51 (edytowany przez smereka 2021-10-22 08:21:35)

Odp: DWR-960 po wgraniu OpenWrt wszystkie diody świecą

Czy ta składnia jest prawidłowa:

#!/bin/sh

if [ -e /dev/ttyUSB1 ]; then
echo "exit 0"
else
(/etc/init.d/smstools3 stop; killall smsd; echo 0 > /sys/class/gpio/gpio0/value; sleep 5; echo 1 > /sys/class/gpio/gpio0/value) &
fi

jak odpalam w putty niby wszystko się dzieje ale nie pojawia mi potem że zakończono i powinienem mieć migający kursor tylko wisi dopiero ctrl+c pomaga

52

Składniowo wygląda prawidłowo.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53

Normalne że w putty proces nie kończy przejściem do nowej linnii i miganiem kursora?

54

Wywal tą linię z smstools i zobacz. Jeżeli przejdzie to mimo wszystko ona zatrzymuje skrypt.

55

Cezary a jak zrobić żeby tylko zapytanie było tylko jeśli nie istenieje ttyUSB1 to zrób to i koniec bez else czy zanegować te !-e? czy jak się neguje?

56

Ze spacją

if [ ! -e /dev/ttyUSB1 ]; then
  echo "cos tam"
fi

57

smereka napisał/a:

Czy ta składnia jest prawidłowa:

#!/bin/sh

if [ -e /dev/ttyUSB1 ]; then
echo "exit 0"
else
(/etc/init.d/smstools3 stop; killall smsd; echo 0 > /sys/class/gpio/gpio0/value; sleep 5; echo 1 > /sys/class/gpio/gpio0/value) &
fi

jak odpalam w putty niby wszystko się dzieje ale nie pojawia mi potem że zakończono i powinienem mieć migający kursor tylko wisi dopiero ctrl+c pomaga

@smereka ale kombinujesz. Wiesz że samo zatrzymanie procesu smstools3 to nic, musisz jeszcze edytować ustawienia, przełączać port do komunikacji w smstools3.

Wydaje mi się, że można to trochę inaczej napisać.

Główny router: Linksys WRT1200AC & WRT002ANT-EU + modem Quectel EM160R-GL (m.2@usb) + 128GB SanDisk & OpenWrt (Master) SNAPSHOT by IceG
https://github.com/4IceG

58 (edytowany przez smereka 2021-10-23 14:41:55)

Nic z tych rzeczy. Powyższy skrypt z dodaniem na końcu oczywiście /etc/init.d/smstools3 start działa wzorowo. Maksymalnie przez 10 minut (jeśli na tyle ustawie w cronie) nie będę miał dostępu do smstools3. Testowałem. Specjalnie zajmowałem USB1 i skrypt ładnie mi wszystko zatrzymywał i resetował i potem już normalnie działało. Niestety mam kilka sztuk tych dwr960 i coś z nimi jest nie tak i sam z siebie resetuje mi magistrale  usb przez co modem się podnosi od nowa. Na razie robię testy przekładam karty modemy żeby dojść w czym rzecz. Potem jeśli nie dojdę do sensowych wniosków przejadę wszystko hot airem - może są zimne luty. Ten który wałkował kiedyś królik i na podstawie którego zrobił softa openwrt do niego działa wzorowo u mojej szwagierki. Właśnie z niego piszę i właśnie zaktualizowałem jemu soft do najnowszego Cezarego. Tamten królika został zastąpiony aktualnym. Wszystko przebiegło wzorowo. Musze naprawić te kolejne sztuki bo mi się osobiście ten sprzęt na prawdę podoba a kupiłem kilka sztuk za kilkanaście złotych za wszystkie więc zabawa przednia i tania;) . Muszę tylko jeszcze gdzieś dorwać modem na mpcie 5G żeby po testować obecną protezę/i lub przyszłą technologię jak będzie licytacja na częstotliwości:) Jako klient vpn np. do kamer (nie uznaję p2p ze względów bezpieczeństwa) super sprawa. Ten u szwagierki już grubo ponad rok zasuwa na openwrt. Zobaczymy jak teraz będzie na sofcie Cezarego. Będzie obiektem doświadczeń. Na szczęście szwagierka wyrozumiała.

59

Jestem po kolejnych testach a wnioski są co najmniej dziwne. Otóż testowałem 2 egzemplarze tego cuda techniki obydwa na tym samym sofcie Cezarego: OpenWrt 21.02-SNAPSHOT r16295-3a051a234a / LuCI openwrt-21.02 branch git-21.231.26241-422c175

ale uwaga jeden egzemplarz oprócz napisu dlink ma napis plus a drugi tylko napis dlink czyli jakby niebrandowany przez plusa chyba tak należałoby to rozumieć. Na początku kartę plusa abonamentową z internetem wsadziłem do tego z napisem plus no i co kilka kilkanaście godzin przerywał mi sesje. Potem przełożyłem tą kartę do tego drugiego bez napisu plus i tutaj o dziwo sesja już trwa ponad 7 dni. Następnie wsadziłem kartę pre-paidową orange do jednego i drugiego i na obydwu sesje ponad 2 tygodnie. Także nie wiem czy wersja plusowa ma "na pieńku" z Plusem czy jak to rozumieć. Na razie powstrzymałem się przed używanie hot aira modemu i elektroniki w tym cudzie. Miał ktoś tak na innych sprzętach?

60

Modem może mieć soft brandowany pod danego operatora. Sprawdź wersję softu w obu (polecenie modemu: at+cgmr)
A jeżeli jest brandowany soft to i może zachowywać się tak jak operator chce (lub nie chce).

61

root@OpenWrt:~# at+cgmr
-ash: at+cgmr: not found

coś trzeba jeszcze dodać? Nie myślę dzisiaj Cezary wybacz...

62

Zainstalować picocom, uruchomić przez picocom -b 115200 /dev/ttyUSB2 (pewnie, jak nie to zmień port), wpisać at+cgmr.

Możesz to też zrobić sms_tool'em jeżeli masz mój obraz mifi.

63

I tu i tu jest to samo jeśli to o to chodzi:

root@OpenWrt:~# sms_tool -d /dev/ttyUSB1 at "at+cgmr"

D19QA_v04.05

64

Ok, więc teoria padła. Chyba że masz modemy innej wersji sprzętowej (na etykiecie ew może to pisać), ale nie mam więcej pomysłów.

65

Nie jest nic napisane odnośnie wersji sprzętowej. Naklejki różnią się tylko np znakiem CE na jednym nich jest na drugim nie ma. Na obydwu napisana jest wersja softu adekwatna do tej wyplutej w konsoli