nad zewnętrznym dyskiem do routera i nocny job przy pomocy rdiff-backupu. W sumie najprostsze rozwiązanie.

I do tego sposób jaki gdzieś przeczytałem w internecie - spakować backup, zaszyfrować, nazwać to jako "XXX-gorące-laski-18yo"  i wrzuć do internetu jako torrent. Będzie krążyło w sieci po wsze czasy, ludzie sami będą to mirrorować, zawsze będzie pod ręką i będzie można pobrać wink

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Na czym trzymasz serwis / download ?

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .

37

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Właśnie jestem w trakcie kończenia składania NASa z 2x4TB z RAID1 całość wyniesie mnie ok. 700-800zł.
i5 4gen, 8-16GB RAM.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

38

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

ambrozy5 napisał/a:

Na czym trzymasz serwis / download ?

Minipc na Celeronie n3160 czy coś podobnego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39 (edytowany przez frutis 2023-07-19 22:58:26)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

@Cezary jeśli nie potrzebujesz dużo miejsca a chcesz mieć szybko i z RAID 1 to można kupić coś takiego: https://allegro.pl/oferta/b1666-podwojn … 3896293011

Można obecnie kupić tanio różne NAS'y na arm'ie od WD czy Netgear'a. Ale nie są one super wydajne. Da się tam zainstalować np OpenMediaVault.

EDIT:
QNAP też robi taki adapter: https://www.qnap.com/pl-pl/product/qda-a2mar

40

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Ile tego masz?
Moze najwazniejsze rzeczy, typu skrypty i dane wrzuc na dysk google.

41

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

kmaras77 napisał/a:

Ile tego masz?
Moze najwazniejsze rzeczy, typu skrypty i dane wrzuc na dysk google.

Łącznie pod 200GB podchodzi. I nie, nie chcę tego wrzucać na dysk google i inne takie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Chętnie poznam/poznamy jakie ostatecznie rozwiązanie wybrałeś Cezary, może to być przydatne.
Do buckupów może przyda się użycie czegoś Open Sourcowego, np.: https://github.com/kopia/kopia

43

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

tomaszu napisał/a:

Chętnie poznam/poznamy jakie ostatecznie rozwiązanie wybrałeś Cezary, może to być przydatne.
Do buckupów może przyda się użycie czegoś Open Sourcowego, np.: https://github.com/kopia/kopia

Tzn na razie do ja używam rsynca do robienia backupów, tyle że nie mam stałego harmonogramu - ot jak mi sie przypomni że trzeba by było zrobić to robię.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

44 (edytowany przez Przmus 2023-07-21 06:23:14)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Ja do backupów używam nextclouda. Obecnie właśnie wrzuca mi się automatycznie na NASa w domu, a wcześniej szło do VPSa kolegi.

Bazę danych backuppuje co 12 godzin, a pełny backup plików co 3 dni. Jeszcze mam kilka innych folderów z różną częstotliwością ale o tej samej porze, tak żeby mi się dysk nie wybudzał za często bo mnie to irytuje.

Na szybko przerobiłem mój skrypt (u mnie jest o wiele większy bo ma różne konfiguracje itd.)

#!/bin/bash
command=$1;
NEXT_CLOUD_URL_HOME="https://address.nextcloud.eu:port/nextcloud/remote.php/webdav/nazwa_folderu/"
NEXT_CLOUD_USER_HOME="user"
NEXT_CLOUD_PASS_HOME="haslo"
dbpasswd="haslodb"
storagefolder="/home/user/backupper/storedbackups/"
DatabaseFilename="db_backup_${date}.sql";
ArchiveDatabase="db_backup_${date}.tar.gz";
ArchvieFull="full_backup_${date}.tar.gz";

FilesToUploadArray=()
cd /

if [[ ! -e $storagefolder ]]; then
    mkdir $storagefolder
fi
rm -r $storagefolder*

function_upload () {
ToUploadNow=$1;
echo "!!! Uploading: $ToUploadNow";
curl --http1.1 -u ${NEXT_CLOUD_USER_HOME}:${NEXT_CLOUD_PASS_HOME} -T $ToUploadNow ${NEXT_CLOUD_URL_HOME}
}

if [[ $command == *"BackupFullOnly"* ]] ; then
BackupFull=false
elif [[ $command == *"BackupDBOnly"* ]] ; then
BackupDatabase=false
elif [[ $command == *"BackupDBAndFull"* ]] ; then
BackupDatabase=false
BackupFull=false
fi

if [ "$BackupDatabase" = true ] ; then
mysqldump -u root -p${dbpasswd} --single-transaction --skip-lock-tables --routines --databases Database1 Database2 > $storagefolder$DatabaseFilename
tar -zcf $storagefolder$ArchiveDatabase $storagefolder$DatabaseFilename
rm $storagefolder$DatabaseFilename
FilesToUploadArray+=($storagefolder$ArchiveDatabase)
fi

if [ "$BackupFull" = true ] ; then
tar --exclude='/home/user/Desktop/Wine' --exclude='/var/www/html/folder1' --exclude='/var/www/html/folder2' --exclude='/home/user/backupper/storedbackups' --exclude='/var/www/html/folder3' -zcf $storagefolder$ArchvieFull "/etc" "/home/user" "/var/www"
FilesToUploadArray+=($storagefolder$ArchvieFull)
fi

if [ ${#FilesToUploadArray[@]} -gt 0 ]; then
for value in "${FilesToUploadArray[@]}"
do
     echo "Uploading file: "$value
     function_upload $value
     echo "!!! File uploaded !!!"
done
fi

A potem po prostu odpala się przez skrypt przez crona, np. "backup.sh BackupFullOnly".

Może się przyda smile U mnie już od kilku ładnych lat działa i nie raz uratował mój mały serwer przed katastrofą (zdarza mi się usuwać pliki przez przypadek).

45

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Bieżące info o stanie serwisu: generalnie co było do postawienia i odzyskania zostało zrobione. Z serwisów brakuje tylko rsynca, ale to z premedytacją jeszcze nie zrobiłem - popularność synchronizacji obrazów przez rsynca była znikoma, a patrząc na logi to widziałem albo masę botów próbujących swoich sił albo próby ściągania czegoś co nie było lub nie powinno być ściągane. Więc nie wiem czy będę go uruchamiał ponownie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

46

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

a ja mam pytanie o forum: Oprogramowanie/Software
Na niektórych stronach połączenie https nie jest szyfrowane, a na większości stron jest OK
Czy to jest dobrze ?

https://i.ibb.co/bP47Fm1/Zaznaczenie-039.png

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

47

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Daj numer tematu. Bo może tam jest obrazek załączony z zewnątrznego serwisu po http.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

48

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

są obrazki speedtesta.... strona 2 oraz strona 3 tego tematu
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11749&p=3

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

49

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

Tak, nawet konsola js przeglądarki mówi że jest mixed security bo leci to po http.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

50 (edytowany przez mar_w 2023-08-27 22:18:18)

Odp: Padło dl.eko.one.pl (2023-07-15)

czyli teraz ta konkretna strona powinna mieć wykrzyknik "nieszyfrowania" ?

http://www.speedtest.net/result/15173859139.png

w linku jest https..... i kłódka jest OK

EDIT1: teraz widzę że tamte linki są po http
EDIT2: jak tu u siebie zmienię na http to tu też jest wykrzyknik.

myślałem, że to po tej awarii coś się źle wczytało.
Trochę dziwnie to wygląda, bo jak ktoś nie wie, to może mieć obawy że wyciekną hasła itd

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *