401

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary mógłbyś wrzucić na github-a aktualny pakiet od statystyk dla Lucyny?

Router: ZBT Z8102AX + Quectel RM520N-GL + YEMX425J1A + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG
https://github.com/4IceG

402

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Pewnie, zrobię to później.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

403

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

Pewnie, zrobię to później.

Ok, dziękować smile .

Router: ZBT Z8102AX + Quectel RM520N-GL + YEMX425J1A + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG
https://github.com/4IceG

404

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Zamiast ręcznie dodawać skrypt do crona ze statystykami można zainstalować pakiet ekooneplstat? Z ciekawości wyszukiwaałem go w pakietach w LuCI ale nie znajduje tego pakietu.

405

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Mówiąc dokładnie to luci-app-ekooneplstat, który ma w zależnościach ekooneplstat. Wtedy wyklikasz sobie to z gui (i to wszystko pod warunkiem że używasz moich obrazów, a nie używasz bo miał byś to standardowo w luci). Wyklikać i tak musisz, samo się nie doda do crona i nie włączy, to już twoja decyzja czy to zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

406

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

W poście pierwszym:

opkg install libustream-mbedtls # lub opkg install libustream-openssl

nie koniecznie jest już aktualne od wersji OpenWrt 21 (z tego co kojarzę).

Czy będą jakieś statystyki na koniec roku na temat ilości zgłoszonych urządzeń i inne tak jak w przeszłości?
A może dobrym pomysłem byłoby dodanie do publicznych statystyk ile danego dnia zgłosiło się unikalnych urządzeń (a jeszcze jakich i z jakim softem to już byłaby bomba)?

407

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

To jest już częściowo podawane z ostatnich 30 dni.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

408

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Ok.
Przy aktualizacji z OpenWrt 21.02.1 r16325-88151b8303 do OpenWrt 21.02.0 r16279-5cc0535800 (przez GUI) zniknął skrypt stat.sh. Teoretycznie nie powinien zostać usunięty w takiej sytuacji?

409

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Teoretycznie i praktycznie powinien zostać usuniety. Uzywasz oficjalnych obrazów openwrt, skrypt dogrywałeś sam, a upgrade nie powoduje zachowania żadnych zmian czy programów które sam instalowałeś.

Jak byś używał moich obrazów to miał byś już to wbudowane, a tak - musisz sobie sam to dogrywać za każdym razem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

410

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

lub dodac go do pliku (moj np):

root@RpiTestowe:~# cat /etc/sysupgrade.conf 
## This file contains files and directories that should
## be preserved during an upgrade.

/etc/gitweb.conf
/etc/httpd.conf
/root/
/etc/domoticz/

411

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Ok dzięki. Ma to szczególnie znaczenie przy instalacji oprogramowania do obsługi modemu (kmod-usb-net-cdc-ether i usb-modeswitch) - jeśli update usunie je nie będę miał internetu na routerze.

412

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Jeszcze jeden argument żebyś używał moich obrazów, o ile masz router z architektury którą kompiluję.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

413

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary mam 2 x 3420v5 (może będę miał jeszcze +1) i 2 x 3220v2, i używam Twoich obrazów na 3220 i 3420, oraz oficjalnych obrazów też na tych dwóch różnych urządzeniach, tak żeby nie było za nudno, i jak widać nudno nie będzie przy aktualizacji... wink

414

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary, możliwe, że dwa routery mają to samo id?

https://dl.eko.one.pl/cgi-bin/router.cg … 6e43863d3d

Tu jakieś cuda się dzieją...

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

415 (edytowany przez Cezary 2021-11-06 21:09:43)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Token liczony jest z adresu mac, więc jeżeli są takie same adresy to tak.

I jeden z nich ma prawie to sam uptime przy każdym zgłoszeniu, więc ktoś sztucznie robi ruch na statystykach.

EDIT: źle napisałem. Ktoś może mieć restart w nocy i z tego wychodzi za każdym razem podobny uptime. Nie podzieliłeś się z nikim mac adresem lub zrzutem flash z tego routera?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

416

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

EDIT: źle napisałem. Ktoś może mieć restart w nocy i z tego wychodzi za każdym razem podobny uptime. Nie podzieliłeś się z nikim mac adresem lub zrzutem flash z tego routera?

Router u teścia stoi i ma restarty jak padnie połączenie. Trochę często niestety. wink

Wsad dawałem, bo flashe w D-Linkach padają jak muchy. Także pewnie stąd duplikaty.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

417

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Weź zmień sobie adres mac na inny i będziesz miał osobne statystyki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

418

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Dostępność serwisu w ostatnim dniu października to 103,8%?

419

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Tak, zgadza się. Chyba trochę nie ogarniasz rzeczywistości, bo nie pamiętasz że była zmiana czasu na zimowy i tym samym dostaliśmy dodatkową godzinę extra. A to oznacza dodatkowe pingi w ciągu tej godziny które przekładają się na te dodatkowe 3.8% dostępności. Teraz wszystko jasne? smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

420 (edytowany przez tomaszu 2021-11-14 08:56:19)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Teraz bardzo jasne. smile

421

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

W statystykach zgłosiło się coś co nazywa się "GOOGLE Link". Przyzna się ktoś co to było? Jakie urządzenie to było ew. czy to była nazwa wpisana z palca? Jestem bardzo ciekawy...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

422

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Jak sądzicie z czego wynika spadek ilości raportowanych urządzeń? Jakiś rok temu było to średnio powyżej 5000 na dzień, teraz jest kilkaset poniżej tej wartości. Ludzie przechodzą na światłowody i używają wtedy sprzętu od ISP?

423

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Albo po prostu porzucają statystyki...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

424

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

Albo po prostu porzucają statystyki...

Ja przeszedłem na swoje kompilacje, co spowodowało ubytek 5 szt routerów.

425

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

kmaras77 napisał/a:
Cezary napisał/a:

Albo po prostu porzucają statystyki...

Ja przeszedłem na swoje kompilacje, co spowodowało ubytek 5 szt routerów.

Skrypt statystyk możesz dodać ręcznie więc to zależy od Ciebie czy chcesz a nie że nie możesz. smile