Temat: Czy tak ma być?

Witam
czy w zakładce status-połączone urządzenia-urządzenia z aktywnymi połączeniami tak ma być ?


Urządzenia z aktywnymi połączeniami
Nazwa urządzenia↓    Adres IP    Adres MAC    Aktywne poł. TCP    Ostatnie poł. TCP    Poł. UDP
Ariva_Lan    10.0.1.12    adres mac    2    1    38
Denys    10.0.1.11    adres ma    8    0    9
Duszek    127.0.0.1    nieznane    0    0    40  -----Router  brak adresu mac a adres routera to 10.0.1.1
Maczek_Lan    10.0.1.16    adres mac    6    43

????

2

Odp: Czy tak ma być?

Ta zakładka odczytuje tylko arpy i okolice. Więc tak masz w systemie i tak wyswietla.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Czy tak ma być?

Nie rozumie dlaczego router ktory ma adres 10.0.1.1 bo na taki adres sie loguje tu ma co innego ?
Jak mam to zmienic zeby pokazywalo prawidlowy adres i mac ?

4

Odp: Czy tak ma być?

Zapinguj go i zobacz czy się dane nie pojawią.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Czy tak ma być?

gdzie mam to zapingowadc ?

6

Odp: Czy tak ma być?

ping 10.0.1.1 jak piszesz że ma taki adres.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Czy tak ma być?

zalogowalem sie przez ssh
i mam tak
root@Duszek:~# ping 10.0.1.1
PING 10.0.1.1 (10.0.1.1): 56 data bytes
64 bytes from 10.0.1.1: seq=0 ttl=64 time=0.518 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=1 ttl=64 time=0.338 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=2 ttl=64 time=0.320 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=3 ttl=64 time=0.320 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=4 ttl=64 time=0.338 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=5 ttl=64 time=0.331 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=6 ttl=64 time=0.329 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=7 ttl=64 time=0.350 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=8 ttl=64 time=0.347 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=9 ttl=64 time=0.339 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=10 ttl=64 time=0.344 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=11 ttl=64 time=0.347 ms
64 bytes from 10.0.1.1: seq=12 ttl=64 time=0.352 ms

8

Odp: Czy tak ma być?

Ok, a teraz zobacz co masz w zakładce.

gargoyle wykonuje ten skrypt: /usr/lib/gargoyle/define_host_vars.sh i ciągnie z niego dane do wyświetlania. Nic innego ci nie wyświetli jeżeli skrypt tego nie zwróci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez roratoga 2021-11-26 12:20:48)

Odp: Czy tak ma być?

root@Duszek:~# /usr/lib/gargoyle/define_host_vars.sh

10

Odp: Czy tak ma być?

Jak widzisz jest bardzo mało informacji o 10.0.1.1, tylko z połączeń. Nie ma adresu mac w arp więc też nic nie wyświetli w zakładce.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Czy tak ma być?

Jak moge to ustawic zeby wyswietlalo prawidlowo ?

12

Odp: Czy tak ma być?

Nie ustawisz. To dynamiczne dane, nie masz na nie wpływu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Czy tak ma być?

wydawalo mi sie ze na poczatku jak zainstalowalem gargoyle mialem tam normalny adres routera

14

Odp: Czy tak ma być?

Może i miałeś, jak jakimś cudem złapał się w arpach. Ale teraz nie i nic nie wyświetla.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Czy tak ma być?

Ale to nie ma wpływu na jakość połączeń,szybkość i stabilność ?

16

Odp: Czy tak ma być?

Nie, dlaczego miało by mieć? To tylko informacje o działaniu...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Czy tak ma być?

W takim razie dziękuje za info