1 (edytowany przez mza 2020-11-22 17:43:21)

Temat: ISP <--> HP5730 [ tiny proxy: 9999 ] <--> Router <--> tel wifi itp

Witam

Terminal HP 5730 z Debianem działa fajnie z różnymi usługami w tym TinyProxy.
Pomyślałem że fajnie byłoby router z OpenWRT podłączyć tak, aby korzystał z TinyProxy
ale wbudowanym i uruchomionym w Terminalu HP5730. Po prostu potrzebuje zrobić
inaczej na jakiś czas.

Kolejność:

1. ISP
2. Terminal HP5730 Debian [ TinyProxy port 9999 ]
3. Switch niezarządzalny 1Gbps
4. Dowolny komputer wpięty w switch korzysta z terminalu i tiny proxy na porcie 9999

Taki jest obecny stan rzeczy jak widać powyżej. Chciałbym więc zapytać, co należałoby
zmienić w Routerze w OpenWRT, aby router przez kabelek wpięty w switch, potrafił skorzystać
z TinyProxy który jest w terminalu HP5730 na porcie 9999.

Chodzi o sytuacje gdzie router łączy się z TinyProxy na porcie 9999, oraz udostępnia takie
połączenie przez WIFI. W takim układzie każdy smartfon WIFI cokolwiek - zostanie przyjęte przez router,
następnie połączenie ma trafić na TinyProxy:9999 w tym terminalu. Wskutek czego będzie
można ładnie wycinać co tam trzeba. Wiem że TinyProxy potrafi działać w routerze na OpenWRT
jednak ja potrzebuję akurat takiego układu jak opisałem. Czy jest wykonalny ? HP5730 nie
posiada NAT itp - nie chcę tych dodatków, wystarczy mi tak jak jest. HP5730 robi za filter
głównie i ten TinyProxy w nim - to jest wystarczające. Proszę o podpowiedzi.

smile

2

Odp: ISP <--> HP5730 [ tiny proxy: 9999 ] <--> Router <--> tel wifi itp

Zrob po prostu przekierowanie z portu 80 na tinyproxy:9999? Coś w rodzaju https://eko.one.pl/?p=openwrt-tinyproxy … arentproxy

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.