1 (edytowany przez slawinio82 2021-01-01 18:46:46)

Temat: rt ac58u

Witam,
Posiada ktoś z urzytkownikow ten router ?
Chciałem zapytać czy najnowsze openwrt 19.07.5 daje na nim rade? Czy chodzi to stabilnie ?

2

Odp: rt ac58u

Wg statystyki co najmniej 3 osoby mają ten router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez Shoonay 2021-01-01 16:41:08)

Odp: rt ac58u

Nie wiem czy najnowsze bo już mi od jakiegoś czasu leży na szafie i sie kurzy, ale pewno, przecież to czterordzeń @ 700MHz, w porównaniu z tanioszkami od TP-Linka które miałem przedtem (WDR4300, Archer C5) to jak przeskok z malucha do Ferrari. big_smile
Długo go używałem zanim zamieniłem na WRT3200ACM który jednak jest mocniejszy i ma znacznie więcej pamięci, ale samo openwrt zrobiło się tez znacznie wydajniejsze w stosunku do pierwszych wydań, więc nie widzę żadnego powodu żeby nie miał działać płynnie i stabilnie.

EDYCJA: zakładam że chodzi ci o router ASUS RT-AC58U, tak?

4

Odp: rt ac58u

ja mam prawie identyczny ezviz w3, na snapshocie sprzed ok dwóchmiesięcy dziala ok ,50dni uptime prawie i no problemo, ale problemy były ze stabilnością, teraz jest znacznie lepiej

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

5 (edytowany przez slawinio82 2021-01-01 18:45:32)

Odp: rt ac58u

Shoonay napisał/a:

Nie wiem czy najnowsze bo już mi od jakiegoś czasu leży na szafie i sie kurzy, ale pewno, przecież to czterordzeń @ 700MHz, w porównaniu z tanioszkami od TP-Linka które miałem przedtem (WDR4300, Archer C5) to jak przeskok z malucha do Ferrari. big_smile
Długo go używałem zanim zamieniłem na WRT3200ACM który jednak jest mocniejszy i ma znacznie więcej pamięci, ale samo openwrt zrobiło się tez znacznie wydajniejsze w stosunku do pierwszych wydań, więc nie widzę żadnego powodu żeby nie miał działać płynnie i stabilnie.

EDYCJA: zakładam że chodzi ci o router ASUS RT-AC58U, tak?


Tak chodzi o ten router.

6

Odp: rt ac58u

jeszcze pytanie techniczne.

Do tego routera z oryginalnym oprogramowaniem wgrywa sie z firmowego interfejsu plik .factory i to wystarczy, czy później trzeba wgrać jeszcze .sysupgrade?

Sławek

7

Odp: rt ac58u

Tylko factory. Zwykle factory to jest sysupgrade z innym nagłówkiem żeby oryginalny soft go łykał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: rt ac58u

Dziękuje za szybką odpowiedź .

9

Odp: rt ac58u

Czy ktos mglby sie jeszcze wypowiedziec na temat tego sprzetu i openwrt na nim.
Chcialbym wrzucic do niego ale obawiam sie stabilnosci radia 2.4 i 5 ghz.

Dziekuje

10

Odp: rt ac58u

wgraj i sprawdź, ostatnie wypusty działają ok, nie mam problemu ze swoim ezvizem , ale ja nie uzywam zadnych uslug typu adblock itp

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

11

Odp: rt ac58u

Na openwrt.org pisza o problemach z vlan. Czy jak wgram openwrt najnowsze , podlacze od mojego isp kabel pod wan i od lan jeden do komputera to wszystko powinno dzialac . Wifi w domu bedzie dzialac?

12

Odp: rt ac58u

Tak. Po prostu jak byś miał potrzebę zrobienia vlanów na lanie to wtedy może być problem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: rt ac58u

Ten soft nie wchodzi na oryginale. w giu podaje plik , daje update, chwilke zakręci i nic sie nie dzieje. daje plik .itb

14

Odp: rt ac58u

Wiesz że dla tego modelu inaczej się instaluje openwrt? https://github.com/openwrt/openwrt/comm … 8c822dc77b

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: rt ac58u

mmm, a ja myślałem że to idzie z gui sad(

16

Odp: rt ac58u

czyli wg tego opisu trzeba tam coś lutować? to chyba nie dla mnie takla robota>
nie ma innego sposobu ??

17

Odp: rt ac58u

Trzeba podłączyć serial żeby się dostać do bootloadera. Niekoniecznie więc trzeba lutować, wystarczy trochę zabawy manualnej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: rt ac58u

heheh i wiedzy...
poczekam moze kiedyś bedzie możliwośc zrobienia to z gui.

19

Odp: rt ac58u

A jest jeszcze  sposób stock2lede.trx . I pozniej sysupgrade. Pojdzie to? Bo samemu chyba nie dam rady z rs232.

20

Odp: rt ac58u

Nie mam pojęcia czy to zadziała. Spróbuj jeżeli masz dosyć odwagi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: rt ac58u

Hmmm, no wlasnie ze nie mam...

22

Odp: rt ac58u

100ml "odwagi w płynie" i dajesz...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: rt ac58u

Najwyżej potem będziesz miał  ładny przycisk do papieru. big_smile

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

24

Odp: rt ac58u

Nie bój nic.
Ja dokładnie dzięki stock2lede.trx przerobiłem go na LEDE, potem chciałem na Openwrt i coś namieszałem, myślałem że zbrickowałem, ale wystarczyło ściągnąć oficjalną "przywracarkę" ASUSa która bez problemu przywróciła mu oryginalny firmware, po czym, wreszcie, przerobiłem wszystko poprawnie na Openwrt.
Chyba nawet pisałem tutaj.

25

Odp: rt ac58u

Shoonay napisał/a:

Nie bój nic.
Ja dokładnie dzięki stock2lede.trx przerobiłem go na LEDE, potem chciałem na Openwrt i coś namieszałem, myślałem że zbrickowałem, ale wystarczyło ściągnąć oficjalną "przywracarkę" ASUSa która bez problemu przywróciła mu oryginalny firmware, po czym, wreszcie, przerobiłem wszystko poprawnie na Openwrt.
Chyba nawet pisałem tutaj.


Wiec tak to ma wygladac?
Plik .trx laduje z gui.
Pozniej od razu openwrt tez z gui? Czy wczesniej musze lede zassac z gui i pozniej openwrt?
Na radzieckim forum jest plik stock2openwrt.trx.

Pzdr