Odp: ZTE MF286R - OpenWrt
Eeee, ale po co masz ustawiać pasma jak masz aero2? Chyba masz pakiety wykupione?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Strony Poprzednia 1 … 20 21 22 23 24 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Eeee, ale po co masz ustawiać pasma jak masz aero2? Chyba masz pakiety wykupione?
@piratee, skończyłem testy i więcej zmian w tym patchsecie nie planuję, chyba że takie wyjdą w review na LKMLu i Githubie OpenWrt. Więc have fun ;-)
@Cezary - myślę, że możesz wciągnąć te zmiany do kolejnej iteracji.
Wrzuć. I od razu pisz żeby to przeportowali na 22.03, przynajmniej będzie to oficjalnie.
Taki mam plan.
Dam jeszcze chwilę wypowiedzieć się Bjornowi i autorowi oryginalnych patchy, od których zaczęła się cała saga, oznaczyłem ich na forum OpenWrt, jak również namierzyłem profil na GH tego drugiego, więc nie omieszkam go pingną ;-)
@Cezary, na moje potrzeby kupuję (na razie) za 5 zł pakiet 3GB w Areo2.
Dzięki temu nie muszę wpisywać ciągle hasła.
Edit:
@Leo-PL - to przywracam już swoją konfigurację
@Leo-PL
Jaką mam teraz wersję openwrt.
Od razu widać, iż baner do końca się nie ładuje
Mam wgrać od nowa całość ?
Co zachować aby modem działał prawidłowo?
@frutis
W którymś wątku pisałeś , że posiadasz gniazda do kart sim zamontowanych w ZTE MF286.
Masz może link gdzie je można dostać, kolega kupił sprzęt (nie chce na razie wrzucać openwrt)
a strasznie ciężko wkłada się karta.
Może by wymienił.
@Cezary, na moje potrzeby kupuję (na razie) za 5 zł pakiet 3GB w Areo2.
Przepłacasz, bo w Orange masz więcej i taniej ![]()
@onken
To podaj przykład oferty?
Kolega sprawdzał i Areo2 wychodziło najtaniej.
Jak jest z odnawianiem/doładowaniem i rejestracją ?
Orange free na kartę, za 5 zł doładowania masz jak pamiętam 7.5 GB lub nawet więcej.
Kwestia przedłużyć to....
Najlepiej wychodzi na rok za 29 zł. Czyli np dobijasz sobie pakiet do 25-30 zł i przedłużacz.
Masz zapas i się nie martwisz marnym 3GB
rejestracja prawie wszędzie, choćby w zabce
Chyba, że masz starą kartę aktywną i lecisz na starych warunkach
https://www.orange.pl/view/oferta-na-ka … cny-klient
2,5 GB ->5 zł ->2 dni
5 GB ->10 zł->5 dni
15 GB ->30 zł->31 dni
To za 10 zł mam 7GB a za 20 zł 14 GB za 30zł 21 GB
Kupując jednorazowo za 30 zł mam 30GB
To nie wiem czy taniej ?
Przez aplikację Orange masz 7.5 GB za 5 zł, bywało nawet i 10 czy 12.5 jak były jeszcze lepsze promocje.
Możne i bywało na stronie jest napisane co innego.
Tu kupuje pakiet i mam spokój.
Zresztą to nie jest mój podstawowy net.
Na końcówkę połączoną OpenVPN lub Wireguard jak dla mnie jest wystarczające.
@Leo-PL
Jaką mam teraz wersję openwrt.
Od razu widać, iż baner do końca się nie ładuje
Mam wgrać od nowa całość ?
Co zachować aby modem działał prawidłowo?
To jest master krótko po odłączeniu gałęzi 22.03. Jak wgrasz 21.02 z powrotem to raczej nic złego stać się nie powinno, w międzyczasie nie było dużych zmian w składni konfiguracji. "Waniliowy" build, bez patchy Cezarego.
Żeby modem działał, wystarczy że nadpiszesz ncm.sh z mojej gałęzi, którą linkowałem, na bazie ostatniego obrazu od Cezarego.
OK.
Wgrana wersja Cezarego.
Nie wiem czemu ale musiałem wgrać konfigurację bez kopi konfiguracji.
(nie zapamiętywało ustawień)
Połączenie LTE wystartowało po nadpisaniu ncm.sh
Źle podłączony tx konwertera lub on pracuje na 5v a nie 3.3v i router go nie potrafi zinterpretować.
Chyba jednak trzeba będzie kupić inny uart (http://www.meraprojekt.com.pl/mp00101.html). Dwa dni walczę i nie mogę zatrzymać uboota. Zworka jest ustawiona 3.3, jak zewrę tx i rx to normalnie widać w putty co piszę na klawiaturze. Testowałem na dwóch komputerach na win 10.
Na Ali
CP2102 moduł USB na TTL szeregowy kabel do pobierania UART STC PL2303
Działa bez problemu.
A podłączając łączyłeś na przemian Rx z Tx ?
Jak podłącze odwrotnie to wyświetla krzaki. Jak naciskam klawisz aby zatrzymać uboota to na uart zapala się dioda od tx więc sygnał powinno wysyłać.
Prawidłowo jest tak:
Konwerter tx-> router rx
Konwenter rx ->router tx
I masa do masy
Właśnie tak mam. Cały log startowy się wyświetla tylko nie mogę zatrzymać bootowania.
Tam jest tylko 2 lub 3 sekundy.na reakcje.
Czym zatrzymujesz?
Enter czy spacja ?
Spraqdz połączenie Konwenter tx ->router rx
Hit any key to stop autoboot: 2 i wtedy naciskam.
Kombinowałem różnymi klawiszami i nic.
Tak w tym miejscu , ja mam ten co podałem wyżej i działa
Lutujesz czy tylko styk do pinów?
Stykam
To może być kiepski styk i dlatego.
Masz inny router do sprawdzenia czy tak samo się zachowuje ?
Strony Poprzednia 1 … 20 21 22 23 24 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc