326

Odp: D-Link DWR 118

Masz szczęście  w nieszczęściu. 8. pin to Vcc. Podłącz go do zasilania 3V3.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

327

Odp: D-Link DWR 118

No własnie nie, VCC jest pod 2, jakby to był pin od zasilania to już bym to ogarnął.

8 to DO (io1) czyli Data Output (data input output 1), w sumie najważniejsza rzecz w tym chipie.

https://i.imgur.com/AID1lMl.png

328

Odp: D-Link DWR 118

decjar napisał/a:

No własnie nie, VCC jest pod 2, jakby to był pin od zasilania to już bym to ogarnął.

8 to DO (io1) czyli Data Output (data input output 1), w sumie najważniejsza rzecz w tym chipie.

https://i.imgur.com/AID1lMl.png

Zapomniałem, że tam duży flash, wybacz zamieszanie.

Nota od mt7620 jest do znalezienia w internecie. Także może nie wszystko stracone.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

329

Odp: D-Link DWR 118

Zuzia napisał/a:

Odp: D-Link DWR 118
@stw
Jak nie przyjmuje żadnego softu to obawiam się, że to podobny przypadek: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?p … 86#p210586

Informacyjnie - mam pełny zrzut flash wersji A1 i mogę udostępnić jeśli ktoś chce sam reanimować. Jeśli nie masz sprzętu to rozważ prezent dla Królika lub Cezarego. Chyba, że jest na gwarancji, wtedy zgłoszenie do D-Linka, powinni wymienić.

Witam na forum.
Wgrałem ostatnio na mój DWR 118 A1 openwrt i coś poszło nie tak przy próbie powrotu do softu producenta. Obecnie mam tylko tryb recovery i po wgraniu dowolnego softu wyrzuca błąd tak jak wcześniej opisany (podłączyłem się do konsoli routera)  - próbowałem z Chrome, IE, z command line ....


@Zuzia próbowałem pobrać Twój dump softu wg linku ale utknąłem na hasełku....To chyba jedyna szansa jak nie mam drugiej sztuki?

330 (edytowany przez Zuzia 2019-12-22 19:14:55)

Odp: D-Link DWR 118

marmuc napisał/a:

@Zuzia próbowałem pobrać Twój dump softu wg linku ale utknąłem na hasełku....To chyba jedyna szansa jak nie mam drugiej sztuki?

Spróbuj teraz: http://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D- … mware/DUMP

Podejrzewam, że A1 padają, może to przez przegrzewanie się, router potrafi naprawdę się grzać, pomaga zmiana pozycji pracy na pionową. Ciekawe, że model A1 został wycofany w 2018 roku, a A2 nie, ten drugi grzeje się znacznie mniej. To tylko moje spekulacje, tak sobie myślę na głos. Oczywiście mam nadzieję. że to tylko coś z softem i uda Ci się go przywrócić do życia.

331

Odp: D-Link DWR 118

@Zuzia Bardzo dziękuję za pomoc. na razie nie posunąłem się naprzód - próba podgrania pełnego obrazu 16 MB nie idzie , zatem pewnie konieczny programator za co się jeszcze nie zabrałem... Tymczasowo kolega poratował innym sprzętem.

332

Odp: D-Link DWR 118

Witam,

Ktora wersja FW Cezarego powinna dac najbardziej stabilne WiFi ?

W 19.07 mam problemy z drukowaniem na drukarce po WiFi (Brother DCP-J105).
Przy strony z duza iloscia grafiki (duzo danych do przeslania?) dopiero 2 lub 3 proba wydruku jest udana...
tzn. pierwsza proba czesto konczy sie informacja na drukarce ze oczekuje na dane i po chwili przerywa druk
(wyrzuca strone czesciowo zadrukowana, bez znaczenia czy drukuje z androida czy z windowsa).
Podejrzewam problemy z DWR-118 poniewaz gdy zamiast routera uzywalem komorki (tryb hot spot) nigdy takie problemy nie wystepowaly...

Aktualnie wylaczylem "Allow legacy 802.11b rates" i obserwuje smile

WAN: e3372, hilink
LAN: 2.4GHz (6 urzadzen) + 5GHz (1 urzadzenie)

Pozdrawiam

333 (edytowany przez Zuzia 2020-08-06 15:01:18)

Odp: D-Link DWR 118

OpenWrt 19.07 dla D-Link DWR-118 A1/A2


 _______                     ________        __
 |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
 |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
 |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
          |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
 ----------------------------------------------------------------------------------------------
 OpenWrt 19.07 / Kernel 4.14.187 / D-Link DWR-118 / UPC Wi-Free, Eduroam, 3G-LTE modem support
 ----------------------------------------------------------------------------------------------
 | Machine: D-Link DWR-118 A2                                                                 |
 | Uptime: 0d, 00:35:31                                                                       |
 | Load: 0.08 0.14 0.17                                                                       |
 | Flash: total: 9.1MB, free: 5.0MB, used: 45%                                                |
 | Memory: total: 121.5MB, free: 94.3MB, used: 22%                                            |
 | Leases: 2                                                                                  |
 | lan: static, 192.168.1.1                                                                   |
 | wan: dhcp, 192.168.0.11                                                                    |
 | wan6: dhcpv6,  no IP address                                                               |
 | hilink: dhcp, 192.168.8.100                                                                |
 | upcwifree: dhcp, 10.2.36.212                                                               |
 | wwan: dhcp,  no IP address                                                                 |
 | umts: 3g,  no IP address                                                                   |
 | PPTP: pptp,  no IP address                                                                 |
 | TUN: none,  no IP address                                                                  |
 | wg0: wireguard,  no IP address                                                             |
 | ipsec: none,  no IP address                                                                |
 | NCM: ncm,  no IP address                                                                   |
 | radio0: lan, mode: ap, ssid: dlink, channel: auto, conn: 1                                 |
 | radio1: upcwifree, mode: sta, ssid: UPC Wi-Free #SprawdzUPCMobile!, channel: auto, conn: 1 |
 ----------------------------------------------------------------------------------------------

Z obsługą sieci Enterprise, modemów 3G/LTE, nośników dnach. Nie pytajcie o osiągi WiFi, sami sprawdźcie smile
Wersja dla DWR-118 A1: https://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D … nWrt-19.07
Wersja dla DWR-118 A2: https://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D … nWrt-19.07

Leciwe, ale są to nadal routery nie wymagające huba USB do pracy z LTE. Ponieważ były sprzedawane razem z Huawei E3372 (hilink i non-hilink) domyślnie modem działa automatycznie, od razu po włożeniu do portu USB. Drobnostka, ale brak tej funkcjonalności w oficjalnych obrazach, tych od Cezarego zresztą też smile
Załączone są dodatki @IceG do wysyłania SMS i USSD z GUI: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 09#p242309

334

Odp: D-Link DWR 118

Dzień dobry, mam właśnie taki DWR 118 z Play ver. A1 ale nie przyjmuje przez JBOOT żadnego obrazu.

Pisze za każdym razem Error a w curl też wywala jakiś skrypt. Ponoć, że złe oprogramowanie mu chce podać. Natomiast nie znalazłem innego.

Proszę jeszcze raz o udostępnienie dumpa. W tym momencie wlutuje Flasha i polutuje go na przejściówkę programatora, pasuje mi coś działającego podrzucić.

335

Odp: D-Link DWR 118

Są na dl.eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

336

Odp: D-Link DWR 118

A jest tam gdzieś dump z działającego cały ?? Były linku Zuzi do chomika ale nie działają.

337

Odp: D-Link DWR 118

Nie mam. Poczekaj, pewnie ktoś ma działającą sztukę to ci zrzuci cały flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

338

Odp: D-Link DWR 118

Dobra.. już po sprawie wink... pośpieszyłem się z lutowaniem i upaliłem pady pod SOP16, odpadło 5 po wlutowaniu i nie nawet nie wiem już jak to naprawić. Bo w złości mi odfrunęły i nie mam nawet co podkleić.

Tak to się kończy zabawa nową zabawką - chinska termopenseta za 49zł - nie polecam rozkręciła mi się jak podnosiłem kostkę i przestała grzać.... ech jak się człowiek spieszy to ... zostanę na przyszłość przy hot air.

Zmiana planów - ktoś chce DWR 118 z uszkodzoną PCB - pady pod flash i pewnie partycje na flash są uwalone bo nie wstawał ? w cenie paczkomatu 11.99 ? Mam paczkomat po drodze i mogę wrzucić smile albo do elektro śmieci - też po drodze smile

339

Odp: D-Link DWR 118

Kup rolkę kynara i naprawiaj połączenia smile

340

Odp: D-Link DWR 118

Jest to jakaś myśl, ale chyba muszę kupić flasha bo pomimo wlutowania na przejściówkę nie chciał się dobrze czytać moim małym chińskim programatorem, za każdym razem jakieś różnice w dumpach wypadały, wiec pewnie sama kość coś niedomaga. Na razie kładę na półkę, jak ktoś chce to oddam.

Teraz w wolnej chwili próbuje Meraki MR18 ogarnąć i openWISP.. ciężko to idzie a plan mam na sieć Mesh z kontrolerem w celach edukacyjnych.

341 (edytowany przez gegu 2021-02-16 17:27:55)

Odp: D-Link DWR 118

Bartekk ma rację nie poddawaj się. Potrzebujesz połączyć tylko 8 skrajnych nóżek - reszta jest nieużywana. Które to nóżki, to możesz zobaczyć w datasheet winbonda. Możesz też zastosować kostkę flash 8-pin zamiast 16, jeśli chcesz ją podmienić. Oczywiście musisz uwzględnić inny pinout.

rt-ac56u tomato, 2x wdr3600@16MB/u-boot pepe2k/lede, 2x wt3020f@16MB/e3372s/gargoyle/lede, 3x wr841n@16MB/64MB/u-boot pepe2k/lede, rt-n18u tomato, 2x rb750gr2 ROS, 3x rb750gr3 ROS, Unifi ap ac lr

342

Odp: D-Link DWR 118

OpenWrt 23.05 dla D-Link DWR 118 A1

Link: https://github.com/zuzia-dev/D-Link-DWR … 1/releases

Różni się między innymi tym od wersji oficjalnej i Cezarego, że moc nadawania Wi-Fi 5 GHz jest wyższa (ale zgodna z normą) dzięki czemu da się w miarę normalnie korzystać z radia 5 GHz. Wi-Fi jest skonfigurowane i aktywne na starcie, podobnie Adblock i DNScrypt-proxy. Działa z automatu kilka typów połączeń dla modemów 3G i LTE. WPAD w wersji pełnej z OpenSSL więc sieci typu UPC Wi-Free powinny działać. Ogólnie firmware dość rozbudowane, robiłam dla znajomego, ale udostępniam, może komuś się przyda. Reszta w opisie.