51

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

I to jest zły opis. Nie mieszaj poleceń dla innego modelu bo to nie działa. Tylko zepsujesz sprzęt.

Jak masz zainstalowany system to zrób

cat /sys/kernel/debug/usb/devices

i pokaż wynik, zobaczmy z którym modemem masz router i tym samym będzie wiadomo który to model.

Oto wynbiki:

root@OpenWrt:/# cat /sys/kernel/debug/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int=  0, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 5.10
S:  Manufacturer=Linux 5.10.138 ehci_hcd
S:  Product=EHCI Host Controller
S:  SerialNumber=1b000000.usb
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=ef(misc ) Sub=02 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=19d2 ProdID=1489 Rev=ff.ff
S:  Manufacturer=ZTE
S:  Product=ZTE
S:  SerialNumber=123456789ABCD
C:* #Ifs= 6 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  2mA
A:  FirstIf#= 0 IfCount= 2 Cls=e0(wlcon) Sub=01 Prot=03
A:  FirstIf#= 2 IfCount= 2 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=01
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=e0(wlcon) Sub=01 Prot=03 Driver=(none)
E:  Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS=   8 Ivl=1ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=01 Driver=(none)
E:  Ad=84(I) Atr=03(Int.) MxPS=  10 Ivl=32ms
I:* If#= 3 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)
E:  Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 4 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=ff Driver=(none)
E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 5 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=42 Prot=01 Driver=(none)
E:  Ad=86(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

T:  Bus=02 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int=  0, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 5.10
S:  Manufacturer=Linux 5.10.138 ehci_hcd
S:  Product=EHCI Host Controller
S:  SerialNumber=1b400000.usb
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

52

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Masz MF286R. Nie zwykły, nie A, nie D jak twierdziłeś na początku.

Na dodatek - jeżeli to mój soft to powinieneś miec od razu drivery. Co teraz wgrałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53 (edytowany przez armen10 2022-09-16 09:26:46)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Masz MF286R. Nie zwykły, nie A, nie D jak twierdziłeś na początku.

Na dodatek - jeżeli to mój soft to powinieneś miec od razu drivery. Co teraz wgrałeś?

Miałem wgraną wersje A, obecnie mam wgraną wersję R
https://i.ibb.co/CQ24F35/gui02.png

Czy można wydebugować, dlatego ten ruter się wyłącza, to znaczy po jakiś 10min zaczyna mrugać tylko niebieska dioda.
Może już został uszkodzony? sad
Płyta główna zimna, nic się nie przegrzewa...
A jakby wgrać z powrotem oryginalne oprogramowanie, czy to mogło by pomóc ?

54

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Włóż mu kartę. Modem sam steruje routerem.

Jeżeli zrobiłeś sobie backupy partycji to tak, możesz znów wgrać oryginalny soft i zobaczyć czy wszystko działa. Jak to zrobić opis masz tutaj: https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 055b7cef3e , w dalszym ciągu to ten sam opis.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Włóż mu kartę. Modem sam steruje routerem.

Jeżeli zrobiłeś sobie backupy partycji to tak, możesz znów wgrać oryginalny soft i zobaczyć czy wszystko działa. Jak to zrobić opis masz tutaj: https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 055b7cef3e , w dalszym ciągu to ten sam opis.

Ok włożyłem kartę i dodałem wpis do konfiguracji w /etc/conf/network, bo miałem tylko LAN

config interface 'wan'
        option proto 'qmi'
        option device '/dev/cdc-wdm0'
        option auth 'none'
        option apn 'internet'
        option pdptype 'ipv4'

https://i.ibb.co/QJVpHJr/gui03.png

56

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Włóż mu kartę. Modem sam steruje routerem.

Jeżeli zrobiłeś sobie backupy partycji to tak, możesz znów wgrać oryginalny soft i zobaczyć czy wszystko działa. Jak to zrobić opis masz tutaj: https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 055b7cef3e , w dalszym ciągu to ten sam opis.


A jak nie zrobiłem backupu ? Można jakoś z neta ściągnąć nowy obraz ZTE ?

57

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Źle... To nie jest urządzenie qmi tylko ncm.

        option proto 'ncm'
        option device '/dev/ttyACM0'
        option apn 'internet'

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

58

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Kurde, dalej się wyłącza...

59 (edytowany przez armen10 2022-09-20 14:29:20)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Źle... To nie jest urządzenie qmi tylko ncm.

        option proto 'ncm'
        option device '/dev/ttyACM0'
        option apn 'internet'

Tak, teraz interfejs jest ok.

https://i.ibb.co/SvGR1mX/gui04.png

60 (edytowany przez armen10 2022-09-16 09:54:09)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Podczas ładowania systemu jest możliwość wyboru poziomu debaga 1,2,3,4.. Może tu coś można wyczytać ?
Nic w terminalu nie wyskakuje i nie mam jak zdiagnozować problemu. Po prostu ryp! i mrugająca dioda.
Ale dziwne, że w ogólne działa. Wygląda to jakby coś odpytywało coś i jeśli nie, to przejdź w stan zgonu.

61

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Nie. Tym bardziej jeżeli to modem resetuje sprzęt (bo ma taką władzę) to w systemie nic o tym nie znajdziesz.

Jak nie masz backupu to zobacz czy nie taką wersję miałes: https://dl.eko.one.pl/orig/zte_mf286r/T-MOBILE/ lub szukaj kogoś kto ma backup z takiej wersji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

62

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Nie. Tym bardziej jeżeli to modem resetuje sprzęt (bo ma taką władzę) to w systemie nic o tym nie znajdziesz.

Jak nie masz backupu to zobacz czy nie taką wersję miałes: https://dl.eko.one.pl/orig/zte_mf286r/T-MOBILE/ lub szukaj kogoś kto ma backup z takiej wersji.

Nie mam nic do stracenia... Taki router, to już ruter zepsuty więc muszę spróbować.
Pobiorę i wrzucę. To się robi jak z obrazami ? Przez ftp ?
192.0.0.1
255.0.0.0
Tak ?

63

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Problem w tym że jak wrzucisz inną wersję to możesz mieć problem później w wykonaniem upgrade oryginalnego softu jak będzie dostępny.

Tak, w taki sposób.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

64 (edytowany przez armen10 2022-09-16 11:01:38)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Router się wyłącza już na etapie wgrywania, także to już jest zapewne jakieś uszkodzenie przez moje eksperymentowanie na różnych wersjach..

Coś nie chce pójść dalej... Musiałem dać mu inne ip, bo sam nie zaciąga pliku tylko wczytuje oprogramowanie
setenv serverip 192.168.10.3
setenv ipaddr 192.168.10.72
set fdt_high 0x85000000
tftp nazwa_pliku
bootm 0x85000000

https://i.ibb.co/KqGH5cL/gui06.png

65

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Dlaczego.... Dlaczego nie czytasz jak masz to zrobić tylko walisz jakieś randomowe znalezione polecenia które nie są do tego modelu? Ty tak serio, dla sportu czy po prostu lubisz ignorować słowo pisane?

https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 055b7cef3e ten link dostałeś już kilka razy. Jest tam wyraźnie napisane co i jak masz zrobić, jakie polecenia i jakiej kolejności.

Nie wymyślaj sam jak to zrobić - masz zrobić dokładnie tak jak w opisie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

66 (edytowany przez armen10 2022-09-19 11:39:04)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Dlaczego.... Dlaczego nie czytasz jak masz to zrobić tylko walisz jakieś randomowe znalezione polecenia które nie są do tego modelu? Ty tak serio, dla sportu czy po prostu lubisz ignorować słowo pisane?

https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 055b7cef3e ten link dostałeś już kilka razy. Jest tam wyraźnie napisane co i jak masz zrobić, jakie polecenia i jakiej kolejności.

Nie wymyślaj sam jak to zrobić - masz zrobić dokładnie tak jak w opisie.

Ok przepraszam. Zrobię jak mówisz i już więcej nie zawracam gitary. Bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc.

P.S.
Udało mi się przywrócić soft fabryczny. Wszystko działa ruter już się nie restartuje.
Skorzystałem z:

https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=21846&p=13 post 302

Systemu OpenWrt nie dało się zainstalować. Powód, restartowanie się rutera po ~5 lub 10min

CEZARY i MIG25 szacunek dla Was !!!

https://i.ibb.co/BLBTvvQ/gui07.png

67

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Cezary napisał/a:

Źle... To nie jest urządzenie qmi tylko ncm.

        option proto 'ncm'
        option device '/dev/ttyACM0'
        option apn 'internet'



A jak dodać nowy interfejs, do którego chciałbym podłączyć kabel z WANem ?
Tak, aby mieć 2 niezależne sieci. WAN z GSM i WAN po kablu.

68

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Wydzielasz ze switcha jeden port: https://eko.one.pl/?p=openwrt-vlan#wydzielenieportu (tylko przeczytaj od początku),
a później robisz w /etc/config/network sekcję np. wan2  z tym interfejem, dodajesz do firewall, robisz następną sieć czy co tam chcesz z tym zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

69

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

MiG25 napisał/a:

Tak , powinien pasować też do T-Mobile PL , mają te same softy ,tylko Pla był pierwszy i tak się przyjęło.

Czy ktoś udanie zupgradeował Nordiciem lub czymkolwiek innym za pomocą tego frameworku MF286D od T-Mobile? Łączy się, mam Update initializing.... przez kilka minut a potem Error: IDE identify command not supported. Modem dalej działa więc prawdopodobnie nic nie zostało ruszone.

70 (edytowany przez MiG25 2022-10-29 07:46:47)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Tak ,i to parę razy. Spróbuj na innym kompie , bo u mnie na moim "standardowym" z poinstalowanymi różnymi rzeczami (np nakładkani do wiresharka) też nie idzie (tylko nie pamiętam  błędu) , używałem do tego w miarę czystego systemu.
Jeśli byłby to nie ten framework po naciśniećiu wielkiego przycisku PLAY wyświetliłoby ,że to jest nieobsługiwana wersja.

71

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

MiG25 napisał/a:

Tak ,i to parę razy. Spróbuj na innym kompie , bo u mnie na moim "standardowym" z poinstalowanymi różnymi rzeczami (np nakładkani do wiresharka) też nie idzie (tylko nie pamiętam  błędu) , używałem do tego w miarę czystego systemu.
Jeśli byłby to nie ten framework po naciśniećiu wielkiego przycisku PLAY wyświetliłoby ,że to jest nieobsługiwana wersja.

Dzięki! Na komputerze z W10 (zamiast W11) i jednym interfejsem sieciowym poszło bez problemu.

W podnieceniu zrobiłem sobie krzywdę, bo zupgradeowałem Nordica B02 do B11 i teraz nie mogę załadować OpenWRT (Invalid version). Rozumiem że nad B02, mógłbym to zrobić przez framework? Jest jakiś pakiet do downgrade?

72

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

To jak masz teraz Nordic to znajdujesz Framework Nordic to Nordic i w nim zamieniasz pliki na te z OpenWrt.

73 (edytowany przez MariuszJ 2022-10-29 15:14:12)

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

MiG25 napisał/a:

To jak masz teraz Nordic to znajdujesz Framework Nordic to Nordic i w nim zamieniasz pliki na te z OpenWrt.

Ale Nordic B11, zrobiony z B02 dzięki "zte mf286d Nordic to Nordic_B11 192.168.32.1 pw admin" nie pasuje do Frameworka "Play to Nordic zte mf286d 192.168.32.1 pw ---", ani do samego siebie... obawiam się że przedobrzyłem i sprawa jest już nieodwracalna, chyba że ktoś zrobi taki framework (Nordic B11 to any), którego mógłbym zapłodnić OpenWRT...

74

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

Próbowałeś , czy Ci tylko to intuicja podpowiada ?
Najpierw zrób to co napisałem , i dopiero napisz co wyszło smile

75

Odp: LuCi 22.03 na ZTE MF286/MF286A/MF286D

MiG25 napisał/a:

Próbowałeś , czy Ci tylko to intuicja podpowiada ?
Najpierw zrób to co napisałem , i dopiero napisz co wyszło smile

Próbowałem. Nie znalazłem żadnego frameworku, który dla aktualnie zainstalowanego na moim routerze systemu (Nordic B11) pozwoliłby na dalszy upgrade - wszystkie dają "Invalid version".

B11 jest ok, pozwala na konfigurację pasm, obsługuje Sambę, w mojej sytuacji jednak w dalszym ciągu to nie to: brak tras statycznych, kontroli nad domyślną bramą i izolacja DHCP bardzo ogranicza jego zastosowanie. Stary Huawei B525s był pod tym względem bardziej elastyczny w konfiguracji, oczywiście pod moje potrzeby.