26 (edytowany przez geos 2019-05-11 16:12:18)

Odp: Netgear R7500

Cezary, nie wiem kiedy, ale pojawił się oficjalny wpis na stronie Openwrt:

Note: R7500 V1 5GHz Wireless does not work with stock images. V1 uses a Quantenna QT3840BC + QT2518B wireless chipset. That seems to be improving for this chipset (QSR1000) in Kernel 4.21 (2018-12)

Drivers are here for a custom build https://github.com/ILOVEPIE/qts1kpcie_wifi_driver

czy byłaby szansa, aby w obrazach dostępnych na eko.one.pl pojawiły się wspomniane sterowniki do czasu kernela >= 4.21?

pozdrawiam
geos

27

Odp: Netgear R7500

Tak na szybko - to się nie kompiluje dla kernela który jest z 18.06. Po prostu wrzuciłem te pakiety i spróbowałem skompilować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: Netgear R7500

dziękuję Cezary za sprawdzenie. chyba trzeba czekać na nowego kernela.

29

Odp: Netgear R7500

podpytałem na forum Openwrt. z odpowiedzi wynika, że jeszcze długa droga do pojawienia się wsparcia 5GHz dla R7500 v1. a jeśli już ktoś chciałby na własną rękę to zrobić to lepiej bazując na tym co jest w kernelu niż kombinować ze sterownikami sprzed 3 lat. taka historyjka.

30

Odp: Netgear R7500

@Cezary
czy cos sie ruszylo w temacie obslugi qantenna, wedlug https://openwrt.org/toh/netgear/netgear_r7500
od kilkunastu dni w openwrt sa dzialajace obrazy https://openwrt.org/toh/netgear/netgear_r7500
Czy da sie to jakos zaimportowac do Gargoyle?

ASUS ax4200 & Xiaomi Redmi ax6000 dumbAP @ openwrt 24.10 & Huawei e5786 jako backup

31

Odp: Netgear R7500

Gargoyle jest oparte na wersji stabilnej, więc nic co jest w rozwojowej nie wejdzie do gargoyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32 (edytowany przez lukjod 2020-10-06 11:45:30)

Odp: Netgear R7500

ok
od ponad tygodnia testuje snapshota z dzialajaca siecia 5GHz. Jedynym problemem jest brak obslugi ustawien sieci w Luci ale mozna wszystko ustawic w /etc/rc.local
Ruter dziala bardzo stabilnie, nie zrywa polaczenia i ma dobry zasieg, brak obslugi led dla 5GHz w sterowniku
obrazy i pakiety oprogramowania pod kernel builda:
https://drive.google.com/drive/folders/ … nojiGA6uz7

ASUS ax4200 & Xiaomi Redmi ax6000 dumbAP @ openwrt 24.10 & Huawei e5786 jako backup

33

Odp: Netgear R7500

lukjod napisał/a:

ok
Ruter dziala bardzo stabilnie, nie zrywa polaczenia i ma dobry zasieg, brak obslugi led dla 5GHz w sterowniku
obrazy i pakiety oprogramowania pod kernel builda:
https://drive.google.com/drive/folders/ … nojiGA6uz7

image jest super smile

jest szansa na jakis rozwój?

dlaczego ten interfejs nie jest wspierany w luci ?

34

Odp: Netgear R7500

Jaki? Tam bootstrap jest przecież, dostępny standardowo w openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.