Odp: ZTE MF286R - OpenWrt
Brawo! Masz inny modem
, masze przedstawiają się jako "zte" z twój jako marvell. No że musieli tak to odwalić. Zrób
ifdown wan
gcom -d /dev/ttyACM0 info
i pokaż co wyszło.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Strony Poprzednia 1 … 22 23 24 25 26 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Brawo! Masz inny modem
, masze przedstawiają się jako "zte" z twój jako marvell. No że musieli tak to odwalić. Zrób
ifdown wan
gcom -d /dev/ttyACM0 info
i pokaż co wyszło.
Niewiele ![]()
root@OpenWrt:~# gcom -d /dev/ttyACM0 info
##### Wireless WAN Modem Configuration #####
Product text:
====
OK
====
Manufacturer:
IMEI and Serial Number:
Manufacturer's Revision: comgt 18:40:06 -> -- Error Report --
comgt 18:40:06 -> ----> ^
comgt 18:40:06 -> Error @982, line 56, String is shorter than second argument. (7)Fragment logu z oryginalnego softu
[ 17.290000] generic_rndis_bind: rx_urb_size: 0x3e80
[ 17.300000] generic_rndis_bind: data zero copy=1
[ 17.300000] driver_info->flags 3238 idVendor 19d2 idProduct 1489
[ 17.310000] rndis_host 1-1:1.0: usb0: register 'rndis_host' at usb-ehci-platform.0-1, RNDIS device, 72:8b:a1:8b:fe:c2
[ 17.320000] usbcore: registered new interface driver rndis_host
[ 17.390000] USB Serial support registered for GSM modem (1-port)
[ 17.390000] usbcore: registered new interface driver option
[ 17.400000] option: v0.7.2:USB Driver for GSM modems
[ 17.460000] fuse init (API version 7.18)gcom -d /dev/ttyACM0 -s /etc/gcom/getcardinfo.gcom
root@OpenWrt:~# gcom -d /dev/ttyACM0 -s /etc/gcom/getcardinfo.gcom
+CGMI: "Marvell"
OK
Jeszcze jedno info, mam "BD_MF286MODV1.0.0B03", a w postach w tym temacie widziałem .0B04
root@OpenWrt:/etc/gcom# gcom -d /dev/ttyACM0 -s /etc/gcom/getcardinfo.gcom
+CGMI: "ZTE CORPORATION"
OK
Czy ktoś już myślał że to koniec historii?
Ściągnij z repo (ręcznie) pakiet picocom, zainstaluj, uruchom przez
picocom -b 115200 /dev/ttyACM0
a potem wpisz i pokaż co wyszło:
ATI
at+cgmm
at+cgmr
at+cgsn
Terminal ready
Marvell
OK
+CGMM: "LINUX"
OK
BD_MF286MODV1.0.0B03
OK
863210040717358
OKW /etc/gcom/ncm.json pod koniec jest taka linia:
"\"zte": {
zmień ją na
"\"marvell\"": {(dokładnie tak)
Zrestartuj router i zobaczy czy się połączy. Bo jestem ciekaw czy ma taki sam poleceń czy wymaga znów czegoś innego.
@Cezary
Właśnie odpaliłem ZTE z PLAY-a
_______ ________ __
| |.-----.-----.-----.| | | |.----.| |_
| - || _ | -__| || | | || _|| _|
|_______|| __|_____|__|__||________||__| |____|
|__| W I R E L E S S F R E E D O M
-----------------------------------------------------------------------------
| |
| OpenWrt 22.03-SNAPSHOT, r19228-0877953235 |
| |
| Build time: 2022-04-07 06:53 CEST |
| Cezary Jackiewicz, https://eko.one.pl |
| |
-----------------------------------------------------------------------------
Połączenie LTE poszło od pierwszego uruchomienia
ATI
at+cgmm
at+cgmr
at+cgsn
Marvell
OK
+CGMM: "MF286R"
OK
BD_MF286MODV1.0.0B11
OK
863210042885658
OK
@Leo-PL - ile potrzeba Ci GB do testów kernela ?
Mam na chwilę obecną kartę z Plusa AREO2 dopiero w poniedziałek.
Cezary - pełen sukces, dzięki bardzo.
Fri Apr 8 22:29:12 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): sending -> AT+CFUN=1
Fri Apr 8 22:29:12 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): Configuring modem
Fri Apr 8 22:29:12 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): sending -> AT+ZGDCONT=1,"IP","internet","",0,0
Fri Apr 8 22:29:14 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): sending -> AT+ZGPCOAUTH=1,"","",0
Fri Apr 8 22:29:14 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): Starting network wan
Fri Apr 8 22:29:14 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): Connecting modem
Fri Apr 8 22:29:15 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): sending -> AT+ZGACT=1,1
Fri Apr 8 22:29:15 2022 daemon.notice netifd: wan (3110): Setting up usb0
Fri Apr 8 22:29:15 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now up
Fri Apr 8 22:29:15 2022 daemon.notice netifd: Network device 'usb0' link is up
Fri Apr 8 22:29:16 2022 daemon.notice netifd: Network alias 'usb0' link is up
Fri Apr 8 22:29:16 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan_4' is enabled
Fri Apr 8 22:29:16 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan_4' has link connectivity
Fri Apr 8 22:29:16 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan_4' is setting up now
Fri Apr 8 22:29:16 2022 daemon.notice netifd: wan_4 (3909): udhcpc: started, v1.35.0
Fri Apr 8 22:29:16 2022 user.notice firewall: Reloading firewall due to ifup of wan (usb0)
Fri Apr 8 22:29:17 2022 daemon.notice netifd: wan_4 (3909): udhcpc: broadcasting discover
Fri Apr 8 22:29:20 2022 daemon.notice netifd: wan_4 (3909): udhcpc: broadcasting discover
Fri Apr 8 22:29:20 2022 user.notice ddns-scripts[4075]: myddns_ipv4: PID '4075' started at 2022-04-08 22:29
Fri Apr 8 22:29:20 2022 user.warn ddns-scripts[4075]: myddns_ipv4: Service section disabled! - TERMINATE
Fri Apr 8 22:29:20 2022 user.warn ddns-scripts[4075]: myddns_ipv4: PID '4075' exit WITH ERROR '1' at 2022-04-08 22:29
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.notice netifd: wan_4 (3909): udhcpc: broadcasting select for 100.93.2.235, server 100.93.2.20
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.notice netifd: wan_4 (3909): udhcpc: lease of 100.93.2.235 obtained from 100.93.2.20, lease time 7200
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan_4' is now up
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.info dnsmasq[1]: reading /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.info dnsmasq[1]: using nameserver 192.168.0.1#53
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.info dnsmasq[1]: using nameserver 89.108.202.21#53
Fri Apr 8 22:29:22 2022 daemon.info dnsmasq[1]: using nameserver 89.108.195.20#53@piratee, pewnie paręset mega. Muszę jeszcze znaleźć sposób na pomiar packet loss.
eeee to spoko
Ale to już jutro wystawię tak jak tamten.
Poprawka działa tak jak widziałeś na 22.03 jestem ![]()
Ale masa wersji.
@Leo-PL - do dodania jeszcze sekcja identyczna jak dla "\"zte" - "\"marvell\""
Jeszcze jeden drobny problem - nie wstaje po fizycznym odcięciu zasilania, pomaga restart sieci.
Fri Apr 8 22:35:19 2022 daemon.notice netifd: wan (3109): WARNING: Variable 'error' does not exist or is not an array/object
Fri Apr 8 22:35:19 2022 daemon.notice netifd: wan (3109): Unsupported modem
Fri Apr 8 22:35:20 2022 daemon.notice netifd: wan (3836): Stopping network wan
Fri Apr 8 22:35:22 2022 daemon.notice netifd: wan (3836): sending -> AT+ZGACT=0,1
Fri Apr 8 22:35:22 2022 daemon.notice netifd: wan (3836): Command failed: ubus call network.interface notify_proto { "action": 0, "link-up": false, "keep": false, "interface": "wan" } (Permission denied)
Fri Apr 8 22:35:22 2022 daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now downMasz error przy pierwszym odczycie typu modemu. Więc chyba potrzebuje więcej czasu niż te 10s zeby się zainicjować.
U mnie modem nie wstawał poprawnie przy 10s raz wstawał raz nie ale 15s załatwia sprawę
Masz error przy pierwszym odczycie typu modemu. Więc chyba potrzebuje więcej czasu niż te 10s zeby się zainicjować.
A tak w ogóle to kiedyś była zgłoszona łatka do ncm, żeby w opcjach można było podać typ modemu bo któreś MTK czy huawi też się dziwne zachowywały. Przydało by się to tutaj bo by ustawiło się na stałe "zte" i tyle. Nie pamiętam już losów tego zgłoszenia.
@Leo-PL
Na noc mogę wystawić router do testów lub napisz kiedy mieć czas.
EDIT:
Wystawiłem router na wg ![]()
@piratee prawdopodobnie dopiero w niedzielę późnym wieczorem.
Also, wymyśliłem sposób w jaki mogę zaemulować modem ZTE przy pomocy dowolnego jednopłytkowca z gatunku Raspberry Pi Zero lub podobnego, więc zdalne testy nie są aż tak krytyczne. A tak się składa, że mam dwa bezmodemowe MF286A i dwie sztuki RPi0W, więc mam na czym pracować.
Ok ale ja zestawiłem już router na głupiego AP.
Mam już 2 szt. więc spoko.
Ok, to jak trafi mi się wolna chwila, to sprawdzę.
@Cezary
Na pierwszym swoim 286R (drugi zostawiam do testów) mam wersję OpenWrt 21.02-SNAPSHOT, r16521-b1c3539868 z prawionym wywołaniem modemu w pliku ncm.sh.
Czy poprawki, które wykonał @Leo-PL (i ma jeszcze wykonać) wejdą w następnej wersji 21.02 czy też dopiero w nowej wersji 22.03.
Chciałbym już jeden router postawić na końcówkę połączoną z moim serwerem w domu i się zastanawiam czy czekać jeszcze czy nie.
Na chwilę obecną widzę, że połączenie LTE działa stabilnie - od prawie 3 dni bez restartu.
Na razie w tym jest ta customowa poprawka znaleziona na początku, a reszta zmian to tylko skrypty, to można bez problemu przeportować do 21.02.
Jeżeli zmiana wejdzie do kernela to prawdopodobnie porzucę obrazy 21.02 dla mf286r i od razu będą dostępne 22.03.
można to określić czasowo ile może potrwać takie wprowadzenie?
Poprawka w kernelu? Tego najstarsi górale nie wiedzą.
Strony Poprzednia 1 … 22 23 24 25 26 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc