Temat: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

Jak w temacie. Robil to moze juz ktos?

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

2

Odp: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

Tak. W czym masz problem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

Cezary napisał/a:

Tak. W czym masz problem?

Jak to zrealizowac?

Jak powszechnie wiadomo moja wiedza pingwinowa jest zerowa.

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

4

Odp: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

Zależy co chcesz smile
http://eko.one.pl/?p=GPS
http://openwrt.pl/doku.php/usb:gps

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez uwarowit 2011-09-08 10:00:15)

Odp: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

Dziekuje. Przeczytalem.

Chcialbym by moj openwrt przy starcie odczytal czas z GPS i ustawil go dla openwrt.
Pozniejsza synchronizacja moze sie odbywac co jakis czas np. raz na 6 h lub podobnie. Moze to zadanie dla cron'a.
Wspaniale by bylo by jednoczesnie openwrt mogl pelnic role serwera czasu dla malej domowej sieci.
Nie zalezy mi na wybitnej (milisekundowej) dokladnosci.
Czytanie czasu z sieci ograniczy mi ruch przez GPRS oraz w przypadku czestych padow BTS'a daje jednak niezalezne zrodlo czasu. Antene GPS mam na dachu, niebo jest raczej dostepne caly czas...
GPS mam przez USB w T5000.
Package: pppstats - o ile rozumiem opis - daje raporty z "PPP statistics".

Dane pozycji kompletnie mnie nie interesuja - dom jest malo mobilny.

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

6

Odp: synchronizacja (pobieranie) czasu z GPS

No to w sumie nic nie robisz.

Podłącz GPS przez USB. Robisz grep -m1 "GPZDA" /dev/ttyUSB0 (http://www.gpsinformation.org/dale/nmea.htm#ZDA) wynik parsujesz i masz date. Ustawiasz i to wszystko.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.