Odp: Xiaomi R3G - kupiony używany, jak to posprzątać?
Nie jest mi do niczego ten wynalazek potrzebny. Czyli aktualizuje bootloader i później co dalej?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → Xiaomi R3G - kupiony używany, jak to posprzątać?
Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Nie jest mi do niczego ten wynalazek potrzebny. Czyli aktualizuje bootloader i później co dalej?
Normalnie wgrywasz obraz przez bootloader. Jak się uruchamiał to małe menu było, wybirałeś opcję ładowania obrazów po tftp i jechałeś wg tego co pisał.
Breed jest o tyle ciekawy żeby miał recovery, więc w każdej chwilii mogłeś znów wgrać. Proponuję żebyś najpierw wgrał openwrt przez niego, a jak już będziesz miał działający system to zastanów się czy chcesz wgrać czysty bootloader.
IceG napisał/a:Poszukam, może gdzieś mam u siebie skrypt. Jak znajdę to przygotuję obraz do wgrania.
Był bym bardzo wdzięczny
Zrobione.
xiaomi_mir3g-gargoyle_breed.bin
https://www56.zippyshare.com/v/p4WNroir/file.html
No ok. Mam gargulca. Co dalej?
Zrób sysupgrade do czystego openwrt, o ile breed na to pozwoli. Albo niech @IceG zrobi ci obraz openwrt pod breeda.
To jest obraz Gargulca Cezary od Ciebie, więc chyba repo powinno działać, jest sens przechodzić znów na Openwrt? mogę zrobić i OpenWrt nie ma problemu.
Aby było jasne i klarowne. Chcę osiągnąć taki efekt finalny aby można było bez problemu instalować aktualizacje OpenWRT wydawane przez Cezarego.
PS. Wymuszać aktualizację?
Tak, gargoyle jest na starym openwrt bez dsa, openwrt które chcesz wgrać ma juz dsa. Wymuszać i bez zachowania konfiguracji
Jak padnie to wgrasz sobie ponownie przez breeda.
Po wrzuceniu OpenWRT nie wstaje.
Ale po wrzuceniu gargulca pobranego z forum na gargulca zrobionego na breed tej już wstaje.
Zrobię najnowszy dostępny obraz OpenWrt tylko na breeda, momento.
luci-22.03-snapshot-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-3g-_for_breed.bin
https://www107.zippyshare.com/v/bV3aqy67/file.html
Oczywiście działa. Tylko co teraz z aktualizacjami?
A zrób. Jak przejdzie to ok, jak nie to będziesz widział dlaczego breed jest zły.
Pobrałem najnowszy sysupgrade i przeszło. Tylko to ta sama wersja nie wiem czy to ma znaczenie?
Więc nie wiesz czy przeszło bo to to samo. Wgraj inną wersję, np. 21.02.
21.02 przeszło. Wygląda, że tylko pierwszy obraz instalowany z breed musi być z nim zgodny.
Wyglada, że działa wszystko ok, choć to się okaże za jakiś czas. Dziękuje panowie za pomoc Cezary oraz IceG.
Wyglada, że działa wszystko ok, choć to się okaże za jakiś czas. Dziękuje panowie za pomoc Cezary oraz IceG.
Spoko, od tego jest forum.
Ja tylko dodam, że wrzuciłem te obrazy na swojego githuba, jakby ktoś, kiedyś awaryjnie szukał.
Wyglada, że działa wszystko ok, choć to się okaże za jakiś czas. Dziękuje panowie za pomoc Cezary oraz IceG.
Jednak nie do końca, dziś wywaliło WiFi i dostałem takie info:
daemon.err modprobe: no module folders for kernel version 5.10.149 found Aby było śmieszniej WiFi się w ogóle nie podnosi.
Jak to ogarnąć?
Jak byś jakiegoś modułu nie miał. Czasami nie robiłeś aktualizacji do nowej wersji?
Jeżeli tak to zaktualizował ci się filesystem ale nie kernel - wina breeda i już wiesz dlaczego nie powinieneś go używać.
Tak robiłem aktualizację do nowej wersji.
Dobra mam dość tego breeda, jak się go pozbyć na dobre?
Weź od kogoś kto ma konkretnie ten model bootloader i go sobie po prostu wgraj.
Może być ten:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=18922
Podpowiesz jak to wgrać?
Jeżeli masz ten model to pewnie tak. Nie wiem czy jest prawidłowy, nie używałem go nigdy.
Najpierw przywróć system do tego jaki dał IceG żeby wszystko działało. Później możesz zaktualizować bootloader z poziomu breeda (chyba miał opcję do tego).
Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → Xiaomi R3G - kupiony używany, jak to posprzątać?
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc