1

Temat: Jaki router kupic?

Cześć chciałbym kupić router pod Open WRT, jaki model wybrać?

2

Odp: Jaki router kupic?

Polecam do zapoznania się z wątkiem https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006

A obecnie to nie zastanawiasz się jaki model wybrać tylko co znajdziesz w sklepie czy na allegro i czy na tym chodzi openwrt. Z powodu braku sprzętu to najpierw szukasz czegoś co jest dostępne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Jaki router kupic?

Dzięki. Kieruje się też stronką https://openwrt.org/toh/start?datasrt=% … rent%20rel co oznaczają wersje snapshot?

Co sądzisz o tym modelu Linksysa? https://www.x-kom.pl/p/619796-router-li … ecyfikacja

4

Odp: Jaki router kupic?

Że jest obsługiwany we wersji rozwojowej openwrt, stabilnej jeszcze nie.

Nic nie sądzę o tym linksysie. Nie miałem styczności z nim więc nie mogę się o nim wypowiedzieć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Jaki router kupic?

Mógłbyś coś polecić aktualnego? Do 300 - 400zł?

6

Odp: Jaki router kupic?

Patrz post 2. Najpierw znajdź coś co jest w sklepie a później sprawdzaj czy jest wspierany. Nie mam na bieżąco w głowie stanów magazynowych różnych sklepów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Jaki router kupic?

Nivez napisał/a:

Dzięki. Kieruje się też stronką https://openwrt.org/toh/start?datasrt=% … rent%20rel co oznaczają wersje snapshot?

Co sądzisz o tym modelu Linksysa? https://www.x-kom.pl/p/619796-router-li … ecyfikacja


Zakup bez sensu.
Mediatek, bez AX na 2,4 GHz, bez USB.

W tej chwili najsensowniejszy router z pełnym AX to CUDY X6, sporym flashem, a jak ktoś potrzebuje USB kosztem jednego portu LAN to ASUS RT-AX53U.

8

Odp: Jaki router kupic?

A może TP-Link Archer C6 V3.2? Widzę że jest dostępny na Allegro. Na pewno omijać szerokim łukiem wersję V2, ja niestety go mam i przed flashowaniem nie doczytałem i okazało się że prędkość WiFi jest znacznie ograniczona i też szukam nowego routera (powrót do stockowego softu okazał się niemożliwy)

9

Odp: Jaki router kupic?

Archer C6 V3 to wciąż stary MT7621…  Już lepiej C6U – to samo, tyle że z USB.
Zależy, do czego ci w ogóle potrzebny router, ale celuj może raczej w coś na IPQ8064 / IPQ4019 albo czekaj na wsparcie lepszych sprzętów z AX-em.

P.S. Dlaczego niemożliwy jest powrót do stocka w C6 V2? Tutaj: https://forum.openwrt.org/t/tp-link-arc … 6?u=tmomas i tutaj: https://community.tp-link.com/en/home/f … 651?page=2 twierdzą, że się da przez 100-megabitowego switcha.

10

Odp: Jaki router kupic?

Chodzi o to żeby głupi windows nie downował interfejsu przy restarcie routera. Zwykła praktyka.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Jaki router kupic?

No tak – to była wskazówka dla @user123 – jeśli robi pod Windowsem.

12

Odp: Jaki router kupic?

@Cybe Dzięki za polecenie. Zastanawiam się jeszcze. Może coś nie tak dużego jak ten Asus? I z mniejszą ilością anten znalazłoby się coś?

13

Odp: Jaki router kupic?

Pod AX na razie tylko MediaTeki. Z MT7622 to np. Belkin RT3200 / Linksys EA8450 – te są w ogóle bez anten zewnętrznych :-)

14

Odp: Jaki router kupic?

Okej dzięki. Co moglibyście polecić co jest droższe ale dostępne aktualnie? Mogą być antenty najchętniej max dwie

15

Odp: Jaki router kupic?

Pewnie coś stąd: https://openwrt.org/toh/views/toh_avail … 28_ax-wifi
stąd: https://openwrt.org/toh/views/toh_available_16128
i stąd: https://eko.one.pl/routerdatabase/
A potem szukasz tego na Allegro / OLX/ Ceneo i sobie liczysz te anteny ;-)

16

Odp: Jaki router kupic?

Cybe a może mógłbyś coś polecić? Tego jest tyle, że nie wiem który wybrać?

17

Odp: Jaki router kupic?

Co sądzicie o tym routerze z x koma? https://www.x-kom.pl/p/1110332-router-c … ecyfikacja

18

Odp: Jaki router kupic?

Obecnie to chyba warto kupić Xiaomi AX3600.

19

Odp: Jaki router kupic?

Nivez napisał/a:

Cybe a może mógłbyś coś polecić? Tego jest tyle, że nie wiem który wybrać?

To może tak: napisz czego oczekujesz od sprzętu: AX/AC/N, prędkość, liczba portów USB, anteny zewnętrzne/wbudowane, preferowany SOC itp.
Albo sam tutaj poszukaj: https://eko.one.pl/routerdatabase/

20

Odp: Jaki router kupic?

Cybe oczekuję od routera przedewszystkim tego. żeby miał dobry zasięg WiFi i można było wgrać OpenWRT. Mam wolny internet więc raczej AC nie potrzebuje. Liczba portów standardowo. USB nie potrzebuję. Anteny obojętnie byle by był właśnie dobry zasięg WiFi.

A co sądzisz o Cudy X6? Tego z x koma? Mocno się nad nim zastanawiam

21

Odp: Jaki router kupic?

Jak nie potrzebujesz USB i 3 porty pod LAN Ci wystarczy to szukaj w dobrej cenie xiaomi 3600. Ja go ostano nabyłem na testy i już wiem, że zastąpi mi i tak dość dobrego jak na swoje czasy dziadusia netgeara r7800. Xiaomi ma lepszy od niego zasięg wg. moich testów. U mnie te xiaomi sprawdza się znakomicie jestem bardzo zadowolony z wydajności po wifi.

22

Odp: Jaki router kupic?

Nivez napisał/a:

Cybe oczekuję od routera przedewszystkim tego. żeby miał dobry zasięg WiFi i można było wgrać OpenWRT. Mam wolny internet więc raczej AC nie potrzebuje. Liczba portów standardowo. USB nie potrzebuję. Anteny obojętnie byle by był właśnie dobry zasięg WiFi.

A co sądzisz o Cudy X6? Tego z x koma? Mocno się nad nim zastanawiam

Cudy X6 może być – byle pierwszej rewizji, z 32 MB flashu (musiałbyś dopytać u sprzedawcy).
Jak ci AC nie jest potrzebne, to możesz rozejrzeć się za WDR4900 V1 – co prawda na Eko nie ma wsparcia, ale bierzesz sobie „golasa” ze strony projektu i doinstalowujesz co chcesz.

23 (edytowany przez artur_n 2023-02-04 21:24:28)

Odp: Jaki router kupic?

AX3600 wymiotło do zera na OLX, allegro są mało atrakcyjne cenowo.
Chyba najlepiej na teraz wychodzi: https://www.amazon.pl/dp/B08MV83J94?tag … =408488999

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

24 (edytowany przez smereka 2023-02-04 22:03:44)

Odp: Jaki router kupic?

Rzeczywiście wymiotło. Niesamowite co robi to forum. Powinien być cashback czyli jak ktoś przechodzi z eko.one.pl na olx to Cezary dostaje należność z przeznaczaniem na utrzymanie tego dobrego dzieła smile

Zakładam teraz 2 opcje:

1. Wszystkie sztuki wykupią z Amazona
2. Amazon podwyższy cenę, że zakup nie bezie opłacalny

25

Odp: Jaki router kupic?

smereka napisał/a:

Rzeczywiście wymiotło. Niesamowite co robi to forum. Powinien być cashback czyli jak ktoś przechodzi z eko.one.pl na olx to Cezary dostaje należność z przeznaczaniem na utrzymanie tego dobrego dzieła smile

Zakładam teraz 2 opcje:

1. Wszystkie sztuki wykupią z Amazona
2. Amazon podwyższy cenę, że zakup nie bezie opłacalny

Cena na Amazon na bank wzrośnie. To oferta czasowa.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T